Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor na socket 3? Jakie ma taktowanie?

02 Maj 2007 14:52 1835 13
  • Poziom 17  
    Witam

Posiadam telewizor z wbudowanym komputerem niestety jedyne co z niego zostalo to gola plyta glowna.
    Jest to troche stary sprzet ale chcialem go postawic na nogi. Na plycie sa 3 sloty na pamieci sim (mam 2 takie kosci 16mb) porty ide, sloty com i... socket 3 na procesor intela.
    Z tym procesorem wlasnie mam problem bo nie wiem gdzie moge go dostac. Szukalem na allegro i nigdy nie widze zadnej aukcji.
    A moze komus lezy niepotrzebny?
    I jeszcze jedno pytanie do tego procesora - wiem ze socket 3 to uklady klasy 486 ale nie doszukalem sie nigdzie jakie taktowanie maja te procesory?
  • Spec od komputerów
    Informacje masz tutaj (czasem warto uzyc wyszukiwarki!):
    http://pl.wikipedia.org/wiki/Intel_80486
    Jak chcesz wiecej to na google wszystko znajdziesz.

Zeby zaczac szukac procesora musisz najpierw wiedziec jakie DOKLADNIE obsluguje ta plyta glowna.
    Poszukaj na niej jakichs informacji (model/producent itp).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    To mi wygląda na procka AMD :) kiedyś robiono tak ze to procesory do socketów dostosowywali, a reszte informacji pewnie znajdziesz na wiklipedii. Fajna sprawa mieć coś takiego :)
  • Poziom 17  
    Cytat:
    Zeby zaczac szukac procesora musisz najpierw wiedziec jakie DOKLADNIE obsluguje ta plyta glowna.
    Poszukaj na niej jakichs informacji (model/producent itp).

Na laminacie u rogu plyty jest tylko napis SIEMENS NIXDORF i znajduja sie dwa uklady z taka sama nazwa.

Wyglada to tak http://www.pci-card.com/pcd-5h-intern2.gif - to dzila na zasadzie szuflady ktora wsowa sie z tylu do telefizora

Nirvanowiec czy procesor "wejdzie" w ten socket?

Procesor na socket 3? Jakie ma taktowanie?
  • Spec od komputerów
  • Spec od komputerów
    :arrow: AdrianZ
    Procesor ma 3 rzedy pinow, a socket ma 4, tego juz nie widzisz?
    Zapewne nie wiesz, tez, ze procesor 286 ma inna podstawke i nie bedzie dzialac na tej plycie? (nawet na fotce z aukcji widac, ze nie ma żadnych nozek..).
    W takim razie skoro nic nie widzisz i nie wiesz to po co w ogole sie wypowiadasz?
  • Specjalista elektryk
    Mój kolega miał kiedyś płytę główną (starą) i na niej procesor AMD (bardzo podobny do tego na fotkach) i miał 66 MHz. Był wsadzony w Socket, ale nie we wszystkie dziurki. Był tak na środku, a część pinów na Sockecie była wolna...
    I to działało!
  • Poziom 17  
    O ile dobrze pamiętam to ten dodatkowy rząd dziur w podstawce jest dla procesorów OverDrive (Pentium w wersji socket3)
  • Poziom 17  
    :arrow: Narvinowiec
    Czyli jest szansa ze ten Twoj procesor zadziala?
  • Poziom 23  
    mam dwie kompletne plyty 486 z procesorami ns sock.3 oraz 2 oddzielne procesory chyba 100 i 66Mhz. Faktycznie procesora ma 3 rzedy na 4 rzedowej podstawce. I tak wlasnie ma byc... ;)