Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mitsubishi Colt 1.3 95r - nie odpala brak iskry

30 Apr 2007 20:15 10518 11
  • Level 20  
    Samochód był odpalony, nigdy nie było z nim problemów, na odpalonym silniku znajomy zdjął jeden przewód wysokiego napiecia iskra prawdopodobnie strzelała do świecy z około 1-3 cm po chwili auto zgasło i już od kilku dni nie pali - brak iskry. Czy uszkodził się aparat zapłonowy czy komputer - od czego zacząć znajomy nie jest specjalistą ale cewkę palec, napięcia miernikiem i takie drobnostki to da radę sprawdzić.
  • Level 2  
    uszkodzony moduł zapłonowy :( czsta sprawa
  • Level 20  
    Czyli układ scalony w obudowie tranzystora ?
    I wina tego zdjętego przewodu ?
    Można to gdzieś kupić
  • Level 31  
    trzeba sprawdzić kluczowanie cewki ale przez takie zabawy padają raczej cewki WN
  • Level 20  
    Kluczowanie -czyli co? przejscia miedzy uzwojeniami, zasilanie?
  • Level 26  
    Kluczowanie czyli czy do cewki dochodzą impulsy sterujące. Co do uszkodzenia to prawdopodobnie siadł moduł sterujący cewką ( jeśli brak impulsów sterujących na pierwotnym uzwojeniu cewki).
  • Level 12  
    Najlepiej się sprawdza układ zapłonowy oscyloskopem. Jeśli nie macie takiej możliwości, próbnik z diodą może wystarczyć. Przy kręceniu rozrusznikiem, na wejściu uzwojenia pierwotnego cewki powinno być zasilanie(dioda świeci cały czas), na wyjściu powinno być sterowanie (dioda pulsuje) Jeśli nie będzie pulsowania na cewce, zapewne padł moduł. Możecie też zmierzyć rezystancję uzwojeń cewki. Pierwotne ok. 0,5-1,5 Ω.
  • Level 20  
    Witam, ponownie dziś widziałem to autka ale nie widzę cewki zapłonowej jest tam aparat zapłonowy ale ma tylko 4 przewody wysokiego nap. może cewka jest w środku?. Zamieszczam foto:
  • Level 12  
    Cewka jest w środku, pod kopułką .
  • User removed account  
  • Level 20  
    Dam znać co i jak w przeciągu kilku dni bo nie mam dostepu do autka, widocznie właścicielowi sią nie spieszy.
  • Level 20  
    Witam, uszkodzenie jest w aparacie zapłonowym, bo miałem dostęp do drugiego i autko po podstawieniu odpaliło z dotyku. Czy moduł da się naprawić bp ciężko do colta dostać ?