Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Modyfikacja: Stroboskop Audio

zasoby 12 Paź 2003 14:26 5010 3
  • Jest to modyfikacja strobosku dostępnego pod adresem:
    https://www.elektroda.pl/wizualne/stroboskopdysk.html

Cała istota działania polega na przyłączeniu cewek przekaźnika do wzmacniacza. Nie polecamy podłączania bezpośrednio do wyjścia głównego wzmacniacza (wprost do kolumn), tylko zbudowanie jakiegoś prostego osobnego układu wzmacniającego. Autor tego niecodziennego rozwiązania zastosował wzmacniacz 2W dostępny pod adresem:

https://www.elektroda.pl/audio/wzmacniacz2w.html

Chociaż rozwiązanie łamie wszystkie reguły w elektronice, autor twierdzi (zapytany dwukrotnie), że wszystko zostało sprawdzone w praktyce i działa poprawnie.

Zastosowano przekaźnik 12V/200mA (styki domyślnie rozwarte). Wł powinien być rozwarty jeżeli używamy sterowania stroboskopem za pomocą przekaźnika lub zwarty jeżeli stosujemy standardowe wyzwalania stroboskopu.

Modyfikacja: Stroboskop Audio

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    O autorze
    zasoby
    Poziom 23  
    dddddd
    zasoby napisał 785 postów o ocenie 336, pomógł 4 razy. Jest z nami od 2002 roku.
    bubels
    Poziom 17  
    Moim skromny zdaniem jest to dość prymitywne rozwiązanie ale skuteczne. Jest to jednak prowizorka...Zastosowanie przekaźnika to poprostu lenistwo. Przekaźnik nie wytrzyma zbyt długo. Z własnego doświadczenia wiem że tani przekaźnik nie pożyje dłuzej niż jedną imprezke.
    dymek
    Poziom 27  
    a ja zastosowalem zamiast przekaznika kontaktron na ktorym nawinelem cewke wytrzymuje juz ponad miesiac i wzmacniacz maluski na tda jakims mam juz nie pamietam co to i mikrofonik pod ten wzmacniacz oczywiscie na niskie tony toto ustrojstwo reaguje bardzo ladne.zreszta jakos we wrzesniu opisywalem to na forum.fajna sprawa.a prymitywne to jest wkladanie stroboskopu do pudełka po nesquicku a to co najwyzej pomyslowe liczy sie zabawa i pomysly :) Pozdrawiam