Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 2.0 benzyna i czujnik położenia przepustnicy

_fabian_ 30 Kwi 2007 23:23 6128 5
  • #1 30 Kwi 2007 23:23
    _fabian_
    Poziom 9  

Witam wszystkich

Mam pytanie a mianowicie ma od niedawna wspomnianego wcześniej Peugeota 307 z silnikiem 2.0 benzyna 137KM i coraz częściej załancza mi się błąd czujnika położenia przepustnicy. Dzieje się to w trakcie jazdy przy prędkościach powyżej 120km/h. Już dwukrotnie byłem u elektryka aby mi wyrzucił ten błąd.
    Mam pytanie tego typu wiem już że czujnik nie jest osobno tylko razem z przepustnicą i może będzie trzeba wymienić całą przepustnicę ale może da się ją przemyć. Jeżeli ktoś to praktykował to proszę o podpowiedz czy jest to duży problem jak się do tego zabrać i czego się spodziewać przy takiej pracy.
    Miałem poprzednio Astrę II z podobnym problemem tylko tam nawalał silniczek krokowy również razem z przepustnicą i po przemyciu problem ustał na jakieś 35tyś km później czekałą mnie wymiana przepustnicy, może i w tym przypadku będzie podobnie.
    Proszę o podpowiedzi z góry dzięki.

Pozdrawiam

• Pomocny post
    #2 01 Maj 2007 07:04
    AAnnddrrzzeejj
    Poziom 18  

Witam
    Czujnik położenia przepustnicy czyli potencjometr wielokrotnie
    rozkręcałem przemywałem WD-40 i osuszałem delikatnie flanelą.
    Zawsze były pozytywne efekty.Nie wolno myć benzyną,rozcieńczalnikiem
    czy spirytusem niczym co odtłuści ścieżki oporowe.To zupełnie ta samo
    jak ze sprzętem audio, po przemyciu potencjometru benzyną czy
    spirytusem w głośniku są trzaski.
    Pozdrawiam.Andrzej.

• #3 01 Maj 2007 12:43
    _fabian_
    Poziom 9  

Dzięki za podpowiedz ale mam jeszcze jedno pytanie gdzie mam zidentyfikować ten czujnik jak on wygląda ? i
    I drugie pytanie czy jest możliwe bez komputera wyłączenie tego błędu nie wiem może odłączenie akumulatora lub coś w tym rodzaju? Pytam ponieważ jestem akurat w Krakowie u znajomych i nie weim gdzie podjechać aby ten błąd zlikwidować a nie chciałbym jeździć do serwisu z taką pierdołą.

• #4 01 Maj 2007 15:34
    grzebacz
    Poziom 21  

niestety jest to element razem z przepustnicą,masz przetarte ścieżki.sprubuj rozebrać,dogiąć stuki,wszystko zaznczaj!

• #5 01 Maj 2007 17:20
    zbyniuś
    Poziom 26  

W sumie znając peugeota masz marne szanse ,przepustnica do wymiany inne kombinacje tylko częściowo rozwiążą problem.

• #6 06 Maj 2007 10:37
    _fabian_
    Poziom 9  

AAnnddrrzzeejj napisał:
    Witam
    Czujnik położenia przepustnicy czyli potencjometr wielokrotnie
    rozkręcałem przemywałem WD-40 i osuszałem delikatnie flanelą.
    Zawsze były pozytywne efekty.Nie wolno myć benzyną,rozcieńczalnikiem
    czy spirytusem niczym co odtłuści ścieżki oporowe.To zupełnie ta samo
    jak ze sprzętem audio, po przemyciu potencjometru benzyną czy
    spirytusem w głośniku są trzaski.
    Pozdrawiam.Andrzej.

Witam,

Posłuchałem kolegi i rezultat rewelacyjny czujnik działa bez zarzutu wczoraj zrobiłem 500km w różnych prędkościach i żadnych błędów. Mam nadzieję, że tak pozostanie a jeżeli znów się odezwie to przeczyszczenie czujnika trwa najwyżej 20minut łącznie ze zdjęciem i założeniem przepustnicy.
    Dzięki za zainteresowanie.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME