Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

JVC kd-g701 inne działanie przycisków

pontos87 01 Maj 2007 23:49 2850 7
  • #1 01 Maj 2007 23:49
    pontos87
    Poziom 9  

Mam problem z owym radyjkiem... Problem polega na tym, że radyjko po włączeniu do zasilania chodzi normalnie, ale po czasie jak mu coś odbije to przyciski na panelu nie działają poprawnie (np. na przycisku ON jest funkcja przewijani8a, a radio wyłącza się na całkiem innym przycisku). Po dłuższym czasie wszystko wraca do normy, ale jest z nim coś nie tak!!

0 7
  • #2 06 Cze 2008 11:33
    Lukasz62
    Poziom 15  

Witam,

Rozwiązałeś może ten problem? Bo ja mam, taki sam a schematu do tego radia znaleść nie mogę.

pozdrawiam.

0
  • #3 06 Cze 2008 22:32
    Czesław Kapłan
    Poziom 16  

Scemat dodałem do bazy

0
  • #4 18 Lip 2008 16:46
    Lukasz62
    Poziom 15  

Dzięki Czesław Kapłan za schemat, juz sie przydał:)

0
  • #6 26 Wrz 2008 20:13
    Azyl
    Poziom 2  

Witam, JVC KD-G701, przy próbnym podłaczeniu poza autem dziwnie chodzi panel, np. otwieranie panela dla CD poprzez klawisz +10/Up, funkcja MODE klawisz Disp, wyłączanie radia klawisz MODE, co może być tego przyczyną ? Radio dopiero co dostałem i niedawno pracowało wszystko OK.

0
  • #7 26 Wrz 2008 21:26
    Czesław Kapłan
    Poziom 16  

W radiach tego typu wybieranie funkcji odbywa się przez podanie odpowiedniego napięcia na układ scalony. Realizowane jest to poprzez zwieranie drabinki rezystorowej do masy. Naprawa przy myleniu funkcji polega na zmierzeniu poszczególnych rezystorów w drabince (mierzyć od ostatniego rezystora i sumować wartość rezystancji) często zdażają się zimne luty rezystorów lub przerwy ścieżek, i sprawdzeniu mikrostyków. Doraźnie mikrostyki można potraktować kontaktem, a lepiej wymienić na nowe. Naprawa jest stosunkowo prosta i w miarę sprawny operator lutownicy powinien sobie z tym problemem poradzić.

0
  • #8 27 Wrz 2008 10:11
    Azyl
    Poziom 2  

Czesław Kapłan napisał:
    W radiach tego typu wybieranie funkcji odbywa się przez podanie odpowiedniego napięcia na układ scalony...

Dzięki za szybką odpowiedź. Wczoraj wieczorem uruchimiłem radio poza autem na zewnętrznym zasilaczu 12V. Jeszcze niedawno wszystko było OK, myslę że wysokość napięcia mogła wpłynąć na działanie sprzętu. Postaram sie jeszcze sprawdzić po podłączeniu do auta - najpierws poszukam błędu u siebie,a później zostanie panel :) Dzięki

0
  Szukaj w 5mln produktów