Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z Windows XP nie podnosi się po zainstalowaniu

kiler156 02 May 2007 09:43 1140 5
 • #1
  kiler156
  Level 10  
  Witam, mam problem z zainstalowaniem XP Professional, a dokładnie po zainstalowaniu, wyłączeniu i ponownym włączeniu komputera system się nie chce podnieść albo wyświetla że nie może znaleźć pliku "WINDOWS\CONFIG\SYSTEM". Po zainstalowaniu Windowsa 98SE wszystko jest ok, komputer pracuje normalnie. Znajomy poradził mi żebym zainstalował XP na FAT32 ale po formacie na FAT nie chce się zainstalować, dochodzi do logo startowego (przed ponownym uruchomieniem instalatora) i komputer się restartuje. Jeśli ktoś miał podobny problem lub wie jak go rozwiązać to prosiłbym o pomoc.
  Pozdrawiam Grzesiek
 • #2
  Nowik13
  Level 18  
  Spróbuj w trybie awaryjnym i zobacz menadżera urządzeń.
 • #3
  kiler156
  Level 10  
  Kolego Nowik13 niestety nie da się wejść w tryb awaryjny ponieważ wyskakuje mi cały czas brak pliku o którym pisałem w poprzednim poscie. Mógłbyś mi powiedzieć czego ewentualnie tam szukać jakbym dał rade jakoś cudem wejść.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  pedek
  Level 11  
  Ja zawsze zaczynam w takich sytuacjach od rozkrecenia komputera i spojrzenia na plyte glowna ze szczegolnym przejrzeniu sie kondensatorom. Jesli sa jakies spuchniete to mamy odpowiedz. Windows 98 nie jest tak czuly jak XP i moze dlatego sie tak dzieje. Jeszcze czasami siadaja stabilizatory szczegolnie w plytach Asrock.