Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dla niepełnosprawnej osoby

swistak1 28 Apr 2007 22:23 1330 6
    swistak1
    Level 11  
    Potrzebuje programu który tłumaczy z alfabetu morsa na tekst i mam pytanie czy jest możliwość zrobienia takiego syntezera mowy,chodzi o osobę niepełnosprawną
    lord_dagoth
    Level 25  
    heh... przetłumaczenie kilku kropek, kresek na literki wg wcześniej zaprogramowanego klucza nie jest trudne, ale przygotowanie do tego syntezatora mowy to już wyższa szkoła jazdy. Musialbyś być conajmniej zaawansowanym programistą (żeby to tylko jednym...).

Ale jeżeli coś tam potrafisz z programowania, to proponuje wygooglać coś o open source'owym projekcie syntezatora mowy. Kiedyś o tym czytałem, że coś takiego istnieje. Dzięki temu będziesz miał jego kod źródłowy. Potem to już tylko go zaimplementować w swojej aplikacji ;)
    Fyszo
    Level 37  
    Myśle ze nie trzeba syntezatora mowy do wymawiania literek morsa. Wystarczą odpowiednie wavy (najlepiej tablica). Text morsa nie ma płynności mowy tylko oddzielne znaki i tak trzeba je wymawiać chyba że ktoś zyczy sobie inaczej..
    lord_dagoth
    Level 25  
    tzn ja zrozumiałem, że chodzi o syntezator mowy już przetłumaczonego textu :P

Bo jeżeli chodzi o puszczanie krótkich/długich sygnałów dźwiękowych, to można skorzystać nawet z głośniczka w komputerze :P
    swistak1
    Level 11  
    Zbieżność pomysłu?Czy podpowiedź?!.Syntyzator mowy do komórki przetwarzający morsa.Było o tym w polskiej tv.Wiadomo przecież ,iż osoby pozbawione jednego zmysłu mają rowinięte inne więc opanować dla nich mors to może być pestka, pewnie mogły by "pykać" jednym klawiszem całe zdania w kilka sekund
    sedr
    Level 17  
    lord_dagoth wrote:
    Musialbyś być conajmniej zaawansowanym programistą (żeby to tylko jednym...).

Zwłaszcza, że można sobie swobodnie użyć gotowych i darmowych silników syntezatora mowy.
    lukawar
    Level 12  
    Jeśli mówimy o programie pod win, to poczynając od Win2K można skorzystać z wbudowanego w system syntezatora mowy, pod Delphi może to tak wyglądać:

voice: OLEVariant;
    Tekst: string;
    begin
    voice := CreateOLEObject('SAPI.SpVoice');
    tekst := "to będę mówić";
    voice.Speak(tekst, 0);
    end;