Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przetwornica wn, uzwojenie wtórne osobno, potrzebny symbol.

shaft 02 Maj 2007 20:31 915 3
  • #1 02 Maj 2007 20:31
    shaft
    Poziom 12  

Witam. Mam do Kolegów ogromną prośbę. Potrzebny mi symbol przetwornicy wn do dowolnego tv ale takiej w której uzwojenie wtórne jest osobno. Potrzebuje taką do urządzenia które będzie zasilało jonizator i uzwojenie wtórne będzie musiało być przezwojone.

• #2 02 Maj 2007 23:52
    *paweł*

Specjalista Automatyk

A jakie wysokie jest potrzebne?.W starych polskich tv jeszcze czarnobiałych,były takie trafa,ale tam napiecie zamykało sie w kilkunastu kV.

Pozdrawiam

• #3 04 Maj 2007 22:06
    shaft
    Poziom 12  

Chodzi o napiecie ok 6-8 kV napiecie zasilania ma byc 230 V Przetwornica potrzebna mi jest potrzebna do budowy jonizatora grzebieniowego i powinna byc latwo dostepna gdyz planuje budowe wiekszej ilosci sztuk

• Pomocny post
    #4 04 Maj 2007 23:28
    Artur k.
    Admin grupy audio

Witam

Kup jakiś transformator WN od TV Jowisz, Helios, Neptun itp.
    Generalnie prawie wszystkie polskie TV z lat 80 miały takie transformatory, możesz też rozejrzeć się za trafkiem od jakiegoś lampowca ale one dają wyższe napięcie.
    Wtórnego wcale nie musisz przewijać, napięcie z tych transformatorów jest w okolicach 6KV, jednak one nie będą pracowały przy 230V.
    Dodatkowo musisz zbudować przetwornicę pracującą z częstotliwością ok. 15khz (bo z taką pracują te trafa)

Nie pamiętam w tej chwili konkretnych oznaczeń, trzeba wziąć schemat i z niego odczytać.

Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME