Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

radio DAEWOO AKF 9595-padł...

26 Sie 2002 11:53 10565 18
  • Specjalista - oświetlenie sceniczne
    Witam!

Panowie proszę o pomoc w naprawie radia samochodowego, radyjko jest firmy DAEWOO o symbolu AKF 9595.
    Działało ono sobie beztrosko do momentu jego wyłączenia – później się już nie chciał włączyć.
    „prawdziwy serwis” powiedział że padł jeden z dwóch procków (w panelu lub w samym radiu), też tak myślałem, ale do momentu gdy za niego się wiozłem. Może krótko opisze jak radio się na dzień dzisiejszy zachowuje: podłączenie zasilania (czarny, czerwony) nie powoduje żadnych reakcji (przycisk POWER nie działa) a radyjko ciągnie około 10mA prądu. znalazłem jeszcze jeden kabelek (żółty) o nazwie BACK UP B+, którego podłączyłem do plusa zasilania.
    na wyświetlaczu widać teraz pracę zegara, a jak wyjmę panel zaczyna mrygać czerwona dioda, przy czym zauważyłem że się ona włącza dopiero przy utracie łączności radia z panelem. Jednak dalej radia nie da się włączyć, wypadało by na zepsucie przycisku POWER, jednak jest on dobry. Może rzeczywiście uszkodzony jest któryś z kontrolerów – akurat wejście od tego przycisku?!#@ - mało prawdopodobne. BARDZO PROSZĘ O JAIEŚ SUGESTIE i przede wszystkim o SCHEMAT TEGO RADIA

pozdrawiam!
  • Poziom 19  
    daewo to do siebie ma .sprawdz wszystkie mikro wlaczniki i napiecia na wyjsciach do panelu
  • Spec od samochodów
    8) żółty kabel to pamięć ,czerwony to zasilanie po stacyjce po wyciągnięciu klucza ze stacyjki powoduje brak zasilania na czerwonym to jest prawidłowe .jeżeli wyjmniesz panel będzie mrugać dioda ,a jeśli podłączysz czerwony to powinna przestać ,jednak jak się tak nie stanie sprawdz czy po czerwonym leci zasilanie do radia możesz połączyć żółty z czerwonym .w radyjku jest dioda zabezpieczająca zmianę biegunow one trząsto padają powinna być blisko wejścia 12v tz.czerwony kt€ry wchodzi do radia
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    spróbuj połączyć żółty kabel z czerwonym tak jak napisał teodor i obydwa na + zasilania...

Przy okazji tego postu

Panowie posty o naprawach radyjek proszę kierować na forum Audio,
    a sam schemat połączeń kabli miedzy radiem i samochodem to można rozpatrywać na tym forum, wyjątkowo zostawiam tę pocztę ponieważ podejrzenie padło na podłączenie kabli.
    Panowie, kicha nie kabelki!.

padnięty jest układ DMC 6003 odpowiedzialny za "obsługe" klawiszy... dostałem aplikację i już go sprawdziłem. zastanawiam się gdzie teraz takiego scalaka znaleść- to będzie problem. puki co radio śpi...

jeszce jedna rzecz: w aplikacji napisane jest że scalak ma być zasilany max. 3,6V. W moim przypadku dostawał on 6V ze stabilizatora (sześcio woltowego) wewnątrz radia.

puki co-- dzięki

do LUCOM'a na przyszłość postaram sie zastosować... :roll:
  • Konstruktor DIY elektronika
  • Konstruktor DIY elektronika
    za dużo zachodu
    chyba sobie kupie nowe radio, może jakiś Pioneer,
    ewentualnie "Safari 5" ;)
    żebyscie mnie juz na PW o podesłanie aplikacji DMC nie prosili- daje ją tutaj :)

teraz to już temat chyba kwalifikuje sie do przeniesienia....
    Załączniki:
  • Poziom 21  
    Sprawdz glowice fm.Zimne luty.Pod lupa widac wyraznie. Cos takiego moze blokowac wszystkie funkcje lub czesciowo.Mialem kilkanascie takich przypadkow. Te pekniecia wystepuja we wszystkich modelach Daewoo.
    o głowicach to wiem, osobiscie tego nie robiłem, bo sprawa jest takiego typu że układ DMC nie wysyla zadnych informacji...
  • Poziom 1  
    Yo Yo Yo. Sprawdź Pan se luty pod eFeMem w moimAKF0305RC były na płytce same "gluty" a nie luty a do tego płytka tak przegrzana że odchodziły ścieżki. Nie wiem jaki to miało związek ale dioda migała sobie a muzom radyjo grać nie chciało, a zasilanie było i jest na bank. Radyjko po niewielkiem naprawie lutem spawalniczo naciągająco naprawczym górno masowo głowicowym zaczęło grać aż miło. A co do CD Roma to udało m i się go podłączyć do tego radyjka. Na płytce na dole koło wejscia na zmieniare znaczki "L" "R" "data". data jest jako minus. Oczywiście Cd ma guziczek Play i gra pięknie do czasu az radio nie wykryje że nie jest to zmieniara czyli ok 3 sek. Ma ktoś może pomysła jak to obejść? :D
  • Poziom 2  
    Mam Pytanie jak sie tam nastawia stacje ,zaczynam dostawac szału w tym radiu sie je strasznie nastawia prosze o pomoc !
  • Poziom 14  
    Hej mam problem, mam rario daewoo AKF9255 gdzie są na płytce punkty zasilające układ (satły i po zapłonie)
  • Poziom 15  
    Mam radio z takim samym objawem .Wymieniłem procesor i dmc.
    Dalej bez zmian.Na wyświetlaczu tylko zegar.Może ktoś ma patent na tą usterkę.
  • Poziom 15  
    Co jest specjaliści ? Nikt nie chce zdradzić patentu ?