Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Co potrzebuje do podłączenia satelity w mojej konfiguracji?

Kiqt 02 Maj 2007 20:49 11021 18
  • #1 02 Maj 2007 20:49
    Kiqt
    Poziom 9  

Witam
    Chciałbym zamontować antenę satelitarną w domu jednorodzinnym. Pierwsze pytanie czy sygnał bez pomocy jakiegoś wzmacniacza będzie na tyle dobry by obsłużyć dwa, trzy odbiorniki?

Następnie chciałbym się dowiedzieć co muszę jeszcze kupić

Tuner - jeden bądź dwa. Rzecz w tym że jeden będzie na pewno działał jako osobne urządzenie u mojego ojca w pokoju a z drugim się waham. W moim pokoju mam komputer i nie wiem czy brać kartę tv-sat czy może zastosować tuner jak u ojca.
    Jeśli tuner to jaki jeśli karta to jaka?

Konwerter(y) - mam zamiar kupić 2 konwertery aby odbierać zarówno astre i hot birda.
    Proszę doradzić jakie są sprawdzone i niezawodne.

Rozdzielacz – jak rozdzielić sygnał po wyjściu z anteny na 2 odbiorniki?

Z kablem i końcówkami to problemu nie będę miał raczej 

Jak na razie dysponuję jedynie:
    talerzem (85 albo 100)
    2 konwerterami :
    Sasy uniwersal LNB SU 40 0.9dB 10.7~11.7 GHz LO: 9.75 11.7~12.75 GHz LO:10.6
    SHARP uniwersal LNB freq 10.7~12.75 GHz LO: 9.75/ 10.60 GHz

Co muszę jeszcze kupić. I czy nada się to co mam?

0 18
  • #2 02 Maj 2007 22:09
    chiko
    Poziom 15  

witaj kolego :D
    na wszystkie pytania ktore zadales znajdziesz odpowiedzi na tym forum, jstnieje taka opcja zwana SZUKAJ tematy te byly poroszane wiele razy,dobrze by bylo jak bys poczytal troche i zorjetowal sie wiecej w temacie TV-SAT, bo niedlugo bedziesz pytal czy dekoder cyfry czy polsatu,tudziez enki, nie badzi leniem i edukuj sie , daje ci slowo ze wszystko tu znajdziesz.
    pozdrawiam :D

0
  • #3 02 Maj 2007 22:19
    michcio
    Specjalista elektryk

Jeśli odbiór na obydwu odbiornikach ma być niezależny, to potrzebujesz 2 konwertery TWIN (mają 2 wyjścia) i 2 przełączniki DISEqC. Te konwertery, które masz to konwertery pojedyncze, a sygnału z satelity nie można rozdzielać "o tak po prostu"

Później łączysz to tak:

Co potrzebuje do podłączenia satelity w mojej konfiguracji?

Sygnał z ASTRY podłącz do wejść B, a z HotBirda do A.

0
  • #4 03 Maj 2007 13:06
    Kiqt
    Poziom 9  

chiko czy to jest tak istotne? przepatrzyłem pare stron wczesniej w wyszukiwarke też rzuciłem ale jakoś nie wyskoczyło to co powinno. Może ze mnie słąby serczmen ale to nie jest tematem tego wątku ;)

michcio a co się stanie gdy zamocuje jeden zestaw konwerterów TWIN i po wyjsciu z przełącznika DISEqC rozdziele sygnał na dwa tunery?

aha i jakie tunery polecacie? ewentualnie karty do komputera?

0
  • #5 03 Maj 2007 14:52
    michcio
    Specjalista elektryk

1. Można spalić tunery
    2. Albo odbiór na jednym będzie zależny ściśle od drugiego tunera (tylko część kanałów).

Sygnału SAT nie rozdziela się tak po prostu jak naziemnego.

0
  • #6 10 Maj 2007 17:48
    Kiqt
    Poziom 9  

witam ponownie
    zdecydowałem sie zaopatrzyć w takie odo sprzęta:

Konwerter TWIN SAT QU-2007 Glod Edition 2x
    Dane techniczne:

- pasmo odbioru: dolne - 10.7-11.7GHz, górne - 11.7-12.75GHz
    - oscylator lokalny dolny - 9.75GHz, górny - 10.6GHz
    - częstotliwość wyjściowa: dolne pasmo - 950-1950MHz
    - górne pasmo - 1100-2150MHz
    - sygnał przełączający - 22KHz
    - wspólczynnik szumów - 0.1dB !!!

cena 46.50 za jeden

FERGUSON 6318 2x

cena 230 zł.

Przełącznik DiSEqC 2.0 - 2/1 NS-21E 2x

cena: 12 zł.

aha
    mam jeszcze 3 problemy
    do telewizora (który nie jest najwyższych lotów) mam podpięty tv out z komputera. Niestety nie posiadam 2 gniazda euro w TV. czy tunery można podłączyć pod złącze czincz? albo istnieje jakiś rozgałęźnik na euro?

pytanie odnośnie tunera, nie zamierzam oglądać cyfry czy polsatu, zależy mi tylko na odbiorze cyfrowym astry i hot birda. Czy ten ferdek jest odpowiedni?

i kończąc gdy kupie sumator (antena satelitarna jest w bliskiej odległości od naziemnej) będę mógł odbierać kanały naziemne za pośrednictwem tunera?

0
  • #7 10 Maj 2007 18:09
    dj.arti
    Poziom 11  

Witam!

1.Są gotowe kable "przejściówki" z euro na cinch, jak również rozgałęźnik euro - wkładasz go w gniazdo w TV i doniego dwa kable euro. Jest jedno ale... ten rozgałęźnik działa tak, że posiada chyba przełącznik którym wybierasz który kabelek ma być obsługiwany.

Toteż lepszym rozwiązaniem jest przejściówka na cinch.

2. Co do dekodera to jest to dekoder pod cyfrę+ i prawdopodobnie bez zmainy softu nie obsłuży tylko FTA (kanałów nie kodowanych).

Jeśli chcesz oglądać tylko darmowe kanały to może tuner Ferguson AF-3018.

Plusem tego tunera jest to że ma przystępną cenę, ma wbudowany modulator oraz przelotkę LNB na drugi tuner.

3. Nie możesz na wejście LNB tunera padać sygnału z anteny naziemnej. Aby wykożystać antenę naziemną, musisz ja podłączyć pod telewizor lub wejście w tunerze na taką antenę (nie każdy je ma).

0
  • #8 10 Maj 2007 18:44
    michcio
    Specjalista elektryk

dj.arti napisał:

2. Co do dekodera to jest to dekoder pod cyfrę+ i prawdopodobnie bez zmainy softu nie obsłuży tylko FTA (kanałów nie kodowanych).

Bzdura! Tak jest w przypadku tunerów sprzedawanych przez Cyfrę+.

To jest w pełni niezależny odbiornik i odbiera wszystko, poczynając od FTA a na kanałach płatnych kończąc. Ma nawet jeden plus, bo jeżeli znudzi ci się oferta FTA, to w przyszłości wystarczy włożyć do niego kartę z Cyfry+ i już można oglądać kanały płatne.

Pozdrawiam.

0
  • #9 10 Maj 2007 19:22
    okulik
    Poziom 28  

michcio napisał:
    dj.arti napisał:

Bzdura! Tak jest w przypadku tunerów sprzedawanych przez Cyfrę+.

To jest w pełni niezależny odbiornik i odbiera wszystko, poczynając od FTA a na kanałach płatnych kończąc. Ma nawet jeden plus, bo jeżeli znudzi ci się oferta FTA, to w przyszłości wystarczy włożyć do niego kartę z Cyfry+ i już można oglądać kanały płatne.

Pozdrawiam.

Bzdura! Na przykład dekoder Philips 3010/6010 bez wgranego "patcha FTA" nie zobaczysz kanałów FTA. :D

0
  • #10 10 Maj 2007 20:50
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    kolego @okulik nie pisz że bzdura, bo nie masz racji.
    kolega @michcio ma rację mówiąc że kolega @dj.arti coś pisze bzdury.
    przecież philipsy 3010 i 6010 były właśnie tunkami sprzedawanymi(dzierżawionymi) przez cyfrę+:) i właśnie dlatego trzeba je przerabiać aby zobaczyć choćby fta po zakończeniu przygody z cyfrą+.

kolego @kiqt
    mżesz spokojnie kupić te ferdki i oglądać sobie kanały fta, a jak się doszkolisz z czasem, to zobaczysz może coś więcej:)
    pzdr4all

0
  • #11 10 Maj 2007 21:19
    Kiqt
    Poziom 9  

ale ja nie zamierzam kraść sygnału. wystarczy mi fta,
    wiec FERGUSON AF 3100 CK będzie wystarczający?

0
  • #12 10 Maj 2007 21:28
    okulik
    Poziom 28  

Kiqt napisał:
    ale ja nie zamierzam kraść sygnału. wystarczy mi fta,
    wiec FERGUSON AF 3100 CK będzie wystarczający?

Nikt nie mówi o kradzieży.
    AF 3100 CK do FTA będzie wystarczający.

0
  • #13 10 Maj 2007 21:49
    fidzo
    Poziom 21  

witam ponownie
    mam nadzieję że ta aluzja dotycząca kradzieży sygnału satelitarnego nie dotyczyła i mnie:(
    gdyż zobaczenie "coś więcej" na na tunerze który ma czytnik bądź dostęp do modułów dostępu niekoniecznie wiąże się z piractwem.
    no chyba że ktoś ma tylko takie skojarzenia.

kolego @kiqt jak chcesz popatrzeć absolutnie i wyłącznie na fta kanały to możesz iść nawet do Biedronki i tam też kupisz tuner dla siebie.
    pzdr4all

0
  • #14 10 Maj 2007 21:55
    Kiqt
    Poziom 9  

fidzo ale ja chce kupić coś to daje gwarant jakiejś jakości i przy okazji zaspokoi moje wymagania. A nawiązując do piractwa to w jakim kontekście pisałeś że może ujrzę coś więcej gdy się doszkolę?
    pozdrawiam ;)

0
  • #15 11 Maj 2007 12:11
    kocur108
    Poziom 18  

polecam stronke http://laki.dvhk.pl/
    tam poczytasz o np fergusonie ale o innych też
    jeżeli zamierzasz kiedyś korzystać z karty to kup z modułem dostępowym np FERGUSON 6318 lub 7318
    i oczywiście dwa twiny i disecqi będziesz miał instalacje niezależną jeden odbiornik od drugiego

0
  • #16 11 Maj 2007 12:45
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    @kiqt
    po pierwsze to nie ja w tym temacie zacząłem nawiązywać do piractwa.
    Po drugie to pisałem w takim kontekście. który jest czarno na białym w poście tuż nad Twoim:

"gdyż zobaczenie "coś więcej" na na tunerze, który ma czytnik bądź dostęp do modułów dostępu niekoniecznie wiąże się z piractwem."

pzdr4all[/quote]

0
  • #17 13 Lip 2007 14:58
    Kiqt
    Poziom 9  

to znowu ja :)
    mam pytanie jeszcze a propos samego ustawienia satelity. podłączyłem konwerter TWIN do uchwytu i na początek chciałem znaleźć tylko hotbirda. walczę z tym juz od godziny i za cholerę nie mogę ustawić jednej satelity :/. czy w ferdku 6318 w opcjach trzeba ustawić że korzystam z konwertera TWIN? bo jak na razie moja konfiguracja wygląda tak:

satelita hotbird 13 E
    rodzaj konwertera uniwersalny
    port diseqc wylaczone
    ustawienie anteny wyłączone
    22 KHz wyłączone
    zasil. konwentera włączone

mam jeszcze czujnik do sygnału i i sobie kręcę a skutków nie widać

0
  • #18 13 Lip 2007 17:22
    michcio
    Specjalista elektryk

Jeśli podłączyłeś konwerter bezpośrednio do tunera, a nie przez przełącznik DiseqC, to jest OK. Kręć anteną bardzo powoli, spróbuj lekko ruszyć ją w lewo lub prawo.

W menu masz Narzędzia>Poziom sygnału. Strzałkami w górę/dół na pilocie wybierz np. transponder 11075. Musisz złapać jakiś sygnał.

0
  • #19 13 Lip 2007 22:55
    fidzo
    Poziom 21  

witam
    chyba że ma jakąś przeszkodę przed sobą, która mu "niebo" zasłania:(
    pzdr

0
  Szukaj w 5mln produktów