Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki wzmacniacz do subwoofera i Helix'ów?

01 Maj 2007 15:50 1398 13
  • Poziom 9  
    Witam. Chciałbym podłączyć głośniki Helix blue 6 mkII (rms 35watt) pod jakis wzmacniacz jesli to ma jakis sens :) i jednocześnie pod ten sam wzmacniacz subwoofer lanzar max10 który zamierzam kupić i włożyć go do obudowy BR (ok. 30l, chyba trochę mało). w radiu mam jedno wyjście rca. czy da radę podłączyć to jednym wzmacniaczem? jeśli tak, to jakim a jeśli nie da rady to co mogę innego zrobić? nie znam się na tym zbyt dobrze więc myślę że mi ktoś podpowie co mogę zrobić.
  • Poziom 18  
    Napisz ile masz kasy na wzmacniacz. Dobrym rozwiazaniem byl by CP 604 Od uzytkownika Irek2 z elki. A w kwesti rca to wystarczy zwykly rozdzielacz rca.
  • Poziom 42  
    Możesz podłączyć ten wzmak poprzez rozdzielacz sygnału.
  • Poziom 9  
    ale czy nie bedzie za duza moc na te helix'y ze wzmacniacza ? na wzmacniacz chcialbym wydac z 400 PLN. czyli 4-kanalowy najlepiej? jak to by trzeba bylo podlaczyc?
  • Poziom 31  
    lewy kanał rozdzielasz na lewy tył i lewy przód, a prawy kanał na prawy tył i prawy przód. Sprawdź na allegro, jest tych rozdzielaczy sygnału pełno. Wzmacniacz może być ten hpb-604, bo itak nie wzniesiesz się na wyżyny krystalicznego dźwięku, a mocowo będzie pasował. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    wiem ze nie wzniosę się na wyżyny krystalicznego dźwięku co najwyżej głowa będzie mnie bolała ale co zrobić... nie będę miał super dźwięku gdyż nie posiadam zbędnych kilku tyś. zł. ale nie o to pytam czy będzie krystalicznie grało czy nie. czyli mając 4 kanałowy wzmacniacz (może być ten cp 604) 2 kanały zmostkowane daje na subwoofer (200 w wystarczy tak?) a pozostałe dwa na głośniki tylne Helix (czyli 75 w na głośnik- to nie będzie za dużo?)? Pytam jak to podłączyć a nie czy to będzie super krystaliczny dźwięk. uznaję zasadę "człowiek uczy się na błędach" czyli jeszcze dużo przede mną.
  • Poziom 18  
    Mozesz tak podlaczyc bez problemu, poprostu nie przesadzaj z gainem na te helixy. To co masz z przodu skoro te helixy sa z tylu?
  • Poziom 31  
    Stary, nie pytaj co ja mam teraz w aucie - dwie gówniane 10tki w desce rozdzielczej podłączone pod radio i skromny subwooferek. Napisałem tak żeby zaznaczyć że mimo iż nie przepadam za brzmieniem serii hpb, to w Twoim przypadku mogę polecic ten wzmacniacz... Mam nadzieje, że nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi jako negatywnej krytki Twoich głośników. Zestaw na początek -super:)
    A co do mocy wzmacniacza względem mocy przednich głośników to nie masz się czym przejmować, poprostu ustawisz poziom na wzmacniaczu tak, żeby przy maxymalnym ustawieniu głośności na radiu (a dokładniej na jakichś 80%) wzmacniacz wyciskał z głośników tyle ile się da ale nie więcej. Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    w drzwiach mam nawet nie wiem co. chyba jakies podobne bo są tam już pierścienie dystansowe (były jak kupiłem auto, Honda civic sedan 93') a u góry gwizdki. ale dobrze że spytałeś bo może je tam przełożyć? nie wpadłem na to wcześniej. bo lepsze powinny być z przodu chyba. dzięki za pomoc
  • Poziom 31  
    Jak już kupujesz głośniki to tylko na przód :) Stare możesz wywalić albo przełożyć na tył. Civica to piękne auto. Na Twoim miejscu kupiłbym helix-y ale z gwizdkiem osobno - uwierz mi że poczujesz dużą różnicę.
  • Poziom 9  
    a mógłby być wzmacniacz np Blaupunkt GTA 400 FLASH. jest dużo tańszy i ma 600w. 4x90/2x200.
  • Moderator CarAudio
    Dziś z nudów "przeczesałem" allegro i jest tam wzmacniacz Helix dark blue 4kanałowy za 399zł (kup teraz ) z papierami .Wzmacniacz ten nawet nie można porównywać z CP 604 ,a cena podobna oczywiście jeśli nie boisz się używek .
  • Poziom 18  
    O jak juz o uzywkach mowa to ja znalazlem na all Blaupunkta GTA 470 za 210 zl.
  • Moderator CarAudio
    maciej_mi napisał:
    O jak juz o uzywkach mowa to ja znalazlem na all Blaupunkta GTA 470 za 210 zl.

Nawet znam ten wzmacniacz :-) (koleś kupił go ode mnie (dał 210zł) i nawet nie podłączał-komentarza też nie wystawił ) .Jeśli coś nie kombinował to jest w 100% sprawny ale to też nie Helix.