Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Notebook NTT Corrino 601l i gasnąca matryca na baterii

crsevolution 03 Maj 2007 11:58 1233 0
  • #1 03 Maj 2007 11:58
    crsevolution
    Poziom 16  

Witam.. Zakupiłem w/w laptopa i mam taki problem..

Otóż przy zasilaniu przez zasilacz wszystko jest w najlepszym porządku.. Problem pojawia się na baterii.. Kiedy zasilacz jest odłączony a matryca jest rozjaśniona na max ekran wygasa po kilki minutach - nieraz nawet po kilku sekundach - przy czym nie wygasa całkowicie tylko gaśnie samo podświetlenie - patrząc na matrycę pod kątem widać, że wszystko dalej chodzi, ale gaśnie to podświetlenie..

Po podłączeniu zasilacza ekran nadal się nie zapala - pomaga wciśnięcie przycisku uśpienia (laptop usypia) i wybudzenia - wszystko wraca do normy na kolejne kilka minut.. Zauważyłem, ze pomaga także kiedy podczas, gdy zgaśnie podświetlenie matrycy uruchomię funkcję przełączania pomiędzy monitorami (klawisz funkcyjny + F7) - wtedy na moment ekran gaśnie całkowicie (blank) i po ponownym naciśnięciu tej kombinacji wraca zapalony..

Co najciekawsze kiedy zmniejszę jasność matrycy do minimum mogę pracować na baterii i nic takiego się nie dzieje..
    Bateria trzyma ok 2 godzin..
    Zainstalowany system to Windows Vista Home - wyłączyłem w menadżerze zasilania wygasanie ekranu, ale to nic nie dało..
    To samo dzieje się na poziomie biosu - tak więc przypuszczam, że wina może nie leżeć po stronie systemu operacyjnego, tylko sprzętu..

Co z tym zrobić ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME