Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Modyfikacja: Stroboskop Audio

zasoby 12 Oct 2003 14:26 5094 3
 • Jest to modyfikacja strobosku dostępnego pod adresem:
  https://www.elektroda.pl/wizualne/stroboskopdysk.html

  Cała istota działania polega na przyłączeniu cewek przekaźnika do wzmacniacza. Nie polecamy podłączania bezpośrednio do wyjścia głównego wzmacniacza (wprost do kolumn), tylko zbudowanie jakiegoś prostego osobnego układu wzmacniającego. Autor tego niecodziennego rozwiązania zastosował wzmacniacz 2W dostępny pod adresem:

  https://www.elektroda.pl/audio/wzmacniacz2w.html

  Chociaż rozwiązanie łamie wszystkie reguły w elektronice, autor twierdzi (zapytany dwukrotnie), że wszystko zostało sprawdzone w praktyce i działa poprawnie.

  Zastosowano przekaźnik 12V/200mA (styki domyślnie rozwarte). Wł powinien być rozwarty jeżeli używamy sterowania stroboskopem za pomocą przekaźnika lub zwarty jeżeli stosujemy standardowe wyzwalania stroboskopu.

  Modyfikacja: Stroboskop Audio

  Cool! Ranking DIY
  Can you write similar article? Send message to me and you will get SD card 64GB.
  About Author
  zasoby
  Level 23  
  Offline 
  dddddd
  zasoby wrote 785 posts with rating 380, helped 4 times. Been with us since 2002 year.
 • #2
  bubels
  Level 17  
  Moim skromny zdaniem jest to dość prymitywne rozwiązanie ale skuteczne. Jest to jednak prowizorka...Zastosowanie przekaźnika to poprostu lenistwo. Przekaźnik nie wytrzyma zbyt długo. Z własnego doświadczenia wiem że tani przekaźnik nie pożyje dłuzej niż jedną imprezke.
 • #3
  dymek
  Level 27  
  a ja zastosowalem zamiast przekaznika kontaktron na ktorym nawinelem cewke wytrzymuje juz ponad miesiac i wzmacniacz maluski na tda jakims mam juz nie pamietam co to i mikrofonik pod ten wzmacniacz oczywiscie na niskie tony toto ustrojstwo reaguje bardzo ladne.zreszta jakos we wrzesniu opisywalem to na forum.fajna sprawa.a prymitywne to jest wkladanie stroboskopu do pudełka po nesquicku a to co najwyzej pomyslowe liczy sie zabawa i pomysly :) Pozdrawiam