Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mercedes 230TE GAZ

03 Maj 2007 08:43 2261 5
 • Poziom 11  
  Witam moze ktoś ma konkretne informacje na temat założenia gazu
  do tego sprzętu , lub jak to ugryżć boję się o przepływomierz.
  Za wszelkie info dziękuję
 • Poziom 16  
  Jeżeli nie chcesz kłopotow z samochodem to daruj sobie gaz w tym układzie zasilania, wcześniej czy pożniej będziesz żałować.
 • Poziom 30  
  Poczytaj na forum mercedesa (www.mercmania.pl) w dziale paliwa alternatywne.
  Teraz to głównie temat o montażu blosa - i takie rozwiązanie jest najlepsze.

  Niestety występuje tam pewien problem skutecznie odcinający cała śmietankę od reszty - koszty montażu a co najważniejsze brak zakładów instalacyjnych w których o drazu cię nie "zleją".
  Kolejnym problemem jest zdobycie odpowiedniej gumy (na razie to przejściowe) od golfa gti lub audi 100/200 (oba na ke-jet).

  Dalej musisz mieć założone dodatkowe urządzenie (tzw stop ke-jetronic) które powoduje odcięcie podawania paliwa (działa tak jak hamowanie silnikiem).

  Tak więc najpierw pojeździj po zakładach montujących lpg i ustal gdzie wiedzą najwięcej o mercedesie+lpg, potem gdzie cokolwiek o blosie i na koniec gdzie są największe kolejki = prawie zawsze najlepsi fachowcy.

  I nigdy zwykły mikser - bo po wystrzale będziesz około 500zł do tyłu i to na używane elementy które nie gwarantują wcale że będą lepsze od twoich uszkodzonych.
 • Poziom 15  
  czy to jest ten sam silnik co w Vito, Sprinter z 96r. 150KM ???;
 • Poziom 18  
  Blos tak ,są lepsze osiągi ale nie chroni to przed wystrzałem i jego skutkami.Tam gdzie jest sprawny nastawnik Elektrohydrauliczny jak najbardziej STOP K-JETRONIC nigdy odcięcie pompy.Najlepiej byłoby poszukać kto jeszcze ma w ofercie III gen i będzie to serwisował.A jeszcze lepiej jakbyś namierzył kto robi OMVL Była taka możliwość że IV gen brała tylko sygnał z czujnika obciążenia i sondy lambda i to byłoby najrozsądniejsze i pewne rozwiązania
 • Poziom 11  
  Dięki wszystkim za opinie jak napisał kolega "szymtro" tak miałem zrobic ale odpadło mi koło ,pękł sworzeń ...naprawię auto i sprzedam boje się go i nie będę nim jeżdził nigdy nie kupię więcej mercedesa
  Temat zamykam .