Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sony STR-313 L - "charczy" jeden kanał na głośni

03 Maj 2007 15:09 3502 12
  • Poziom 11  
    Na słuchawkach wszystko jest ok,ale na głośnikach prawy kanał trochę charczy.Głośniki są dobre bo "pracują' na innym zestawie.Mam nadzieję,że ktoś już się domyśla co go "boli" i napisze mi jaka może być przyczyna.Nie jestem elektronikiem,ale jak dostanę konkretną informację co muszę wymienić to sobie poradzę.Nie chcę go sprzedawać bo bardzo mi się podoba i lubię te analogowe brzmienie.W serwisie to mi zaraz nawymyślają cudów na kiju i najlepiej żebym się go pozbył bo to złom itp pierdoły.I już raz to przerabiałem i nigdy więcej.
    Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    Proponuje kondensatory na wyjściu.
  • Poziom 11  
    Wszystko posprawdzane i okazało się,że jest uszkodzony SI-1125 HD.Wiem,że jest ciężki do zdobycia,ale nie odpuszczę.Doradźcie coś,może ktoś z Was siedzi głęboko w temacie i potrafi konkretnie podpowiedzieć jak go naprawić,wstawić zamiennik,ma do sprzedania taki układ.Może być też SI-1130 HD.Tylko nie piszcie mi,żebym sobie odpuścił itp sprawy.Wszystko jest do naprawienia tylko wymaga odpowiedniego podejścia.
  • Poziom 11  
    Czy w Sony STR-11L jest taki sam układ?Bo jeśli tak to jest szansa,że go zdobędę.Wie ktoś?
  • Specjalista od sprzętów RTV
    WOJTEK-BO napisał:
    HD.Tylko nie piszcie mi,żebym sobie odpuścił itp Wszystko jest do naprawienia tylko wymaga odpowiedniego podejścia.

I słusznie - co trzeba zrobić aby "uzdrowić" ten wzmacniacz masz na pw.
  • Poziom 11  
    Dziękuję.Zabieram się do niego wkrótce.Musi działać bo jest wart tego.Jak się uporam to dam znać.
  • Poziom 11  
    Udało mi się zamówić STK :),będzie ściągany ze Szwecji.Już się nie mogę doczekać.
  • Poziom 11  
    No i zaczęły się małe schody.Układ już mam,schemat na zamianę także,ale jest problem z podłączeniem pinów.W schemacie występuje kolorystyczne oznaczenie pinów wychodzących z tego STK i to niektórych.Natomiast sam schemat jest czarno biały.Jako do zamiennika, potrzebna jest do niego płytka dopasowująca do oryginalnego SI-1125.Osoba,która to robi nie chce kombinować i dochodzić metodą prób,które piny mają być połączone.Marck1,jeśli robiłeś taki układ lub masz jakąś podpowiedź w tym temacie to bardzo proszę,bo narazie jestem w lesie.Ewentualnie potrzebny jest schemat samego SI oraz STK,żeby ominąć sprawę płytki.Ja się na tym nie znam,tylko przekazuję opinie kolegi,który to robi.Pozdr i czekam na info.
  • Poziom 11  
    Sprawa schematu SI oraz STK nadal aktualna, oraz płytki dopasowującej.Proszę o jakieś namiary bo sam tego nie zrobię.
  • Specjalista od sprzętów RTV
    Schematu "płytki" nie znajdziesz, bo była razem z tym STK dostarczana jako kit.
    Robiłem tą przeróbkę "na pająka" - a, które piny SI do STK masz wyraźnie na schemacie.
  • Poziom 10  
    Witojcie!

Końcówka SI-1125HD, jak najbardziej do zdobycia!

Cena to niestety 250 złotych,

jeśli ktoś jest zainteresowany, polecam się i czekam na wieści!

taro3(małpa)wp.pl

Proszę o wieści zdecydowane raczej.

Pozdrawiam

taro3
  • Poziom 2  
    Witam posiadam taki sam amplituner Sony STR 313 L i mam z nim podobny problem czyli charczenie jednego kanału lecz nie cały czas tylko raz jest dobrze a raz nie a z drugim kanałem nie mam problemu .A stało się to wczoraj po podłączeniu Mp3 w celu posłuchania muzyki , zamiast samego radia.Amplituner leżał długi czas nie używany lecz jego stan jest niemal idealny czy jest ktoś w stanie doradzić mi czy opłaci się go naprawiać czy lepiej go sprzedać ,jest on nie dużo młodszy ode mnie w jednym punkcje naprawczym bez obejrzenia i sprawdzenia powiedział że to końcówka mocy i nie ma sensu tego robic natomiast chciał go odkupić czy ma ktoś pomysł co robić bo w Piaseczne to są sami partacze dziękuję i pozdrawiam Robert.
  • Użytkownik usunął konto