Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telefunken , Coś nie tak z kineskopem

KrzysztofMałysz 30 Kwi 2007 15:59 1307 11
  • #1 30 Kwi 2007 15:59
    KrzysztofMałysz
    Poziom 11  

Mam problem z telewizorem telefunken gdy go włączam to wlącza sie glos Kineskop (jakby odświeza - elektryzuje się -tak jakby byl dobry)
    No i po chwili zamiast obrazu słychać takie syczeniena płytce przy lampie kineskopu , sprawdzam i na niej zaczyna jakby iskra swieciec i ona tak syczy, i wydziela taki zapach jak nieraz śmierdzi od telewizora a własciwie od zaelektryzowanego kineskopu, Niewiem co jest nie tak ta płytka przy kineskopie wogule wyglada jakby przydymiona, elementów niemam czym sprawdzić bo mi się miernik zepsuł:((( ale zauważylem ze od jednej częsci wisi kabel do niczego nieprzymocowany próbowałem go podlaczyć do głowicy ale chyba sie zwarcie zrobilo bo syczalo w glosniku...
    w załączniku daje zdjęcie zółtym kolorem zaznaczylem ten element ktory niewiem gdzie przymocować.. a czerownym to miejsce gdzie jakby iskrzy , a granatowym te iskry

https://obrazki.elektroda.pl/23_1177941431.jpg

https://obrazki.elektroda.pl/99_1177941483.jpg
    [/img]

0 11
  • #2 30 Kwi 2007 16:18
    euro2L
    Poziom 41  

Wymień podstawke kineskopu

0
  • #3 30 Kwi 2007 16:30
    Bavido

Poziom 24  

Prawdopodobnie urwał się przewód od siatki ogniskułącej kineskopu. Taki podączony na gniazdo kineskopu z przerwami po obu stronach.

0
  • #4 30 Kwi 2007 16:35
    KrzysztofMałysz
    Poziom 11  

tzn jaki mogłbyś mi jaśniej wytłumaczyć ??? chodzi ci oten kabel co wspomnialem ze niejest do niczego zmontowany ??? Wiesz jestem troche pocżątkujący

0
  • #5 30 Kwi 2007 16:40
    euro2L
    Poziom 41  

Kolor żółty do masy / albo wywal cegiełke/

0
  • #6 30 Kwi 2007 17:35
    KrzysztofMałysz
    Poziom 11  

ja probowalem ten kabelek zaznaczony na zółto (na zdjęciu) poczepić do głowicy czyli masy ??? no chyba ze to nie jest masa więc spróbóje do kineskopu dobrze prawda ??? a cegielka to to białe? bo ona jest przydymiona moze cza by ją wymieniC

Dodano po 27 [minuty]:

kurcze podczepiłem ten kabelek i dalej syczy a obrazu niema ale ekran się elektryxzuje niewiem czy coś niejest nietak z lampą bo niewidze zeby świeciła , i tam jest tez takiu regulator przy lampie i niewiem jak on powinien być ustawiony. Co to może być ???

Dodano po 1 [minuty]:

jezak napisał:
    Kolor żółty do masy / albo wywal cegiełke/

Co to jest ta cegiełka bez tego ma chodzić /?? bo próbowałem kabelek do kineskopu i nic niedaje

0
  • #7 30 Kwi 2007 18:11
    euro2L
    Poziom 41  

Tak ma chodzić bez tego / to jest iskrownik /

0
  • #8 30 Kwi 2007 18:58
    Bavido

Poziom 24  

Nic tu nie rozumiem, przewód fokus dolulowałeś, czy żarzy kineskop, jakie jest napięcie G2 ?

0
  • #9 01 Maj 2007 17:12
    KrzysztofMałysz
    Poziom 11  

kurcze usunalem ten "iskrownik" i nic to niedalo, Jak włączam Tv to dzieje sie nastepujaco: włącza się jakby kineskop "to takie zadrzenie na poczatku" i piszczy coś ,a jak za chwile zorbie to samo to nie piszczy ale syczy i na płytce od kineskopu swieca sie dwa fioletowe punkty ktore tak sycza , a pozetem niewidac nic zeby sie swiecilo w lampie kineskopu więc moze lampa pdała ? prosze o rade bo jestem dopiero poczatkujacy a szkoda mi telewizora wyrzucać ,

0
  • #10 01 Maj 2007 17:17
    Bavido

Poziom 24  

Odłącz anodę i S3 od kineskopu, wystartuj, jeżeli ruszy to prawdopodobnie kineskop.

0
  • #11 01 Maj 2007 22:42
    KrzysztofMałysz
    Poziom 11  

tzn co ma niedzialać ,(aha kiedys odpiolem te anode od dobrego TV i od tego czasu ekran niedziala jakby slabiej lampa swieci moze przy okazji mi cos poradzisz) a co to jest S3 ?

Moderowany przez Jaś Kula:

Przeczytaj https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php zwłaszcza punkt 11. Nie podałeś modelu TV.

0
  • #12 02 Maj 2007 16:44
    KrzysztofMałysz
    Poziom 11  

ten model to FB6322

0