Witam!
Jestem na etapie tworzenia mini sieci sterującej mającej zastosowanie np. w budynkach intelgientnych, na potrzeby pracy dyplomowej. Z zalożenia ma to być 5 urządzeń (2 sensory - przyciski, i 3 aktory - wyjścia binarne sterujące np oświetleniem). Wszystkie te moduły zbudowane będą na atmega 8 - całość połączona za pomocą RS 485. Ma to być sieć o inteligencji rozproszonej , czyli bez wykorzystania urządzenia nadrzednego. Problem w tym, że może się zdarzyć ze aktory mogą zostać uaktywnione w tym samym czasie a co za tym idzie dojdzie do kolizji.
Mam pytanie jak najprościej zbadać stan magistrali rs485 aby mikrokntroler wiedzial, ze teraz nic nie może wysłac bo w tej chwili nadaje/odbiera inny.
Pozdrawiam
Jestem na etapie tworzenia mini sieci sterującej mającej zastosowanie np. w budynkach intelgientnych, na potrzeby pracy dyplomowej. Z zalożenia ma to być 5 urządzeń (2 sensory - przyciski, i 3 aktory - wyjścia binarne sterujące np oświetleniem). Wszystkie te moduły zbudowane będą na atmega 8 - całość połączona za pomocą RS 485. Ma to być sieć o inteligencji rozproszonej , czyli bez wykorzystania urządzenia nadrzednego. Problem w tym, że może się zdarzyć ze aktory mogą zostać uaktywnione w tym samym czasie a co za tym idzie dojdzie do kolizji.
Mam pytanie jak najprościej zbadać stan magistrali rs485 aby mikrokntroler wiedzial, ze teraz nic nie może wysłac bo w tej chwili nadaje/odbiera inny.
Pozdrawiam