Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Padł HDD -co robić ? System to XP+SP2

comin 02 May 2007 12:10 1332 14
    comin
    Level 21  
    Witam
    Odwiedził mie chrześniak który jak zwykle dopadł mojego komputera i zaczął testować gry, ale niestety, przy uruchomieniu któreś pojawił się niebieski ekran i komputer się zawiesił.
    Po restarcie "błąd ładowania systemu".
    Próbowałem naprawić poprzez płytę instalacyjną, ale wywala czarny ekran i nie idzie dalej.
    Przy opcji "instaluj system" widzę że partycja z systemem C: jest pusta.

System to XP+SP2
    Proszę o radę jak to naprawić, z góry serdecznie dziękuję.
    Moderated By TONI_2003:

Zmieniłem i poprawiłem temat postu!
    ... stosowanie slangu

AdrianZ
    Level 17  
    Zdolne dziecko :P Zdaje sie że tu tylko format poradzi albo spróbuj zainstalować system na tej pustej partycji.
    marcinsky
    Level 14  
    ile partycji? którą chcesz odzyskać? uzyj jakiegos LiveCD do podglądu dysków.
    comin
    Level 21  
    marcinsky wrote:
    ile partycji? którą chcesz odzyskać? uzyj jakiegos LiveCD do podglądu dysków.

Partycje 4
    Odzyskać najważniejszą C:
    LiveCD nie rozumiem :(
    comin
    Level 21  
    Świetny pomysł z tym LiveCD, naprawdę dziękuję, ale mam wątpliwości co do dostania się do plików zamieszczonych w "Moje Dokumenty" na koncie w systemie do którego ustanowiłem hasło :-(
    Pi-Vo
    Level 37  
    Jeżeli zachowała się partycja i dane to przy uruchomieniu Live CD żadne hasła nie chronią niczego i pliki są do odzyskania.Zamiast Knoppix'a można użyć czegoś bardziej "windowsowego" czyli Win PE XT który startuje jako Live CD i ma zainstalowane różne programy, m.in. do odzyskiwania danych ze skasowanych\sformatowanych partycji.
    Mariopi
    Level 35  
    To nie jest żaden problem - bo Twój WinXP na pewno nie był skonfigurowany zgodnie z C2 i dalszymi normami bezpieczeństwa. Problemem może być to iż ta partycja mogła ulec całkowitemu lub częściowemu zamazaniu wobec dalszej działalności - bezpośrednie działania na takiej partycji powiększają tylko rozmiar zniszczeń poprzez nadpisanie, a co za tym idzie prawdopodobieństwo odzysku danych w 100% radykalnie spada.
    Na przyszłość nigdy nie przechowuj żadnych ważnych plików na partycji systemowej.
    comin
    Level 21  
    Tego się właśnie obawiam, że parycja jest wyczyszczona, bo jak włożyłem dysk intalacyjny XP i doszedłem do wyboru partycji, to partycja C: wyświatlana była jako czysta do tego niesformatowana żadnym systemem plików (NTFS, FAT32 itd...)
    Nie ma jakiegoś programu pod DOS który naprawia hdd?
    marcinsky
    Level 14  
    przeczytaj dokladnie posty powyzej i zastosuj sie do nich.
    Win PE XT, knoppix i nie sugeruj sie tym ze partycje zostaly pokazane jako puste, byc moze zamazane są tylko tablice alokacjia dane mogą byc nadal do odzyskania.
    Przede wszystkim nie instaluj nic na dysku ani nie wykonuj na nim zapisu dopoki nie odzyskasz danych.
    jaki byl system plikow ?

jesli masz drugiego kompa a najwidoczniej tak jest, to podlacz tamten dysk do dzialającego i są darmowe narzedzia do przeskanowania dysku - sprawdzisz w ten sposob czy sa dane te ktore Ciebie interesują.
    comin
    Level 21  
    okey, wstępnie dziękuję za wszelką pomoc, jutro dokończę próbę reanimacji.
    Pozdrówka i miłego wieczoru
    User removed account
    User removed account  
    comin
    Level 21  
    Uruchomiłem wcześniej stworzony live CD (BartPE -odpowiednik Windows PE) i ku mojemu zdziwieniu wszystkie pliki i foldery są na miejscu...
    Teraz mam pytanie, czy kopiować ważne pliki i robić reinstalkę, czy jest jakaś możliwość naprawy windowsa?
    Przypomnę, że podczas próby uruchomienia wyskakuje "błąd ładowania systemu"
    marcinsky
    Level 14  
    Najpierw skopiuj te dane, potem bedziesz probowal naprawiac - roznie to bywa i za chwile mozesz tych danych nie miec.
    comin
    Level 21  
    okey, zatem kopiuje, ale co później? Jakie ruchy wykonać żeby próbować przywrócić kompa do pierwotnego stanu?

Do moda: Trzeci raz nie będe poprawiał :-)