Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrówka jako kamera cofania? (i nie tylko ;))

maniack 01 Maj 2007 19:39 4950 7
  • #1 01 Maj 2007 19:39
    maniack
    Poziom 10  

Wpadłem ostatnio na taki pomysł by zamiast kamery cofania + lcd za 800 zł~ kupić cyfrówkę i trochę podłubać, jednak nie mam pomysłu jak sie za to zabrać, na obrazku przedstawiam jak ma to działać.

Tak jak widać na planie aparat powinien zachować funkcjonalność, po wyjęciu powinien jedynie wystawać z niego kabelek do podłączenia zasilania sieciowego i jeszcze jeden na kamerę zewnętrzną, oraz mieć dodatkowe 2 przełączniki.

Kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać, chyba za dużo sobie wymyśliłem udziwnień, zwykłą kamerkę cofania za to nie problem zrobić, a ciekawa alternatywa dla takich kosztujących 1000 pln, zwłaszcza dla osób takich jak ja, posiadających samochód z wysoką dupą, ew. przyciemnionymi szybami.

• #2 01 Maj 2007 21:24
    unitral
    Użytkownik obserwowany

Witam.
    Szkoda twojego czasu i nerwów, bo podpiąć kamerędo aparatu cyfrowego to sztuka tylko dla tych którzy posiadająjego schemat i niesamowiteumiejętności, oraz są w stanie dużo zainwestować. Aparat bardzo łatwo uszkodzić, a prawdopodobnie będzie on tak skonstruowany że jego wyświetlacz nie będzie współpracował z kamerą zewnętrzną.
    Prościej chyba kupić miniaturowy odbiornik TV za 200-300zł i kamerkę za 100zł

Pozdrawiam

ps.ja użyłbym kamery czarnobiałej i dorzucił oświetlacz podczerwieni żeby było dobrze widaćw każbych warunkach.

• #3 01 Maj 2007 21:53
    maniack
    Poziom 10  

co do podczerwieni wiem - na allegro są w okolicach 100 pln, jednak telewizorek mi się nie widzi, ma byc w miarę małe i płaskie by można to podnieść do góry w kieszeni i wepchnąć na płask do schowka pod radiem

• #4 01 Maj 2007 22:40
    unitral
    Użytkownik obserwowany

poszukaj dobrze, bo są już telewizorki wielkosci mp4 :) (od1/2 do 4'')

Dodano po 2 [minuty]:

http://allegro.pl/item188120580_przenosny_telewizor_lcd_dla_mobinych_7_.html

Dodano po 56 [sekundy]:

http://allegro.pl/item187083504_512_mb_3_0_mp4_mp3_aparat_kamera_radio.html

Dodano po 1 [minuty]:

http://allegro.pl/item189037893_pmp_tft_2_5_sd_mmc_mp4_tv_aparat_5mpix_512.html

Dodano po 30 [sekundy]:

Pozdrawiam :)

• #5 01 Maj 2007 23:47
    maniack
    Poziom 10  

kurde, siedziałem na allegro trochu a nie znalazłem, ostatni link szczegulnie kuszący :), zwłaszcza jak by sie pobawić by radyjko i mp3 podeszło pod wzmacniacz samochowody. Wyszło by mnie to 500 zł a nie 150~ alepomyślę,

• #6 03 Maj 2007 22:10
    big_foot
    Poziom 10  

A nie prosciej by bylo kupic stara cyfrowke ( przeciez nie musisz miec 5mpixeli :P), taka z obiektywem ktory sie nie wysowa.
    Aparat umiescic z tylu, a wyciagniety z niej wyswietlacz zamatowac w desce.
    Martwi mnie tylko czy slaby sygnal z cyfrowki do ekraniku da rade przeleciec przez paro-metrowy kabel.

• #7 04 Maj 2007 19:59
    unitral
    Użytkownik obserwowany

big_foot napisał:

Aparat umiescic z tylu, a wyciagniety z niej wyswietlacz zamatowac w desce.

Witam.
    Przyjedź do mnie to dam Ci stary aparat, jak uda Ci się to podłączyć po rozebraniu to dorzucę kistę piwa ;)

Widziałeś kiedykolwiek rozebraną cyfrówkę?

Powodzenia:)

pozatym
    maniack napisał:

aparat powinien zachować funkcjonalność, po wyjęciu powinien jedynie wystawać z niego kabelek do podłączenia zasilania sieciowego i jeszcze jeden na kamerę zewnętrzną

Wiesz ile kabli idzie do wyświetlacza?
    Ciężko miałbyś ze znalezieniem odopwiedniej złączki :P

• #8 17 Wrz 2009 16:18
    daninek
    Poziom 1  

ja rozebrałem stara cyfrówke i wiem ale idzie idzie kabli. W moim przypadku dokładnie 22. z 19 sie uporałem i pracuja na 4 metrowym kablu natomiast ostatnie 3 jaki mi zostały nie daja rady, na przewodzie 0.5m jest ok ale na cztero metrowym cały czas sniezy i mruga. Wiecie moze jak się z tym uporac ?? Albo może ktos ma pomysł jak wzmocnić sygnał??