Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pochwalcie się Swoim sprzętem:)

28 Kwi 2007 00:11 25449 74
  • Poziom 14  
    Witam:) Pisze tego posta ponieważ 2 dni temu zbudowałem drugi subwoffer i uznałem mój drugi system udio za skończony.:) Chciałem sie pochwalić sprzętem i chciałbym również waszej oceny, oraz żebyście napisali Coś o Swoich sprzętach:)

Wiec posadam 2 systemy. Może zacznę od tego który własnie kończyłem.:)

Oparty jest na 3 wzmacniaczach, 1 (główny) napędzający kolumny frontowe którmi są Tonsil FOCUS 240SE HARMAN\KARDON 670.. .
    Drugim wzmacniaczem jest Końcówka mocy sharp SX8800 GY oparta na 2 monoblokach czyli 2 osobne wzmacniacze. Podpięty do niej jest filtr dolnoprzepustowy ponieważ koncówka słuzy do napedzenia 2 subwofferów na Stx-32-300-8-ss. Razem jest wszystkiego ok 400Wat na basyy.. i 150 na fronty..nie mówie w tym momencie o mocy.. bo budując ten zestaw chciałem osiągnąć jak najlepszą jakość odtwarzania wraz z głebią i potęgą.. i to sie chyba udało gra niesamowicie Np. tech itch real ego.... Niesamowite Stereo.. i bas powodujący przesuwanie sie mebli w pokoju.. Trzeba posłuchać, każdy kto tego posłucha mówi ze gra inaczej niz zwykły przeciętny sprzęt domowy..:)

2 system oparty jest na KOŃcówce mocy sony ta-709n.. 5-cio kanałowej:) podpięte są do niej 3kolumny Centralna i 2 Frontowe. Sprzęt może na papierze nie jest tak mocny jak poprzedni zestaw, ale posiada MOSTEK Ci zwiększa moc o ok 3X a biorąc pod uwagę moc wzmacniacza 1X na Centralną 80Watów + po 170 WATÓW NA FRONTOWE bas jest również miażdzacy przy słuchaniu muzyki.. Lecz jakość juz nie ta..:) ale tez dobra:) Do koncówki posiadam również odtwarzacz płyt kaset radio i amplituner z którym jest bezposrednio połączona..

Moje podsuowanie jest takie.. Sprzęty naprawde godne posłuchania.. Z_A_P_R_A_S_Z_A_M heh

Chciałbym abyście teraz wy napisali Coś o Swoim sprzęcie!! POzdroo:)
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 16  
    Ja mam wzmacniacz samoróbkę stereo holton200 i do tego altusy 200.
  • Poziom 14  
    było ale albo zakonczonych albo w trakcie;) zawsze o 1 wiecej nie zaszkodzi:)
  • Użytkownik obserwowany
    Jak narazie posiadam:
    Końcówka mocy SHARP SX8800(HG) 1155W
    Kolumny(samoróbki)
    1)2xSTX 38-300-8AE
    2)2xAUDION 300W RMS
    3)2xSTX 32-300-8SS
    4)2xAlphard LW1200 240W

Wszystkie kolumny liczone(objętość).
  • Poziom 27  
    Witka ja mam 2xLDM315 pro i ADSlx800 i do tego 2xAltus 140 i Kenwood KA4040R.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Maciek19882
    W jakim masz to pomieszczeniu?
  • Poziom 27  
    Hmm a czy to ważne miało być pochwal się sprzętem więc to uczyniłem :-)
  • Poziom 13  
    No to i ja się pochwalę moimi piszczałkami :p
    Alton 80 i do tego jakiś biedny stary wzmacniacz z wieży Philipsa gdzie jest tylko napisany chyba pobór mocy z sieci 75W :D Przymierzam się na jakiegoś Pioneerka A-449+ :) I od razu zadam pytanie czy będzie odczuwalna jakaś różnica ? tzn na jakiej zasadzie :) aaa i wszystko gra z kompa. No i w kompie myślę nad jakąś kartą X-Fi Proffesional Fatal1ty, no i też nasuwa mi się pytanie czy poprawi to jakość dźwięku? obecnie jadę na zintegrowanej Realtek :p
  • Banner Multimetr Fluke 87VBanner Multimetr Fluke 87V
  • Użytkownik obserwowany
    No pewnie że różnica będzie odczuwalna. Będzie odczuwalna zarówno w mocy jak i w jakości dźwięku. Ponieważ wzmacniacz który posiadasz przy mocy np. 20-30W (o ile tyle wyciągnie) ma już spore zniekształcenia i jakość dźwięku jest bardzo zła, a Pioneer przy tej mocy nie będzie się nawet męczył, więc nie będzie zniekształceń i przesterowań a co za tym idzie jakość dźwięku będzie lepsza.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli zmienisz kartę jakość dźwięku też będzie lepsza.
    michał 1985 napisał:
    Hmm a czy to ważne miało być pochwal się sprzętem więc to uczyniłem :-)

Akurat pytania nie kierowałem do Ciebie. Ale niech tam. Chodzi mi o to, że często są topione pieniądze właśnie w takie konstr., które grają w 10-20m². Co nie ma większego sensu. No chyba że sensem jest robienie chałasu. :D
  • Poziom 27  
    Aha oki to Ci powiem ja to mam w domu ale to jest dom z ogradem więc często gram na powietrzu.
    Cygusek napisał:
    No i w kompie myślę nad jakąś kartą X-Fi Proffesional Fatal1ty, no i też nasuwa mi się pytanie czy poprawi to jakość dźwięku? obecnie jadę na zintegrowanej Realtek :p

http://www.ceneo.pl/396025
    Pomyśl raczej nad dobrym cd. :D Za 400zł można kupić NAD522.
    Zapomnij o tym pionku. :D
  • Poziom 34  
    U mnie w pokoju gra TQWT na visaton frs8 i do tego subek na regenerownym gdn 30/60, który o dziwo gra teraz lepiej niż oryginał...przynjamniej ma jakiś tam bass :P Napędzam to sharpem system 7700.
  • Poziom 31  
    Moje:
    Sharp system 7700
    Tonsil Scherzo 200
    Kolumny DIY na arv104 + tonsil gtc 15/40/1 czekają na dopieszczenie obudowy oraz odpowiedni wzmacniacz, za jakiś czas będzie w dziale diy
    Odtwarzacz cd Denon DCD-520
  • Poziom 22  
    A co mi tam :D też sie pochwale :D

Do domowego uzytku
    Wzmacniacz: Pioneer A717 Mark II
    Kolumny: Tonsil Scherzo 200 + subwoofer DIY na głosniku Tonsil GDN 20/100/1DC

Na imprezy:
    Końcówka: ADS LX800
    Kolumny: LDM P215
  • Poziom 39  
    moj sprzecik jeszcze w budowie ale...
    kolumny: vifa XT18WH + XT19
    wzmacniacz: SymAsym
    CD: fonica :P

dopiero teraz wpadla mi kasa wiec zabiore sie za konczenie projektow ;)
  • Poziom 24  
    Wzmacniacz rft sv 3930 higi stereo amplifier 2x25/4Ω :)

2xSony SS-CPX1/4Ω

2xRFT 35watt/4Ω

Subwoofer STX 27/150/8/SS

Visaton 27cm/8Ω nie znam modelu :)
  • Poziom 26  
    ooo wyyy :D
    no dobra :D

prawie skonczone podlogowki na 2 x vifa m18wh + xt25tg

zaczynam monitory na pl18wo + xt25tg

zrodlo to harman kardon hd 970
    naped harman kardon hk 3480
    interkonekt audioquest copperhead
    kable glosnikowe obecnie audioquest type 6
    i prawdopodobnie do konca stycznia stanie sub na xxls10 i panelu od irka 25Hz zejscia :)

kino domowe... to co mniej interesujace
    onkyo 604 ampli + 504 dvd
    kolumny front technics (duuuze)
    center+efektowne koda (av707)
    sub koda sw 1000v2
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 38  
    No proszę. Widzę tutaj sprzety na dość ładnym poziomie. Aż miło popatrzeć :)

Jak jest temat to można pisać. Od około pół roku zmieniałem sprzęt... hmmm z 20 razy. Tymczasowo kolumny TNA Century 7.1 zasilane technicsem SU-V10X.
  • Poziom 17  
    Aktualnie mam zestawik 2.1, kolumny na Visaton WS17E i STX PJ, subwoofer na głośniku Magnat Xpress 12 (pod wzmacniaczem Matronix WXP300TP), jako wzmacniacz do kolumn używam samochodowy wzmacniacz buszmena, realnej mocy na moje oko ma z 2x30-50w, ale tylko wpadnie jakas kasa i tworzę wzmacniacz na TDA1554Q.
  • Poziom 13  
    Ja narazie dysponuje Altusami 140 ale mam w planie zmienić na altus 300. wzmacniacz to KENWOOD KA-770b o poborze 650W
  • Poziom 10  
    Cóż jako nowy użytkownik Forum chciałbym też ''pochwalić się'' ( to za dużo powiedziane ), swoim skromnym sprzętem grającym, który gra w pokoju o powierzchni około 25m.
    Sprzęt pochodzi z dwóch epok:
    Pierwszą są czasy współczesne, mianowicie jest to zestaw Akiry:
    Wzmacniacz BK166 i kolumny 5.0 które były w zestawie, ( sprzęt ten odkupiłem od kuzyna za niewiele ponad 150 PLN )
    Drugą epoką jest PRL:
    z tego okresu pochodzi wzmacniacz Unitra MERKURY 4 OHM, który napędza równie wiekowe kolumny Unitra Tonsil ZG 40C w wersji 4 OHM (wszystkie głośniki są oryginalne ( basowe na zawieszeniu z materiału )).
    Teraz może o tym jak te dwa światy ze sobą współpracują, źródłem dźwięku jest komputer, dźwięk z karty rozgałęzia się na dwa wzmacniacze. Jeśli chodzi o dźwięk Unitra może nie gra głębokim basem ale potrafi uderzyć, za to reszta kolumny gra bez zarzutu, nawet mimo 5 watowego głośnika średnio tonowego, co do kolumn Akiry nie mam zastrzeżeń, jak za taką cenę grają przyzwoicie, problem pojawił się dopiero przy wzmacniaczu, mianowicie miał tendencje do szybkiego przegrzewania się, ale tu z pomocą przyszła technika z lat wcześniejszych, miejsce obok wzmacniacza zajął zasilacz od kolejki PIKO do którego podłączony został wiatrak komputerowy ( dzięki temu mam pełną regulacje obrotów:P)
    W najbliższym czasie przymierzam się do zakupu jakiegoś suba, ale to dopiero w nowym roku. Więc jak na początek myślę że wystarczy, teraz troszkę o kosztach:
    ZG 40: 0PLN
    MERKURY 0PLN
    Zestaw Akiry: 150PLN
    Okablowanie zakupione w sklepie około 50 PLN (w końcu kabli jest około
    30 metrów:P)
    Więc myślę że nie jest źle...
    Narazie nie mogę pozwolić sobie na sprzęt z wyższej półki, niestety póki co nie mam stałego źródła dochodu.

POZDRAWIAM
  • Poziom 14  
    Pytanie o pomieszczenie >??< 15m2... ;P Mało.. ale jest mocno umeblowane.. dlatego mocy tak bardzo nie widać.. pozbyłem sie mebli które trzeszczały... Połki ze szklankami.. w chciało ją rozerwać na kawałki. Gdy są meble cieższe i wieksze wtedy nic nie skrzeczy... ;) razem gra fajnie.. ale mam jeden mankament.. Gdy 2 suboofery grają i odłacze jeden.. ten jeden gra wtedy troche inaczej.. poprostu wiekszy potencjał dostaje.. ;) Jeden jest w stanie wytworzyć potrzebny mi bas.. a drugi tylko to uzupełnia.. :)

Dodano po 3 [minuty]:

Pytanie o pomieszczenie >??< 15m2... ;P Mało.. ale jest mocno umeblowane.. dlatego mocy tak bardzo nie widać.. pozbyłem sie mebli które trzeszczały... Połki ze szklankami.. w chciało ją rozerwać na kawałki. Gdy są meble cieższe i wieksze wtedy nic nie skrzeczy... ;) razem gra fajnie.. ale mam jeden mankament.. Gdy 2 suboofery grają i odłacze jeden.. ten jeden gra wtedy troche inaczej.. poprostu wiekszy potencjał dostaje.. ;) Jeden jest w stanie wytworzyć potrzebny mi bas.. a drugi tylko to uzupełnia.. :)
  • Uczeń
    Witam.
    U mnie jest 2xAltus140 zasilane Technicsem SU-A700MK2+Unitra Tosca 303.
    Był sub na JBL GT4-12 ale sprzedałem:(

• Poziom 13  
    zmieniłem już sprzęt i teraz mam 2x A140+ 2x voyager350 na wzmaku KENWOODA ka-770b
  • Poziom 13  
    ja mam do kompa zestaw głosników genius 5.1 sw-hf 5000 a jako kino domowe zestaw samsung HT-TP12 i tanie radio cd\mp3 za 70zł hehe ale w tym tygodniu kupuje wieze panasonica + kolumna tonsila nie wiem dokladnie jaka jakas 2 drozna fajnie nawet gra pzdr
  • Poziom 22  
    Radmor 5102+kerektor5471+speace86+new midlton takie cudo u mnie w pokoju wymiata