Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Turbina wiatrowa VAWT Savonius

xdkxx 28 Apr 2007 21:15 16745 8
    xdkxx
    Level 1  
    ma ktos może jakies KONKRETNE schematyzmodyfikowanej turbiny typu Savonius proszę na maila xldanio(malpa)o2.pl dzieki

Przeniosłem z: Schematu/instrukcji… [hefid]
    e11
    Level 17  
    Wydaje mi się ,że można odsyłać na temat o budowie elektrowni wiatrowej , ale dobrze się stało że został ten temat założony i można by go było kontynuować. Temat o budowie MEWiatrowej został bardzo rozbudowany i jest już masło maślane , znaleźć tam informacje na konkretny problem to trzy dni czytania . Fajnie by było gdyby z tamtego tematu utworzyć jeszcze odrębny temat o budowie prądnic i byłby komplet.
    AndM
    Level 17  
    Witam
    Wejdź na stronę 90 budowa małej elektrowni wiatrowej. Tam są podane konkretne wymiary.
    pozdrawiam
    jozek 699
    Level 11  
    zmontowalem sobie savoniusa prostym sposobem jest jeszcze nie skończony ale niedlugo powinienem wystartowac zastosuje w nim przerobiony alternator samochodowy z przekladnią

Dodano po 4 [minuty]:

http://pl.youtube.com/user/saskaluczak
    ciampel
    Level 12  
    jozek 699 wrote:
    zmontowalem sobie savoniusa prostym sposobem jest jeszcze nie skończony ale niedlugo powinienem wystartowac zastosuje w nim przerobiony alternator samochodowy z przekladnią
    Dodano po 4 [minuty]:
    http://pl.youtube.com/user/saskaluczak

Ciekawy jestem efektu Twojego wynalazku. Już trochę czasu minęło, może jest się czym pochwalić. Pozdrawiam i czekam na kontynuację.
    saskaluczak
    Level 2  
    Zrezygnowałem z przekładni bo musiało nieżle wiac zamontowałem więc koło sprzegla srednicy 40 cm(działa on tez na zasadzie koła zamachowego kture jak stwierdziłem jest bardzo przydatne ) niewiadomego pochodzenia przykleiłem do niego neodymy i ustawiłem nad nimi cewki kture daje tak jak na filmie prąd,są one ze byt cienkiego drutu mam problem z nim,niechce ładowac w to ustrojstwo kasy bo to ma byc darmowa energia, i tak w tego savoniusa utopiłem ponad 200 zł nie licząc neodymów ale myśle ze uda mi sie zdobyc gotowe cewki o grubszym drucie i tanszym bym mógł uzyskac wiekszą moc .Traktuje to wszystko jako hobby :D