Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda Octavia - centralny zamek. lusterko kierowcy

03 May 2007 10:42 9038 6
  • Level 1  
    Witam.

Posiadam Octavie 1.9 TDI 81KW 2003r - centralny zamek, elektrycznie ustawiane lusterka. Problem polega na tym, ze drzwi kierowcy moge zamknac tylko z kluczyka i nie moge regulowac ustawienia lusterka kierowcy. Lusterko pasazera daje sie regulowac bez problemu. Przy probie regulacji lusterka kierowcy tylko lusterko pasazera wykonuje ruch - wyglada na to ze modul komfortu dziala.
    Moje pytanie:
    Od czego zaczac poszukiwanie przyczyny awarii ?
    Lezy ona po stronie mechanicznej (silownik) czy tez moze (mam nadzieje elektrycznej)
    Jak zdiagnozowac problem ?

Za pomoc z gory dziekuje.
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 34  
    Sprawdź wiązkę przewodów elektrycznych na wysokości zawiasów drzwi lubią się przełamywać.
  • HeluKabel Akademia WiedzyHeluKabel Akademia Wiedzy
  • Level 12  
    Zaczął bym od zdiagnozowania układu testerem. Może moduł w drzwiach się wysypał!
  • Level 13  
    rozbierz lusterko( wystarczy podwazyc szybke) a tam bedzie bedzie przewod odpowiedzialny za sterowanie mechanizmem, sprawdz go.
  • Level 1  
    A co zrobić gdy zamki nie opadają, żadne drzwi się nie zamykają a działa tylko alarm ? Nie posiadam kluczyka do drzwi bo mam centralny na pilot. Mam Skode Octavie 2000r. 1,9 TDI SLX z alarmem FORTECA.
  • Level 27  
    Znaleźć centralkę alarmu, sprawdzić czy podaje sygnał do zamknięcia.Sterowanie centralnym odbywa się na przewodzie brązowym-zamykanie i białym-otwieranie.To na początek.
  • Level 10  
    Witaj problem tkwi w silniku podnoszenia szyby
    dostała sie woda i ugnił dokładnie jeden kabel
    żółto czerwony zasilający na środku przy łączeniu opaską
    wymień pin i wszystko będzie chulać lusterka też no chyba ze wyleciał
    pin z silnika podnośnika ale to też da się naprawić pozdro.