Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mechanika Samsung PX-981R

20 Gru 2001 07:40 3865 14
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 15  
    Z prawej strony kieszeni pęknięta jest najprawdopodobnie zębatka na, której zamocowana jest sprężyna. Do wymiany tej sprężyny należy oczywiście kieszeń zdemontować.
  • Poziom 31  
    Kłania się ortografia "zembatki".
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To Ty jesteś kowal :smile: :smile: :smile:
  • Poziom 31  
    A ja bardzo Cię proszę, napisz jak to robisz? Brakuje mi śrub, odkupię! Zastąpienie sprężyny gumką, to coś nowego! Trzeba to zgłosić jako patent!
    Życzę Ci wszystkiego dobrego, spełnienia marzeń z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
    Stefan.
  • Poziom 13  
    Nikt sie z ciebie nie smieje.Co wiecej podziwiam cie za niezwykle umiejetnosci odzysku czesci co w dzisiejszych czasach jest cecha jak najbardziej pozadana.Zaczynasz od srobek skonczy sie na prockach.I jeszcze klient zaplaci.Masz szczescie,jak mnie cos zostawalo po naprawie to mi szef w leb potrafil dac.Jak myslisz dlaczego ci durni projektanci dali tam sprezyne a nie o wiele tansza gumke?
    A tak powaznie,jesli juz musisz cos naprawiac to rob to porzadnie.Zapewniam cie ze w sprzecie elektronicznym nigdy nie ma zadnych zbednych czesci.Pozdrawiam i wesolych swiat
  • Poziom 40  
    szacowny młody (wiekiem) kolego!
    zapewniam Cię z całš powagš dla Twojej osoby, że nawet najmniej znana marka czy firma nie włoży do swojego wyrobu żadnej zbędnej œrubki czy sprężynki. Wszystko ma swoje przemyslane i sprawdzone miejsce. dlatego też jeœli masz wyrosnšć na elektronika z prawdziwego zdarzenia to nie debiutuj jako ,,poprawiacz" konstruktor tylko poszukaj w czym tkwi problem. wydaje mi się żeTwoja sprężyna powinna być w stanie nacišgniętym przed wyrzuceniem kasety aby ,,sprężynowala" w momencie wkładania kasety pomyœl pokombinuj i nie ,,fuszuj"
  • Poziom 13  
    A tak swoja droga nie prosciej bylo zamowic w jakiejs firmie serwisowke.Masz w niej dokladnie rozrysowana cala mechanike a kosztuje raptem 20-30zl.A mechanizmow w popularnych magnetowidach tak naprawde jest moze kilkanascie typow.Np p88 sanyo widzialem tez w sony i grundigu wiec na pewno serwisowka sie jeszcze przyda przy innych naprawach.Zbieraj i kseruj kazdy schemat jaki ci sie trafi,nigdy nie wiadomo kiedy cos sie moze przydac.I wyrabiaj sobie od razu dobre nawyki.Posprzatany stol,narzedzia z jednej strony,czesci z drugiej,to naprawde ulatwia prace.
    P.S. Jak mialem 18 lat to juz mnie szef z praktyki wysylal samego do klientow.A wtedy Elektron to byl szczyt techniki.
  • Poziom 13  
    A czlowiek potem siedzi przez pol nocy i probuje odkrecac te twoje pomysly walczac z popalona plyta i gumkami w mechanice.Przepraszam ale czasami naprawde biora nerwy gdy widze wstawione bu508 zamiast 2058 czy zwykly npn zamiast darlingtona.
    Niestety serwis to drogie hobby i bez zainwestowania czasem sporych pieniedzy efekty beda raczej mizerne.
    p.s. wszystkiego najlepszego z okazji urodzin