Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skoda Octavia - centralny zamek. lusterko kierowcy

03 Maj 2007 10:42 8561 6
  • Poziom 1  
    Witam.

Posiadam Octavie 1.9 TDI 81KW 2003r - centralny zamek, elektrycznie ustawiane lusterka. Problem polega na tym, ze drzwi kierowcy moge zamknac tylko z kluczyka i nie moge regulowac ustawienia lusterka kierowcy. Lusterko pasazera daje sie regulowac bez problemu. Przy probie regulacji lusterka kierowcy tylko lusterko pasazera wykonuje ruch - wyglada na to ze modul komfortu dziala.
    Moje pytanie:
    Od czego zaczac poszukiwanie przyczyny awarii ?
    Lezy ona po stronie mechanicznej (silownik) czy tez moze (mam nadzieje elektrycznej)
    Jak zdiagnozowac problem ?

Za pomoc z gory dziekuje.
  • Poziom 34  
    Sprawdź wiązkę przewodów elektrycznych na wysokości zawiasów drzwi lubią się przełamywać.
  • Poziom 12  
    Zaczął bym od zdiagnozowania układu testerem. Może moduł w drzwiach się wysypał!
  • Poziom 13  
    rozbierz lusterko( wystarczy podwazyc szybke) a tam bedzie bedzie przewod odpowiedzialny za sterowanie mechanizmem, sprawdz go.
  • Poziom 1  
    A co zrobić gdy zamki nie opadają, żadne drzwi się nie zamykają a działa tylko alarm ? Nie posiadam kluczyka do drzwi bo mam centralny na pilot. Mam Skode Octavie 2000r. 1,9 TDI SLX z alarmem FORTECA.
  • Poziom 27  
    Znaleźć centralkę alarmu, sprawdzić czy podaje sygnał do zamknięcia.Sterowanie centralnym odbywa się na przewodzie brązowym-zamykanie i białym-otwieranie.To na początek.
  • Poziom 10  
    Witaj problem tkwi w silniku podnoszenia szyby
    dostała sie woda i ugnił dokładnie jeden kabel
    żółto czerwony zasilający na środku przy łączeniu opaską
    wymień pin i wszystko będzie chulać lusterka też no chyba ze wyleciał
    pin z silnika podnośnika ale to też da się naprawić pozdro.