Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Buczący silnik kosiarki Variolux 45eca

30 Kwi 2007 21:05 9962 6
  • Poziom 1  
    Mam problem z kosiarką elektryczną - od perwnego czasu gdy jest zimna bardzo ciężko startuje (po załaczeniu buczy), praktycznie dopiero po popchnięciu noża zaczyna się rozkręcać, jest to kosiarka variolux. Pytałem w serwisie, czy nie jest uszkodzony kondensator ale powiedzili mi bym wypiął z układu hamulec, bo to jest przyczyną tego stanu rzeczy. Jeżeli dalej będę ją uruchamiał na popych to spalę silnik. Problem mam jeden w jaki sposób odłaczyć ten hamulec i chciałbym wiedzieć napewno czy te objawy nie świadczą o uszkodzeniu kondensatora rozruchowego.
  • Poziom 27  
    Hamulec to wetalowa tarcza najczęściej wewnątrz silnika. Trzeba ją zdemontować. Jeżeli silnik będzie nadal buczał to znaczy, że jednak kondensator. ja miałem to samo. Hamulec się zaciął i był cały czas włączony.
  • Poziom 13  
    No nie jestem w 100% pewien, czy to akurat hamulec. Gdyby hamulec był cały czas wlaczony popchniecie noża by nie wprawiło raczej w ruch silnika, a jesli by to sie udało, to po chwili silnik by sie zagrzał i mogłby sie spalic. Zalezy tez jakiego rodzaju jest ten hamulec...Hamulec moze "puszczac" ale troche gdzies bedzie przycierał i wtedy rozruch moze byc ciezki
    Najlepiej jak radzi Volt1: czyli zdemontowac hamulec i sprawdzic. Przyczyn takiego stanu moze byc kilka min. kondensator, łozyska, wyrobione siedzenie pod łozysko, co powoduje przycieranie wirnika do stojanu, etc...

Pozdr
  • Poziom 27  
    Oczywiście nie twierdze, że hamulec był włączony do końca, ale jedynie przycierał. Silnik podczas rozruchu ma mały moment obrotowy i dopiero po popchnięciu noży się rozpędzał. Oczywiście grzał się przy tym i po dłuższym działaniu wyzionął by ducha :)
    W następnej kolejności, może być kondensator lub łożysta jak pisal Mariuszz79
  • Poziom 20  
    Witam masz uszkodzony kondensator przeważnie jest to 10uF Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam!

mam podobny problem z kosiarką buczy i nic , na chwile czasem się włączy ale po skoszeniu dosłownie kawałeczka znów sie nie chce włączyć.

Kondensator mam o pojemności 25uF, czy da sie sprawdzić czy to napewno wina kondensatora ?

//edit

kondensator wymieniony kosiarka odrazu startuje ;)
  • Poziom 13  
    Hamulca nie potrzeba demontować , wystarczy go tylko nasmarować smarem ,to pomoże w rozruchu kosiarki