Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konto użytkownika zaawanowanego

29 Kwi 2007 21:07 929 3
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich
    Mam (przynajmniej dla mnie) nietypowy problem, a mianowicie. Zainstalowany mam Windows 2000 i utworzone konto z uprawnieniami zaawansowanymi. Po zalogowaniu się na to konto wyskakuje mi komunikat "Do zakończenia tego zadania wymagane są uprawnienia administratora" odnosi się to do aktualizacji sterowników myszki Logitech. Wiem wystarczy na koncie administratora zmienić uprawnienia, ale tu pojawia się problem: po nadaniu dla użytkownika urawnień administratora i zalogowaniu się na to konto nic nie mogę zrobić bo nie mogę uruchomić żadnego programu a błąd wyskakujący jest w zawsze ten sam, że jest zła ścieżka lub brak jakichś bibliotek. Po zmianie uprawnień i zalogowaniu się wszystko jest OK.
    Sprawdzałem kilkoma antywirusami i nic, na innych kontach wszystko jest ok: zmiana uprawnień nie blokuje dostępu do uruchamiania programów.

Proszę pomóżcie mi.
  • Poziom 21  
    zainstaluj ServicePacka 4 bodajże...
    jeśli nadal będziesz miał ten sam problem pobaw sie uprawnieniami wszystkich kont...
    i potwórz różne grupy z różnymi uprawnieniami a nie tylko użytkowników....

ewentualnie korzystaj z konta administratora...
    tryb awaryjny
    i login: "Administrator"
    bez hasła i na tym koncie inslauj co potrzeba albo nadawaj prawa uzytkownikom
  • Poziom 12  
    Servicepak 4 zainstalowany razem z systemem (zintegrowany na płycie instalacyjnej), pobrane łaty ze strony Microsoftu.
    Na innych kontach wszystko jest OK tylko na tym jednym nie wiem dlaczego tak się dzieje.
    Wygląda to że przy przydzieleniu uprawnień administratora użytkownik nie ma uprawnień do otwierania plików z rozszerzeniem *.exe bo płytka np: Komputer Świat otwiera się i można ją przeglądać no ale ma plik autorun.inf. Natomiast nie można uruchomić żadnego programu łącznie z Exploratorem Windows. A jeszcze jeden dziwny objaw: na pulpicie są skróty do programów i w niektórych zmieniają się ikony na takie jak przy nieznanych plikach.
    Próbowałem zmieniać uprawnienia w trybie awaryjnym na koncie Administrator, ale nic to nie dało.

Nie znam się zabardzo na zaawansowanych ustawieniach systemu ani na edycji rejestru, bo może w nim coś jakiś program naknocił (albo ja) przez przypadek.
  • Poziom 12  
    Zapomniałem wcześniej napisać, że po nadaniu uprawnień administratora i zalogowaniu 99% ikon skrótów programowych jest taka jak w przypadku nieznanego pliku. i nie mogę uruchomić nawet Eksploratora. Aczkolwiek uruchamia się po dwukliku na Mój komputer.

Problem jest chyba w jakimś pliku konfiguracyjnym katalogu użytkownika bo po utworzeniu nowego konta i skopiowaniu zawartości "C:\Documents and Settings\użytkownik" do katalogu "C:\Documents and Settings\użytkownik_nowy" dzieje się to samo co z moim kontem.
    Nie skopiowałem tylko plików "NTUSER" bo tak było w instrukcji Microsoftu.