Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak odzyskać dane z formatowanej (uszkodzonej) partycji?

01 Maj 2007 21:11 3389 8
  • Poziom 20  
    Witam. Dzis z niewyjasnionej przyczyny zresetowal mi sie komputer. Kiedy sie wlaczal wyskoczyl komunikat, ze brakuje jakiegos pliku. Nie znam jego nazwy bo pokazywal sie tylko na chwile. Zadne dzialania nie przyniosly rezultatu i dopiero panowne instalowanie Windowsa pomoglo uruchomic komputer. Mam jednak problem z jedna partycja (nie systemowa). Po instalacji Windowsa, gdy chcialem na nia wejsc pokazywal sie komunikat ze nie jest sformatowana. Wybralem szybkie formatowanie. Chba mozna teraz odzyskac dane z tej partycji. Nie wiem jednak jak. Probowalem uzyc paru programow ale nie za bardzo wiedzialem jak sie nimi poslugiwac. Moze ktos poleci mi cos prostego w obsludze? Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    Probowalem tego. Moze nie wiem jak tego uzyc. Moze cos wiecej napiszesz?
  • Poziom 18  
    Na początek zaznaczasz dysk który chcesz zeskanować.Potem wciskasz ZNAJDZ DYSKI LOGICZNE u ustawiasz sektor początkowy i sektor końcowy,wciskasz OK i reszta to już robota komputera.
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    wahoo napisał:
    pokazywal sie komunikat ze nie jest sformatowana. Wybralem szybkie formatowanie

Czy uchyliłby kolega rąbka tajemnicy i napisał, jaki był cel tego formatowania?
  • Poziom 20  
    Napisalem ze komputer odmowil posluszenstwa. Po zainstalowaniu Windowsa na jedna z partycji ni moglem wejs bo wyswietlal sie komunikat ze dys jest nie sformatowany. System pytal mnie czy sformatowac teraz wiec wybralem tak i wybralem szybkie formatowanie.
    Jaki wybrac sektor poczatkowy i koncowy?
  • Poziom 18  
    Sektor początkowy zależy od tego jaka to partycja np. c: zaczyna się od zera a końcowy jest zależny od wielkości partycji. Na partyji d: zaczyna sie o jeden sektor dalej niż końcowy sektor C: .
  • Poziom 20  
    Mam 4 partycje: C,D,E,F. Chodzi mi o odzyskanie danych z partycji F. Jak mam obliczyc gdzie jest jej poczatek?
  • Poziom 39  
    użyj testdisk tam będzie rozpisane położenie partycji wraz z sektorami