Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Płyta MS-7042 wiesza się w Biosie oraz podczas uruchamiania.

03 Maj 2007 14:17 3854 11
  • Poziom 19  
    Witam.Płyta główna MS-7042 VER:1. Mam taki problem że podczas uruchamiania się tego komputera on się wiesza.
    Wiesza się również w biosie. Co może być przyczyną? Jak jest w napędzie CD-Rom płyta to jakby częściej się uruchamiał.
    Proszę o porady co robić. Oczywiście jak się uruchomi to pracuje stabilnie. Zasilacz nie jest zły ponieważ jest to już 3 zasilacz i to samo. Kondensatory nie są spuchnięte. Ogólnie płyta jest w dobrym stanie. A jeszcze procesor to Pentium 4 - 2.58Ghz.
    Czyżby bios? Nie wiem czy mogę tu pisać, ale nigdzie nie ma sterowników do tej płyty. Może ktoś coś poradzi.
    Moderowany przez TONI_2003:

Zmieniłem i poprawiłem temat postu!
    Proszę stosować „ spację „ po postawieniu przecinka czy kropki. (sens i jasność wypowiedzi stanowczo się poprawia) ...

• Poziom 18  
    A pamięci testowałeś albo podmieniałeś?
  • Poziom 19  
    Tak podmieniałem.Są ok.
  • Poziom 18  
    Na twoim miejscu zrobiłbym tak:
    1) reset BIOS-u
    2) odpiąć wszystkie urządzenia IDE i sprawdzić czy komputer chodzi w BIOS-ie
    3) podmiana klawiatury - zdarzyło mi się kiedyś że klawiatura powodowała podobne problemy z tym, że również po uruchomieniu systemu ale u Ciebie z tego co zrozumiałem to wszystko chodzi
    Jeszcze jedno pytanie:
    Czy komputer zawiesza się zawsze w tym samym momencie?
    Pozdrawiam,
  • Poziom 19  
    Nie zawiesza się w różnych czasach przy starcie lub w biosie.Podmieniłem klawiaturę i nic.Wgrałem nowy bios i nic.Dalej to samo.Naprawdę nie wiem co czynić. Proszę o pomoc
  • Poziom 39  
    Pewnie nie wiesz co kupiłeś, wbrew pozorom nie jest to płyta MSI, tylko Medion ( OEM MSI ). Wszystko co potrzebne znajdziesz w tym linku ->
    http://forum.msi-polska.pl/index.php?topic=1174.0 , napisałem o tej płycie sporo - włącznie z linkiem do instrukcji.
    Rada na przyszłość - korzystaj z Google - pewnie już dawno znalazłbyś te informacje, skoro ja je znalazłem dla podobnie jak i Ty "zagubionego" klienta.
    Pozdrawiam :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Na JAUD1 mam zamontowane dwie zworki.Nie jestem pewien czy one mają tam być.Boję się o ten chipset.
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Wgrałem nowy bios i nic
    Ciekawe jaki wgrałeś Bios, jak nie wiesz jaką masz płytę ? - ze strony Mediona ?
    Cytat:
    Witam w tym rodzju płyty jest problem z cipsetem ........ Boję się o ten chipset.
    Co wy chcecie od tego chipsetu ? - o co chodzi ?
    :|
  • Poziom 19  
    Tak wgrałem ze strony mediona

Dodano po 3 [minuty]:

Teraz podłączyłem twardy dysk i napęd pod jedną taśmę i tylko pod IDE1 .Instaluję nowy system ciekawe co wyjdzie.Podczas instalacji oczywiście się nie wiesza.Normalnie się instaluje.

Dodano po 3 [godziny] 26 [minuty]:

Proszę o pomoc nadal to samo.Co ciekawe po resecie przy załączeniu"URUCHOM W TRYBIE NORMALNYM"nie naciskając "ENTER" system się normalnie ładuje.A wracając do cyt:("nie naciskając "ENTER" ), jeżeli nacisnę "ENTER" niestety nie ruszy.No nie wiem coś nowego.AHA na płycie są elektrolity SMD czyżby to któryś uschnął .Proszę kogoś mądrego o pomoc.Instalując system brak jakichkolwiek problemów.Wszystko śmiga.Przy pierwszym ekranie po instalacji komputer idzie.Po drugim wiesza się.W biosie ustąpiło wieszanie,można spokojnie zmieniać ustawienia- bez widocznych efektów - niestety.
  • Użytkownik usunął konto