Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6310i i bateria BLS-2N - nie działa z telefonem

01 Maj 2007 17:06 4592 11
  • Poziom 10  
    Nokia 6310i i bateria BLS-2N - nie działa z telefonem

Kupiłem na allegro nową, oryginalną, produkowaną w Finlandii baterię do Nokii 6310i. Jest to litowo-jonowa bateria model BLS-2N. Włożyłem ją do telefonu, wszystko idealnie pasowało, ale nie zadziałało. Telefon w ogóle nie kontaktuje - ani przy włączaniu ani przy ładowaniu. Nie wiem o co chodzi?! Najciekawsze, że podłączałem do jej styków diodę i wszystko ładnie świeciło, więc wniosek z tego taki, że bateria jest sprawna.

Do tej pory miałem w telefonie baterię, którą otrzymałem przy zakupie - litowo-polimerową BPS-2.

Według strony producenta oba modele baterii pasują do tego modelu telefonu ( http://www.nokia.com.pl/nokia/telefony/modele/6310i/id629.html ) dlatego tym bardziej nie wiem o co może chodzić. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia aktualnie u kogoś znajomego tej baterii, bo nikt takowego telefonu nie posiada.

O co może chodzić?

Poniżej załączam fotki starej i nowej baterii. Może to kogoś naprowadzi na jakiś "trop" :) Podejrzewam że chodzi o styki w baterii, które odrobinę się różnią od siebie (sami zobaczcie), ale za cholerę nie wiem co z tym zrobić.

Nowa bateria BLS-2N:
    Nokia 6310i i bateria BLS-2N - nie działa z telefonem Nokia 6310i i bateria BLS-2N - nie działa z telefonem

Stara bateria BPS-2:
    Nokia 6310i i bateria BLS-2N - nie działa z telefonem Nokia 6310i i bateria BLS-2N - nie działa z telefonem
  • Poziom 17  
    Witam. Po pierwsze może i jestem ślepy ale to nie jest oryginał.Na początek przetrzj styki i sprawdz.Potem podłacz ładowarke i zostaw na dłużej.

Dodano po 3 [minuty]:

Aha,to że dioda świeci to nic nie znaczy,telefon potzrebuje wiecej prądu niż dioda.Podłacz i poczekaj.Może być tak że napiecie w baterii jest za niskie żeby telefon zareagował.Inna kwestia są styki,jeżeli będą za głeboko to nie będa dotykały styków telefonu i taki będzie efekt.
  • Poziom 10  
    DREAM77 napisał:
    Witam. Po pierwsze może i jestem ślepy ale to nie jest oryginał.Na początek przetrzj styki i sprawdz.Potem podłacz ładowarke i zostaw na dłużej.

Dodano po 3 [minuty]:

Aha,to że dioda świeci to nic nie znaczy,telefon potzrebuje wiecej prądu niż dioda.Podłacz i poczekaj.Może być tak że napiecie w baterii jest za niskie żeby telefon zareagował.Inna kwestia są styki,jeżeli będą za głeboko to nie będa dotykały styków telefonu i taki będzie efekt.

Hm. To teraz baterie też się podrabia? :)

Zastosuję się do Twojej porady, żeby przytrzymać dłużej ładowarkę podłączoną, bo styki już przecierałem kilkakrotnie.
  • Poziom 17  
    witam czy podrabiają to proste że tak powiem ci że byłem ostatnio w salonie bodajże plusa i widziałem nowe orginalne baterie do 35 po zalaniu znaczniki były czerwone
  • Poziom 21  
    Nie zauważyłeś przy zakupie, że naklejka jest uszkodzona i została odklejona z innej baterii?
  • Poziom 23  
    apap przejrzyj na oczy, toż to plomba sprzedawcy
    ale mimo to pachnie daniem chińskim
    McCool spróbuj podać napięcie z zasilacza bezpośrednio na baterię

pozdrawiam

charliecharlie
  • Poziom 10  
    apap napisał:
    Nie zauważyłeś przy zakupie, że naklejka jest uszkodzona i została odklejona z innej baterii?

Hmm ten odblask był dobry, jeśli o to chodzi, tylko ja go przypadkowo uszkodziłem ściągając folię, więc dlatego wygląda tak jak wygląda ;)

charliecharlie: Podłączanie zasilacza bezpośrednio na baterię przypadkiem nie może spowodować jej uszkodzenia? A bateria wydaje się mi się w sumie zbyt solidna jak na chiński produkt.
  • Poziom 23  
    myślę o zasilaczu serwisowym (podajesz napięcie na baterię z pominięciem układu ładowania w telefonie - stosowane przy pobudzaniu rozładowanych do zera baterii)
    ew. możęsz zrobić sobie namiastkę ze starej ładowarki, tylko sprawdź biegunowość

pozdrawiam

charliecharlie
  • Poziom 10  
    Hm. Wszystkie metody wypróbowane i lipa. Ogólnie bateria trafiła do serwisu gdzie została dokładnie zdiagnozowana (napięcie niby w normie, bodajże było jakieś 3,8V), popieszczona przez chwilę zasilaczem i niestety ciągle nie działa.

Pomyślałem też, że bateria może być dobra, tylko styki coś nie łączą, więc spróbowałem inaczej - rozkręciłem telefon i ściągnąłem obudowę, aby baterię podłączyć ze stykami telefonu nie montując jej w "prowadnicę" obudowy. Niestety także nie zaskoczyła.

Pomysłów więcej zabrakło.
  • Poziom 23  
    a na tej starej baterii telefonik śmiga??

pozdrawiam

charliecharlie
  • Poziom 10  
    Na starej jak najbardziej.
  • Spec od GSM
    w serwisie..jakim bo że nie działa to sam stwierdziłeś a serwis powinien stwierdzić jeszcze dlaczego.Jeśli cele są ok(pewnie tak) częsta przyczyna to nieodpowiedni termistor w elektronice.Można zmusić acu do pracy ale czy nie łatwiej zamienic na sprawną..