Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Magnetron Toshiba, czy ta rezystancja jest dobra?

02 Maj 2007 16:36 2746 4
  • Poziom 29  
    Witam
    Mam do naprawy mikrofalę "bifinett" model:KH1108 a usterka jest taka iż dymi się z trafa zasilającego magnetron. Sprawdziłem elamenty takie jak
    dioda,kondensator 1 µF i magnetron i właśnie tu nie jestem pewny jego sprawności, ponieważ rezystancja obwodu żarzenia mierzona miernikiem RLC na zakresie 10Ω wynosi 0,05Ω. Czy ktoś ma doświadczenie przy pomiarach magnetronów, czy ta rezystancja nie jest zbyt mała przebicia na obudowę nie ma. Proszę o podpowiedzi.
  • e-miernikie-mierniki
  • Moderator AGD
    Tylko trafo do wymiany,reszta dobra!
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 34  
    Witam,
    jak się z trafa zasilającego "kopci", to pewnie już musztarda po obiedzie - prawdopodobnie została uszkodzona izolacja uzwojeń i nastąpiły zwarcia (przebicia) międzyzwojowe.
    Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie aby zbadać prąd jałowy tego trafa, tzn. prąd w uzwojeniu pierwotnym przy odłączonych wszystkich uzwojeniach wtórnych - Uwaga na uzwojenie WN !!!. Zawyżony prąd jałowy lub dalsze grzanie się lub "kopcenie" jednoznacznie kwalifikuje ten element do wymiany na nowy.
    Włókno żarzenia magnetronu w stanie "zimnym" może i posiada bardzo małą rezystancję.
  • Poziom 29  
    Czyli uważacie Panowie iż ta rezystancja 0,05Ω jest prawidłowa ?

Dzieki za odpowiedzi
  • Poziom 12  
    Tak Magnetron jest dobry od 40 do 50miliohm