Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Astra radio nie da się uruchomić po odcięciu zapłonu

01 Maj 2007 15:56 6003 5
  • Poziom 10  
    Serdecznie Witam.
    Mam problem z radiem w moim Oplu. Przywiozłem go niedawno z Niemiec wszystko grało jak trzeba. Ale po podłączeniu głośników w tylnej klapie radio nie da się uruchomić jak tylko zapłon zostanie odłączony. Kabelki sprawdzałem chyba z tysiąc razy bo obawiałem sie że coś odłączyłem nie jestem jednak fachowcem w tej dziedzinie ale wydaje mi się że jest raczej tak jak było na początku podłączone do kostki i już nie wiem co mam robić. Głośniki nie są podłączone do kostki tylko osobno na innych kablach. Ale tak było od początku. Kiedy tylko przywracam zasilanie z zapłonu to słychać taki dźwięk w głośnikach tak jak by radio było włączane do kontaktu,pamięć jest resetowana i radio działa normalnie.Wszystkie kable są chyba właściwie podłączone. Odłączona jest tylko druga antena i jeden czerwony kabelek od pierwszej anteny. Radio za każdym razem kiedy tylko zapłon jest odłączany resetuje się tak jak by po wyłączeniu całkiem był odcinany od niego prąd. Załączam zdjęcia i proszę o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Moderowany przez skryn:

Przeniosłem z "Schematu/instrukcji/artykułu".

• VIP Zasłużony dla elektroda
    Na zamieszczonych zdjęciach widać, że jest tam niezła prowizorka i amatorszczyzna. Przydało by sie to posprzątać: założyć kostkę ISO i wpiąć do niej wszystkie przewody, a przede wszystkim poizolować odkryte połączenia.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    żółty kabel jest od pamięci. Jeżeli chcesz aby radio grało bez zapłonu to podłącz go do czerwonego. A jeśli chcesz aby wyłączało i włączało się kluczykiem i nie traciło ustawień zamień żółty z czerwonym tylko że wtedy nie włączysz go jeśli nie przekręcisz kluczyka.
  • Poziom 10  
    Wszystko zadziałało jak trzeba. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam