Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LCD THOMSON 32LB220B4 przebarwienia na ekranie

szajbus 30 Kwi 2007 19:54 6010 12
  • #1 30 Kwi 2007 19:54
    szajbus
    Poziom 10  

Witam

mam telewizor jak w tytule 32 cale LCD
    (przywieziony z zagranicy wiec nie ma mowy o gwarancji)
    na ekranie na ciemnym tle lub cieniu (najczesciej czarnym) pojawiaja sie kropki (czerwone, zielone ,niebieskie w zaleznosci od sasiadujacych kolorow) wyglada to tak jak by byl za duzy kontrast, albo slaba jakosc anteny. zalaczam zdjecia zeby byla jasnosc :).

moze ma ktos jakis pomysl gdzie szukac co go boli, co moze byc przyczyna.

jeszcze sugestia: menu jest czysciutkie, jezeli jest brak sygnalu na av to jest czysciutkie czarne tlo wyswietla sie nazwa programu bez zadnych szumow, jak jest brak sygnalu z anteny jest czysciutki snieg bez dropow, przez euro i przez antene jest to samo. i jak jest malo czarnego i jasne kolory to obraz jest super.

prosze o sugestie
    pozdr

0 12
  • #2 30 Kwi 2007 20:44
    jerzy_d
    Spec od TV

Najpierw sprawdź dokładnie wiązkę łączącą płytke na panelu LCD z płytą sygnałową, poruszaj nią, sprawdź czy sa jakies zmiany, jeśli nie to zaczynają się schody (od RAMu zaczynając na samej matrycy kończąc):D

0
  • #3 01 Maj 2007 05:44
    satgal
    Poziom 40  

Jeżeli wyświetla poprawnie OSD to matrycę i tasmy z nią związane są w porządku a uszkodzenie jest w części analogowej TV czyli nie poprawnie pracujący wzmacniacz RGB doprowadzający sygnał do przetwornika analogowo cyfrowego znajdującego się w scalerze.

0
  • #5 02 Maj 2007 01:19
    satgal
    Poziom 40  

Matryca LCD a plazmowa to zasadnicza różnica i w tym wypadku przykład uszkodzenia jest nie trafny.

0
  • #6 02 Maj 2007 11:36
    DAREK2004
    Poziom 20  

nie zgodzę się że jeżeli OSD jest ok to matryca i wiązka też ok, myślę że to wiązka matrycy.

0
  • #7 02 Maj 2007 18:31
    satgal
    Poziom 40  

Naprawa i diagnozowanie nie polega na zgadywaniu, kolega w jednym zdaniu
    przeczy sobie (matryca i wiązka OK a uszkodzona wiązka)

0
  • #8 02 Maj 2007 23:24
    jerzy_d
    Spec od TV

Miałem juz to wcześniej napisać, zgadzam się z Darkiem! Na podstawie załączonych fotek to stawiałbym jednak na wiązkę. W niektórych LCD jest wręcz nagminne...Jednak zadałbym pytanie czy jest to od początku do końca, tzn. tak samo wygląda przy 'zimnym', zaraz właczonym odbiorniku czy jednak jest jakaś współzależność czasowo-temperaturowa?

0
  • #9 03 Maj 2007 05:57
    satgal
    Poziom 40  

Na uszkodzonej wiązce nie uzyska się poprawnego wyświetlania OSD gdyż ten obraz powstaje w cyfrowej części elektroniki w scalerze monitora a przesyłany do wyświetlenia przez wiązkę do elektroniki matrycy.

0
  • #11 03 Maj 2007 20:59
    jerzy_d
    Spec od TV

satgal napisał:
    Na uszkodzonej wiązce nie uzyska się poprawnego wyświetlania OSD gdyż ten obraz powstaje w cyfrowej części elektroniki w scalerze monitora a przesyłany do wyświetlenia przez wiązkę do elektroniki matrycy.

To tylko teoria, w praktyce wygląda to czasami zupełnie inaczej...

0
  • #12 08 Maj 2007 14:12
    szajbus
    Poziom 10  

wiec tak ruszalem wiazka i jest bez zmian,
    telewizor chodzil non stop 5 godzin i sie nic nie zmianialo
    sygnal podawalem i z anteny i z euro

chce podlaczyc do niego laptopa przez zlacze dsub to moze cos wyjasni tylko musze znalezc kabel, ;) bo wydaje mi sie ze wtedy omine cala analogowa elektronike.

zauwazylem ze te kropki pojawiaja sie przewaznie w miejscach gdzie jest cien czy moze to byc usterka matrycy skoro osd jest ok, czy raczej szukac plytki sterujacej obrazem przesylanym do tv, (uklad genesis bga) ktos juz lutowal tam kwarc.

usterka jest stala od zalaczenia.

zastanawialem sie jeszcze czy to moze byc wina przetwornicy, elektrolitow, jednak jest tam czysciutko zadnych wyciekow moze ma ktos serwisowke zeby pomierzyc napiecia?

0
  • #13 09 Maj 2007 03:17
    misiupan
    Poziom 35  

Witam , mam podobny model na scianie , usterka nieco podobna , tylko u mnie jakby z konturu postaci pojawiały się czerwone kreseczki , przyczyną były złe styki taśma matrycy- płyta bazowa, po przemyciu złącz tv chodzi do dzisiaj , zauważyłem ,że poprawia się jakość obrazu w zależności jak ułoży sie taśmę matrycy , być może coś zakłucało sygnał , zaekranowałem taśmę , natomiast problem taki jak ty masz miałem w klasycznym TV sony , miał dropy pojawiające się na ekranie w różnych miejscach i poruszające się razem z postacią , przyczyną był moduł chroma -luma , nie naprawiałem , poprostu wymieniłem ,było tam sporo kondensatorów , być może u ciebie padł jakiś ,jak masz możliwość wygrzej lekko płytę po kawałku , nie za mocno żeby nic nie uszkodzić , może pomoże.Przełącz też systemy pal , secam itp i zobacz co się dzieje , podaj z magnetowidu sygnał z kasety w secamie , z konsoli czy kamery w ntsc i zobacz czy jest jakaś różnica.Sprawdź w środku czy masz podpiete wszystkie masy i ekrany .Z inwertera zakłuceń raczej nie masz , tam raczej nie ma potrzeby zaglądać , możesz też użyć tego telewizora jako tuner i wyprowadzić sygnał z euro czy czincza na inny telewizor i sprawdzić tam czy widać też dropy czy nie.

0