Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Producenci pamięci EEPROM, zegarów czasów rzeczywistych, ...

Wawa_19_ 03 May 2007 13:26 1311 10
    Wawa_19_
    Level 14  
    przetworników A/C i C/A ale takich tych układów które mogą sie komunikować z mikrokontrolerem poprzez interfejs SPI. Dokładnie to nie szukam samej nazwy producentów,ale też żeby było opisane o tych układach parę istotnych informacji, jakiś schemat itp. żeby można było porównać że np. prodecent pamięci EEPROM Xxx jest lepszy od producenta tej pamięci yyy i to samo z zegarami i przetwornikami. Z góry dziękuję za jakieś przydatne linki.
  • Helpful post
    janek1815
    Level 38  
    Przejrzyj noty katalogowe wszystko w nich znajdziesz co do zegarow czasu rzeczywistego tp prowadzi philips a czy on jest lepszy onp od dallasa?
    Wawa_19_
    Level 14  
    no tak ale skąd wziąć takie noty katalogowe. Na google jak się wpisze "EEPROM noty katalogowe" czy jakieś coś w tym stylu to nie da się znaleźć. To już musi być specyficzne źródło bo takto to 10 godzin można szukać i nic. Ja godzine poświęciłem to mi starczy. W ogóle to porażka internet taki duży a jak sie chce coś znaleźć to nic w nim nie ma.
  • Helpful post
    janek1815
    Level 38  
    wejdz na jakis sklep internetowy np www.tme.pl wpisz eeprom wybierz konkretny potem w google wpisz nazwe elementu z rozszerzeniem pdf i to wszystko np. PCF8583.pdf
    Wawa_19_
    Level 14  
    Noty katalogowe poznajdowałem, ale jeszcze przydałoby się rozumieć budowy wewnętrzne układów a nie tylko parametry. I tu mam problem bo czy ktoś zna jakieś linki gdzie po polsku byłyby te datysheety, bo ja z tego nic nie rozumie z tych pdfów. Ktoś mi napisał na jakimś forum że po polsku to nic nie znajde no i rzeczywiście ciężko mi znaleźć. Chyba zrezygnuje z robienia tego projektu i powtórze przedmiot, bo to jest Mission Impossible. Nie ma po prostu żadnych nigdzie informacji na to jak jest zbudowany bylejaki nieważne czy o pojemności 4Kb czy 64 układ pamięci EEPROM firmy Microchip z interfejsem SPI i podejrzewam że tak samo jest z innymi firmami. Czy nikt sie tym nie zajmuje w Polsce???
  • Helpful post
    Obleśny Szczur
    Level 17  
    To nie jest tak że ktoś się tym zajmuje lub nie zajmuje. Po prostu producent do każdego swojego produktu wypuszcza notę katalogową żeby użytkownicy znali parametry danej części, niestety pozostaje tłumaczenia z angielskiego (czasem z niemieckiego a i zdarzają się noty po japońsku :D ale to dla wytrwałych)
    Wawa_19_
    Level 14  
    Nadal szukam not katalogowych różnych firm pamięci EEPROM z interfejsem SPI, tym razem zszedłem już do tego że może być po angielsku. Dotychczas znalazłem i zreferowałem firmy takie jak: SGS-Thomson Microelectronics, Atmel, Rohm, Microchip. Niestety tutaj utknąłem. 4 godziny szukam już kolejnej firmy i nie mogę znaleźć. Niby jest strona www.elenota.pl ale ona jest tylko pożyteczna jak sie ma nazwę modelu to mozna wtedy datasheet znaleźć, ale ja muszę mieć tak że mam firmę np. National Semiconductor i muszę mieć listing wszystkich nazw pamięci EEPROM z interfejsem SPI. No i jest duży problem, bo goście z tej firmy jak i z Samsunga, Toshiby czy Mitsubishi nie wpadli na to by na swojej stronie firmowej dać noty katalogowe. Porażka kto u nich odpowiada za kampanie reklamową.
  • Helpful post
    janek1815
    Level 38  
    Widocznie tych firm nie potrzeba juz reklamowac ;) Poszukaj jeszcze moze Philipsa
  • Helpful post
    User removed account
    Level 1  
    Wawa_19_
    Level 14  
    Jak ktoś jeszcze coś ma to niech zarzuci. Śmiało, nie bać się. Właśnie nemo07 w szkole uczyli mnie języka rosyjskiego i włoskiego a angielskiego nie no i nie umie i to jest problem.