Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mieszanka paliwowa - problem

02 Maj 2007 23:31 28664 3
  • Poziom 10  
    Witam moj problem jest banalny, ale i dziwny a mianowicie:
    Zakupiłem kosę spalinową Texas CG330B i oczywiscie kupiłem 5 litrów benzyny 95 oraz 100ml oleju do silników 2T.
    I tu sie zaczyna problem na butelce oleju pisze ze to na 5 litrów paliwa jest ta "setka" a potem co sie okazało wziąłem instrukcję tej kosy i na okładce jest naklejka z napisem ze mieszac 40ml oleju na 1 litr! i o co tu chodzi? zwykle sie miesza setkę na 5 litrów prawda? czy nie mam racji?.
    Co z tym zrobic? jeszcze nie kosiłem ale ją odpaliłem na tej mieszance według wskazan buteleczki oleju i mam wrazenie ze kosiarka jest dosc mocna czy to nie zatrze taka mieszanka silnika?
  • Poziom 16  
    Zasadniczo stosuje się mieszankę w stosunku 1:50,czyli tak jak piszesz 20ml oleju na 1 litr benzynki.Ale ty masz nową kosę,a na dotarciu powinno się dać więcej oleju i bogatszą mieszankę.Po to jest ta naklejka aby dać 40ml na początek.W mojej kosie jeszcze dodatkowo filtr powietrza był do połowy zaklejony taśmą,którą należało po dotarciu usunąć.Po jakim czasie przejść na mieszankę 1:50 powinieneś mieć napisane w instrukcji.
    Pozdrawiam.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Ilości mieszanego oleju mogą zależeć albo od konstrukcji silnika, albo od warunków jego pracy, albo od stanu silnika, albo od rodzaju oleju, etc. Jak Drag napisał, początkowo, na dotarciu, powinieneś dawać mieszankę bogatszą w olej (i tak masz podane w instrukcji), a możliwe, że konstrukcja silnika wymaga takiej mieszanki przez cały czas (są takie silniki). Wiele nowych silników praktycznie nie wymaga docierania, jednak praktyka pokazuje, że dobre dotarcie przedłuża jego żywotność. Ważne, by na początku, silnika nie przeciążać ani nie przegrzewać. Pozdr.
  • Poziom 10  
    Napisałem maila do serwisu tych kosiarek i mi napisali 1:25 czyli tak jak pisał Bogdan powyzej: ...a możliwe, że konstrukcja silnika wymaga takiej mieszanki przez cały czas (są takie silniki).
    Teraz juz wiem ze mam juz dawac cały czas 2 "setki" na 5 litrów paliwa. Dzieki za pomoc.