Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Układ zasilania FS AMILO M7400D

sznyta 03 Maj 2007 10:04 1326 3
  • #1 03 Maj 2007 10:04
    sznyta
    Poziom 8  

Witam!

Opis problemu:

Gdy laptop jest podłączony do ładowarki nawet gdy delikatnie nim ruszę wydaje odgłos jak bym podłączał i odłączał od ładowarki (ładowarka na 100% dobra). Na mierniku stanu baterii ze stanu baterii "ładowanie" przechodzi na stan "Nieobecna". Zdarzyło mi się że laptop nie miał w sobie baterii (fizycznie leżała obok laptopa) pokazywał że ładuje baterie, a po ruszenie zmienił stan na nieobecny i tak na okrągło.
    Gdy laptop działa na baterii delikatny ruch komputerem, byle naciśnięcie klawiatury potrafi się wyłączyć (Bateria na 100% dobra - gdy się go nie dotyka potrafi odtworzyć 3godziny teledysków w kolejce).

Osobiście uważam że padł w nim (ewentualnie się odlutował) układ ładowania czy zasilania.

Proszę o rade gdzie mogę szukać na płycie tego układu bo nie mam pojęcia nawet jak to wygląda.

Proszę również o Waszą opinię na temat mojego problemu.
    W ostateczności proszę o podanie mi adresu jakiegoś taniego serwisu laptopów na terenie Warszawy.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
    Łukasz

0 3
  • #2 03 Maj 2007 10:27
    Adamcall
    Poziom 15  

Kolego ja bym sprawdził gniazdo baterji bo to najczęstsza przyczyna takich dolegliwości.
    POZDRAWIAM

0
  • #3 03 Maj 2007 10:29
    mazzji
    Poziom 17  

jak cię dobrze zrozumiałem to problem jest z pracą na baterii?? Jeżeli tak to:

1) Obejrzyj dokładnie baterię a nawet ją rozbierz być może to w niej coś jest urwane i jak się jej nie rusza to działa normalnie (wiem bo sam tak miałem, rozebrałem laptopa na czynniki pierwsze i okazało sie że bateria miała oderwane połączenie pomiędzy dwoma ogniwami)

2) No właśnie musisz rozebrać laptopa i dokładnie obejrzeć okolice baterii i obwód jej ładowania tam mogą być "zimne luty"

Zacznij od baterii możesz mniej sie "narobić"

0
  • #4 03 Maj 2007 10:46
    sznyta
    Poziom 8  

Panowie, ale to mi się dzieje nawet jak w laptopie nie jest zainstalowana bateria.
    tak jak napisałem:

Cytat:
    Zdarzyło mi się że laptop nie miał w sobie baterii (fizycznie leżała obok laptopa) pokazywał że ładuje baterie, a po ruszenie zmienił stan na nieobecny i tak na okrągło.

Czyli opcja z baterią i gniazdem raczej odpadają, ale dzięki:)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo