Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centrala Platan Delta

waldo 02 Maj 2007 11:09 3243 10
  • #1 02 Maj 2007 11:09
    waldo
    Poziom 23  

Witam , centrala Delta problem jaki napotkałem - za pomocą RS jest połączenie ,mogę odczytać konfigurację centrali ale gdy próbuję zapisać w centrali i t niezależnie czy zmieniłem jakiś parametr czy nie to komp się wiesza , a druga sprawa jak poprawnie skonfigurować komp. by móc się połączyć z centralką za pomoca sieci LAN ( połączenie działało już na innym komputerze ) ,jakie IP wpisać ?

0 10
  • #2 04 Maj 2007 16:36
    Jack14
    Poziom 37  

Standard IP w centrali to 192.168.1.250 maska 255.255.255.0
    Jeśli masz możliwość (a pisałeś że tak) to po RS mażesz sprawdzić czy nie został czasem zmieniony.
    Trochę dziwne że możesz odebrać dane po RS a wysłać nie możesz.
    Sprawdź szybkość transmisji RS w komputezre powinna być 115200.
    Żeby połączyć się z centralą po LAN to musisz ustawić prawidłowy adres ( z zakresu) własnego komputera i oczywiście jeśli centrala nie jest włączona do lokalnej sieci LAN to użyć kabelka z "przekrosem" ale chyba nie muszę o tym pisać.

Pozdrawiam

0
  • #3 04 Maj 2007 22:35
    waldo
    Poziom 23  

centrala jest włączona do switcha , wcześniej działało połączenie na innym kompie , adres IP i maska jest w porządku ,szybkośc transmisji też ,hasło napewno tez dobrze ale dla wyjaśnienia w zakładce POłączenie wpisujemy adres IP centrali czy IP komputera i jeszcze pytanko -czy to połączenie wymaga dodatkowej karty sieciowej ? czy całe połączenie odbywa się za pomocę istniejącej sieci LAN

0
  • #4 06 Maj 2007 19:45
    Jack14
    Poziom 37  

"waldo" coś mi się zdaje że robisz to po raz pierwszy a to już duży kłopot.
    Nie bardzo wiem jak w kilku zdaniach napisać tak żeby to było zrozumiałe dla Ciebie ale spróbuję.
    Centrala podłączona jest do lokalnej sieci LAN (zachowuje się w sieci podobnie jak komputer) tak więc nie ma potrzeby pakowania do komputera z którego chcesz programować centrale drugiej karty LAN.
    Problem może być przy adresacji IP i tak:
    jakie mają numery IP i maskę komputery pracujące w sieci bo jeśli prawdą jest to co piszesz to muszą mieć 192.168.1. (i zakres od 0 w górę) bo inaczej centralki nie będzie "widać" w sieci (czy tak jest czy inaczej)?
    Obawiam się że inaczej dlatego napisałem żebyś sprawdził przy połączeniu z centralą po RS jaki ma ona przypisany adres IP bo jeśli centralka została zainstalowana później niż sieć komputerowa to ten adres (standardowy) został zmieniony na taki jaki obowiązuje w lokalnej sieci LAN. Wątpię aby ktoś dopasowywał adresację sieci komputerowej do centrali.
    W programie docent wpisujesz adres centrali a nie komputera.

ps

sprawdź czy możesz pingować centralkę z komputera
    (w WIN start-uruchom-(wpisz ping spacja i numer IP centrali)
    Czym chcesz programować centrale własnym komputerem np.: laptopem czy innym np.: użytkownika stacjonarnym, jednorazowo czy wielokrotnie,czy jest uruchomiona taryfikacja centrali, jeśli tak to w jaki sposób są pobierane dane taryfikacyjne (jeśli po LAN to można podejrzeć adres IP centrali w programie taryfikacyjnym).

0
  • #5 07 Maj 2007 12:02
    waldo
    Poziom 23  

Dzięki kolego za pomoc -rzeczywiście konfiguruję Deltę pierwszy raz za pomocą LAN ale Twoje podpowiedzi naprowadziły mnie na dobrą ścieżkę -otóż odczytałem IP za pomocą RS -a i wpisałem go do kompa który jest pod LAN ,sieć była zakładana wcześniej stąd też jak pisałeś adres był inny niż fabryczny ale przy 3 próbie połączenia udało się ,komp się połączył i można już przepisywać dane .Co do pingu , po konfiguracji centrali jest połączenie w porządku ponieważ wyświetla odpowiedź o przydzielonym numerze IP. Jeszcze co do wieszania się kompa - odczyt robiłem laptopem i on się wieszał a za pomocą LAN użyłem kompa stacjonarnego który ma lepsze parametry i chyba tutaj tkwił problem .A teraz jeszcze jedno pytanie odnośnie taryfikacji -skąd można pobrać aktualne taryfikacje ? -cantrala ma juz przypisane pewne wartości ale nie wiem jak je aktualizować ?. Pozdrawiam i dziękuję

0
  • #6 07 Maj 2007 17:12
    etranger
    Poziom 13  

Taryfikatory mozesz pobrac chociazby ze strony Platana, wraz z nowszymi wersjami bilcentow.
    Taryfikuje program - nie centrala.

0
  • #7 09 Maj 2007 13:12
    Jack14
    Poziom 37  

A czego używasz do taryfikacji połączeń bo nic nie napisałeś.
    Jeśli oryginalnego programu dołączonego do centrali tak jak pisał kolega wyżej Bilcent to owszem jeśli innego to uaktualnień należy szukać na stronie internetowej danego programu taryfikacyjnego.

ps

centrala wysyła tylko tzw. rekord z połączenia natomiast program taryfikacyjny go "obrabia".

0
  • #8 15 Maj 2007 07:21
    waldo
    Poziom 23  

dzięki za informacje , zainstalowałem program billcent ale gdy wejdę w program i otworzę okres rozliczeniowy danego miesiąca to okazuje się że tylko parę rozów ma naliczone koszta ,reszta wyświetla same zera,próbowałem wejść na stronę platana ale mnie z niej wybija przy jakiejkolwiek próbie znalezienia czegokolwiek ,czy może to być tylko kwestia uaktualnienia by naliczało koszta dl akażdej rozmowy?

0
  • #9 15 Maj 2007 15:34
    jaro41
    Poziom 25  

:D Waldo, czy zainstalowałeś i przydzieliłeś liniom miejskim taryfikatory?
    Jeżeli tak, to po wyborze okresu trza jeszcze "machnąć" taryfikowanie.
    Czy instrukcję do Bilcenta masz?
    Pozdro

0
  • #10 16 Maj 2007 08:16
    waldo
    Poziom 23  

witam ,zdobyłem instrukcję do billcent ,przydzieliłem liniom miejskim taryfikatory ,odczytuję okres rozliczeniowy póżniej uruchamiam taryfikator -jest pasek odczytu ale wyskakuje na koniec okno - nie wszystkie rozmowy zostały poprawnie staryfikowane i klops ,błąd oznacza wg książki że taryfikowane rozmowy są wcześniejsze niż zdefiniowany okres przyporządkowania taryfikatora ,próbowałem odczyatć różne okresy rozliczeniowe ,nawet pojedyńczych abonentów i dni ale zawsze wychodzi ten błąd ,o co chodzi?

0
  • #11 16 Maj 2007 19:08
    jaro41
    Poziom 25  

:cry: Kurde, może wejdź do konfiguracji przyporządkowania taryfikatorów,
    edytuj aktualna konfigurację i sprawdź w informacjach ogólnych okres, od którego ma obowiązywać ta konfiguracja. Może tu jest pies pogrzebany.
    Pozdro

0