Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

flora spawarka inwerterowa Flora tig100s...

wujt 03 May 2007 00:14 8727 6
    wujt
    Level 13  
    kupiłem sobie spawarke inwerterową flora tig 100s niestety nie jestem z niej zadowolony po pierwsze to cieżko jaży łuk elektrody się kleją spawarkama 100a 220v z możliwością używania tiga jest w zestawie spawałem elektrodami 2 i nie widziałem różnicy w spawaniu transormatorówką a inwerterem kiedyś spawałem taką inwerterową i byłem pod wrażeniem więc kupiłem i jestem w szoku ale w tą gorszą strone nie spawam czesto wiec wiec mówie jak kupie inwerter za 800 zl to bedzie sie do drobnych prac nadawał miałem do wyboru jeszcz spawarke gysmi 125 tyle że na 80a i bez tiga
    tomek625
    Level 14  
    wujt wrote:
    kupiłem sobie spawarke inwerterową flora tig 100s ....... a inwerterem kiedyś spawałem taką inwerterową i byłem pod wrażeniem .......

100A to niewiele więc trudno oczekiwać wielkich możliwości tej spawarki. A na ile amper była ta która dobrze spawała?
    lechoo
    Level 39  
    A czy przypadkiem w tej spawarce nie ma przełącznika trybu pracy TIG/MMA?
    tomek625
    Level 14  
    wujt wrote:
    ........chodzi o te 100 amper to do tej pory spawałem zwykłą transformatorową 120a i nie widze pomiedzy nimi różnicy dlatego mnie to troche martwi

Jeśli transformatorówka miała 120A a teraz kupiłeś 100A to nie oczekuj cudów. Róznica jest w wielkości spawarek przy tym samym amperażu. Jeśli ta którą chwalisz miała podobne lub większe gabaryty obudowy do twojej transformatorówki, to na pewno miała większy amperaż a więc trudno się dziwić że byłeś zachwycony spawaniem.
    AdamWro
    Level 18  
    Witam
    Jesłi chodzi o gysmi 125 to spawa sie nią bardzo dobrze.Łatwo zapalić łuk, elektroda nie klei się. Ale niestety max. prąd spawania to 80A, wiec szału nie robi. Spawanie prądem 80 A i elektrodą 2,5 daje ładny spaw, ale mały przetop. Mam także besterke 1900 turbo no i jak ustawie 80A i spawam elektodą 2,5 przetop materiału jest znacznie większy(przy takich samych przewodach zasilających oraz spawanych materiałach).
    Pozdrawiam
    ivan_poznan
    Level 11  
    lepszym wyborem był by Dekatech by flora TIG-120

flora spawarka inwerterowa Flora tig100s...

jestem jej posiadaczem od 3 miesięcy i pospawała juz ze 100 m rurek z kwasówki fi= 35 mm... co do grubszych mat. max zbiornik z blachy 4 mm i tez bez większych problemów tylko potrzeba jej trochę czasu na odpoczynek
    około 3-5 min dobra koniec o zaletach.

Wady: 1. przekłamania na potencjometrze regulacji prądu ok 5%
    2. max cykl pracy na 60A 65% a na 120A 30%
    3. problem z umieszczeniem w gnieździe kabla od elektrozaworu

Polecam początkującym spawacza naprawdę świetny sprzęt i łatwy do rozbudowy na 200A :idea: zamierzam sie do tego za jakiś tydzień jak dobrze pójdzie opisze moda od podstaw