Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tani , dobry alarm... Co mi polecicie?

02 Maj 2007 15:48 7604 53
  • Poziom 12  
    Tak przegladam ALLEGRO i nasowa mi sie jakis FIGHTER za 120zl
    STIG06 145zl LEGENDFORD ok 140zl Elita 150zl, a moze SEO tylko gdzie go kupic..., chce do niego podpiac oryginalny centralny zamek elektryczny z Opla Kadetta tak by to wszystko wspolpracowalo... jako czujnik dodatkowy chce miec czujnik mikrofalowy...

A moze EXUS V10 + czujnik mikrofalowy?
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    za gołe Seo Delphin musisz zapłacic ok 200zł ale bedzie to najlepszy wybór z zakupem , mozna wziąśc prostrzą wersje Seo Concerto za ok 150zł i masz pewne zero problemu , kupić mozesz tu :http://www.conda.pl/product.php?k=4&pk=2&ppk=all#423#423
    z pozostałych alarmów wybrałbym Legendforda - tez nie ma problemów prosty montraz i sporo mozliwosci
  • Poziom 12  
    A co powiesz na EXUS? Jakos mi sie w glowe wkrecil...
  • OptexOptex
  • Poziom 14  
    Miałem problemy z Exusem - co nie znaczy ze sa złe - ale stanowczo raczej wole Legendforda F14 z tanich alarmów
  • Poziom 12  
    Na czym polegaly te problemy jesli mozesz napisac...
  • Poziom 14  
    W dwóch centralkach w krótkim czasie wysiadła wspołpraca z pilotem/rozsypał sie odbiornik/ raz działal pilot raz nie , w kolejnej nowej w czasie podłaczania okazało sie ze nie działa wyjscie na syrenkie i itp. było tego wiele/pierdółki ale cały czas coś/ i dałem sobie spokuj z Exusem .
  • Poziom 12  
    Jeden gosc mnie namawia ciagle na ELITA - 150zl a co Ty na to?
  • Poziom 14  
    Nie miałem kiedys przekonania do polskich producentów , a to brakowało mi odrazu pełnego sterowania centralnym tak jak jest w obecnie dostepnych tanich alarmach - ale za to nie spotykałem sie z kientem na pierdółki że pilot sie wyprogramował , alarm przestał reagowac na jakąś zaprogramowana opcje - gdzieś nagle znikła i doceniłem dobre rady innych uzytkowników tego serwisu.

Dodano po 1 [minuty]:

To twój wybór ja stanowczo jestem za Seo !!!
    Jak nie miałbym 50zł na dołożenie wziąłbym Legendforda F14
  • Poziom 12  
    LegenFord czy LegendFord
  • Poziom 32  
    Legendford...

Ja też obstawałbym za SEO, zdecydowanie najlepszy w przedziale cenowym do 200 zł. Wybierz Concerto, prosty i niezawodny alarm. Docenisz go jak twoim znajomym pokolei będą się wysypywały "wypasione" alarmy rodem z allegro, a twój "skromny" SEO będzie śmigał bez zarzutu.

Zrezygnowałbym tylko z mikrofali na rzecz porządnych ultradźwięków.
  • Poziom 12  
    Chce zrobić tak że jak ktoś zbliży się na odległość lusterek to żeby dawał o sobie znać alarm, tzn ostrzeżenie... a jak nie odejdzie to żeby wył...

No powiedzmy jeszcze troche przed lusterka, powiedzmy 10cm...

Jakie są czujniki w podstawowej wersji tego Seo? Tzn tej za 150 a jakie w tej za 180? I jak jest z serwisem? W calej polsce czy znow 1 osoba ma wylacznosc na import?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    O to to! Święte słowa!

Ja tylko dodam, że jak koledze zacznie się w środku nocy włączać alarm, bo jakiś "dowcipniś" będzie go wzbudzał, to kolega alarm wyłączy a resztą już inni się zajmą...
    Co to jest teraz z tym prealarmem, kiedyś już ludzie się z tego wyleczyli, a teraz znów się zaczyna...
  • Poziom 12  
    No to może faktycznie zainwestuje w coś Polskiego.. Patrze też na EXUS bo gdyby coś to miałbym blisko do serwisu... a jak kupie coś z allegro rodem "mamy wyłączność" to później niech coś klęknie i "po ptokach" , chce ze wszystkim tzn : Centralka, kable, itp. + mikrofala, ultradźwięki i wstrząsówka zamknąć się w kwocie 200zł

Ten co oglądam jest to model V5

W skład zestwu wchodzą :

- Centralka autoalarmu.
    - Dwa piloty 3 przyciskowe
    - Czujnik wstrząsowy.
    - Okablowanie z diodą LED.
    - Wiązkę główną.
    - Przewód do podłączenia czujników zewnętrznych ( np. ultradżwięki, wstrząsówkę, mikrofala, itp. ).
    - Syrena jedno tonowa 20W

- Instrukcje montażu i opis funkcji dla użytkownika ( w języku polskim ).

Zestaw jest objęty 24 miesięczną gwarancją .

Teraz pytanie czy dam radę podłączyć 2 dodatkowe czujniki tzn ultradźwięki i mikrofale jednocześnie i czy nie będzie z tym problemów... tzn bo pisze "przewód" a nie "przewody na podłączenie"
  • Poziom 32  
    No to faktycznie wybrałeś coś polskiego... :D

Uświadomię cię, że EXUS to czystej wody chińszczyzna i jedyne co ma polskiego, to instrukcję ;)
  • Poziom 12  
    Dziękuję za uświadomienie :P Ale jaką mają ładną firmową stronkę :-) Hehe :-) I piloty mają wypaśne z wyglądu... ale skoro odradzacie... to poszukam gdzieś Seo z takimi czujnikami jak potrzebuje... chyba ze macie cos pod reka?Jakis zestawik dla mnie?
  • Poziom 32  
    Widzisz, to jest tak, że dobre alarmy nie mają prealarmu więc... możesz kupić mikrofalę Proximy z bezpośrednim wyjściem na syrenkę i tak rozwiązać problem. Tylko że taka mikrofala nie jest tania (60zł)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Do każdego alarmu można podłączyć w zasadzie wszelkie dostępne czujniki. Tylko, że jak sobie założysz za dużo, to istnieje duże prawdopodobieństwo, ze zaczną się one "gryźć" i będziesz miał fałszywe alarmy.
    A czujniki dokupuje się osobno i od ciebie zależy jakie założysz, bo ich podłączenie jest w każdym przypadku takie samo: zasilanie i wyjście/wyjścia alarmowe.
    do wyboru masz całą gamę czujników: ultradźwięki, wstrząsówkę, czujnik holowania, czujnik mikrofalowy, czujnik zbicia szyby. W samym alarmie jest zazwyczaj zawarty czujnik spadku napięcia zasilania, to samo w syrence z własnym zasilaniem. Jeśli coś pominąłem, to koledzy uzupełnią.
    A tak na marginesie, tanie rzeczy nie mogą być dobre, a dobre tanie.
    Oprócz alarmów Seo, zwróć też uwagę na alarmy firmy Proxima z Torunia. Oraz na ofertę firmy AMT ze Strzelina.
  • Poziom 32  
    Jeszcze Tytany, ostatnio montowałem i nawet fajnie hula i ma prealarm...

Z tymi tanimi rzeczami to w pełni się zgadzam i fajnie, że ktoś to widzi oprócz mnie. Ostatnio zaczynam czuć się osamotniony w tej materii... Rozumiem, że ktoś chce dopasować wydatek do wartości samochodu, ale awaria taniego alarmu może czasami kosztować sporo więcej.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Renquien: to jest dyskusja na całkiem inny temat. I to pewnie temat rzeka. Bo klient sie teraz tak rozbestwił, że czasem mam wrażenie, że to ja powinienem dopłacić klientowi za to, że będę miał zaszczyt pracować przy jego aucie. I żaden tuman sobie nie chce uzmysłowić, że montując alarm w jego aucie biorę na siebie odpowiedzialność za to, że auto mu sie od tego nie zapali, nie będzie się samo otwierało, powodowało fałszywych alarmów, nie zablokuje mu auta przy prędkości 120 km/h. Że jest to duża odpowiedzialność i biorąc takie pieniądze za montaż, biorę to na siebie.
    I wyszedł mi OT :D
  • Poziom 32  
    No właśnie wcale nie OT, przecież w temacie jest "tani, dobry alarm". Niech chociaż jedna osoba wbije w wyszukiwarkę "tani alarm" i przeczyta, a może się naprostuje. Jeżeli tak, to warto było.
  • Poziom 12  
    A co powiecie na SILICON ULTIMATE ARS ? Jaka to produkcja? Widzialem go juz za 169zł
  • Poziom 32  
    Też chińszczyzna tylko z Singapuru. Trochę lepsza jakość, lepsze podzespoły, niezłe radio...

Widzę, że uparłeś się na jakiś wynalazek z allegro więc niech tak zostanie. Ja swoją opinię wyraziłem... zrobisz jak uważasz.
  • Poziom 16  
    Sprawdz czy masz silownik w drzwiach w tym Kadecie.
  • Poziom 12  
    Czy na giełdzie samochodowej idzie kupić taniej alarm Seo czy raczej szukac na allegro / sklepach internetowych? A Python jakiej jest produkcji, tez chiny?
  • Poziom 12  
    znalazlem Seo - Concerto za 152zl ale nic nie pisze co jest w zestawie, sama centralka?
  • Poziom 26  
    Tak, sama centralka, ale jak chcesz jeszcze ultradźwięki to są tu.
  • Poziom 12  
    do tego syrenka , kable, ultradźwięki i mikrofala... za duży koszt wyjdzie...