Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sieć bezprzewodowa - problem

chemik75 30 Apr 2007 12:09 943 1
    chemik75
    Level 10  
    Postanowiłem zrobić sieć bezprzewodową w domu (Komputer stacjonarny który podłączony jest podłączony do internetu - chello, laptop z wbudowaną kartą normalna i bezprzewodową). Korzystając z różnych tutaj tematów nie udało mi się tego uczynić. Najpierw próbowałem skorzystać z Konfiguratora sieci bezprzewodowej lecz gdy chcę utworzyć sieć wyskakuje ten błąd - OBRAZEK
    Drugą próbą było skorzystanie z ręcznej konfiguracji (Z TEJ STRONY) która także nie przyniosła efektów bo już na początku w kroku gdzie tworzymy "Punkt Dostępowy" na żadnych z kart nie ma czegoś takiego - OBRAZEK

Obydwa komputery mają Windows XP.
    1. Komputer stacjonarny - Gigabyte 802.11g PCI WLAN Card
    2. Laptop - Atheros AR5005G Wireless Network

Przeszukałem już wszystkie tematy o sieciach i dalej nic. Potrzebuje żeby na laptopie był internet.
    chara
    Level 13  
    Wieca tak zaczniemy od komputera stacjonarnego.
    Do niego masz podłączony internet poprzez zwykłą kartę sieciową (tak chyba robi chello).
    Wchodzimy prawym klawiszem w MOJE MIEJSCA SIECIOWE i WLASCIWOSCI. Widzimy kilka połączeń ale nas interesować będą tylko dwa. Połączenie lokalne oraz Połączenie sieci bezprzewodowej. Wybieramy połączenie którym przepływa do nas internet (najprawdopodobniej połączenie lokalne) - prawy klawisz właściwości, zakładka zaawansowane i zaznaczamy "Zezwalaj innym użytkownikom na łączenie ...." Po takim zabiegu twoja karta bezprzewodowa. Powinna automatycznie ustawić swoje IP na 192.168.0.1 Sprawdzisz to klikając START > wpisz cmd > wpisz ipconfig
    Nastepnie trzeba ta karte odpowiednio ustawić. To znaczy ustawić właściwości połączenia na AD HOC (znajdziesz to albo we właściwościach karty albo w programiku narzedziowym którego instalowales do karty - niekoniecznie). Ustawiamy kanal najlepiej cos z górnych , predkosc im niezszxa tym bardziej stabilne połączenie no i SSID czyli nazwe sieci, przydało by Ci sie ustawic haslo ale to juz inna sprawa. Po tych zabiegach karta w laptopie automatycznie powinna wykryc Twoja siec. Wystarczy tylko kliknac na POŁĄCZ. Karta w laptopie powinna dostać automatycznie IP z przedziału 192.168.0.2-255. No i powinien necik chodzic. To najbardziej proste rozwiązanie które można łatwo na wiele sposobów usprawnic. W razie co pytaj...