Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LDM VBA-160 gniazdo. Jak podłączyć jacka?

AdamoAdamo 30 Kwi 2007 00:41 1038 2
  • #1 30 Kwi 2007 00:41
    AdamoAdamo
    Poziom 11  

Witam.
    Postanowiłem wymienić we wzmacniaczu do basówki LDM VBA-160 gniazdo gitarowe. Zakupiłem solidnego jacka z trzema końcówkami - linia, masa i bodajże odcięcie.
    Nie bardzo wiem jak je połączyć, bo gniazdo które jest w tym piecu orginalnie ( oznaczone GSMJ-5) ma aż 7 wyprowadzeń. Zlokalizowałem gdzie jest podłączona masa i linia, podłączyłem nowe gniazdo w te miejsca i nie działało. Z obserwacji ścieżek na płytce wynika że podłączona jest jescze jedna nóżka tego gniazda, która wydaje się być nie podłączona do niczego, niezależnie czy jest wtyczka w gnieździe czy nie.
    Proszę o pomoc - mógłby być schemat obwodu wejściowego tego wzmacniacza albo wyjaśnienie do czego służą pozostałe nóżki w tym gnieździe.

0 2
  • #2 30 Kwi 2007 01:59
    fis
    Poziom 20  

Witaj.
    Nie znam tego modelu LDM'a, ale spróbuję Ci pomóc. Zakładając, że punkty masy na płytce i na nowozakupionym gnieździe rozpoznałeś bez pudła, pozostał Ci do podłączenia tor sygnałowy (mam na uwadze pewne minimum które trzeba spełnić, aby instrument się odezwał w głośniku). Aby bezbłędnie zlokalizowac ścieżkę stanowiącą wejście, dotykaj kolejno przy pomocy metalowego narzędzia trzymanego w palcach - punkty lutownicze po wylutowanym gnieździe, przy włączonym wzmacniaczu i bardzo nieznacznie odkręconych potencjometrach głośności kanału oraz sumy. Napewno usłyszysz w głośniku, która ścieżka jest wejściem. Co do gniazda, jeśli trudno jest określić wzrokowo który odczep należy przylutować, masz do wuboru tylko dwie kombinacje (jeśli założenia na początku mojego tekstu są słuszne).
    Powodzenia !

0
  • #3 30 Kwi 2007 21:09
    AdamoAdamo
    Poziom 11  

Dzięki za pomoc.
    Główny problem leżał jednak w niewlutowanym gnieździe od słuchawek które odcinało wejście gitarowe.

0