Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka kolorowa Nashuatec Dsc38 -rozjechane kolory

03 Maj 2007 15:30 2579 11
  • Poziom 11  
    Witam wszystkich,
    Problem z drukarką Nashuatec DSC38 (Aficio AP3800C) - na papierze grubym rozjeżdżają się kolory wzdłuż wydruku.
    Najgorzej jest na czole kartki (krawędź leading edge) - kolory opóźniają się względem czarnego nawet o 2mm.
    Problem ten występuje tylko na wydrukach wysokiej rozdzielczości (ustawienia sterownika: 1200dpi x 1200dpi, papier gruby)
    Czy ktoś miał taką sytuację?
    POMOCY !
  • Poziom 15  
    Regulację kolorów dla poszczególnych prędkości (uzależnionych między dla grubości papieru) odbywa się w grupie kodów SERVICE - 1. tj dla prędkości 62.5 mm/s. Trezeba się pobawić. Poza tym polercam rozdział COLOR SHIFT w SM do poczytania, wszystko to jest tam nawet niegłupio opisane. Rozjeżdzanie kolorów w tej maszynie to dosyć częsta przypadłość.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za szybką odpowiedź.
    Strony 4.37 do 4.48 z SM znam.
    Faktycznie jest tam to dobrze opisane, ale..
    Problem w tym że dla grubego papieru nie mogę uzyskać wymaganej korekcji (regulacja kodem SP1-005-003 nie przynosi żadnych efektów, tak jakby maszyna niereagowała na wprowadzane zmiany).
    Może ma Pan jakiś pomysł ?
  • Poziom 15  
    W kodach Engine
    01 [Lead Edge Reg.]-6 [TH [K]] i 7 [TH [FC]] musisz prawdopodobnie zmienić wartość od domyślnej .
    Poza tym podczas próby upewnij się czy w menu użytkownika masz poprawnie ustawiony format papieru wraz rodzajem na gruby.

Dodano po 17 [minuty]:

może dodam jeszcze ze mozesz zrobić jeden proces 5[mode] 993 [Line Adj.] wykonaj execute i jesli rezultat wyjdzie jako NG sprwawdz w tej zakładce jaki jest definowany problem przez maszynę.
  • Poziom 11  
    Sprawdzę ustawiania zaproponowane przez Pana.
    Rezultat ustawiania Line Adj. (5-993-3) za każdym razem jest 0101 czyli OK.

Zaobserwowałem następującą prawidłowość: jak maszyna jest świeżo włączona to kolory nierozjeżdzają się (nie jest to tak zauważalne). Po wydrukowaniu 5-10 stron (maszyna nabierze temperatury) kolory uciekają i zatrzymują się na poziomie opisanym na wstępie.
  • Poziom 16  
    a jaki gruby papier i czy odpowiedni w/g instrukcji jaki przebieg urządzenia bo po 100K należy zespół transferu wymienić a może grzejnik był zmieniany i nie został prawidłowo wyregulowany co może potwierdzać jakaś różnica przy pierwszym i piątym wydruku więcej szczegółów czekamy pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Witam,
    Przebieg maszyny 266 tys. wydruków, grzejnik wymieniany był trzykrotnie (maszyna sama wołała o wymianę), przy ostatniej wymianie nie byłem obecny, użytkownik sam przeprowadził procedurę ustawiania.
    Maszynę testowałem na papierze 80g (POLLUX) i 130g (półmat, nie pamiętam firmy) za każdym razem ustawiając w sterowniku papier gruby - efekty takie same.
    Kolory rozjeżdzają sie na czole kartki (krawędź leading edge), co świadczy o niedopasowaniu prędkości obrotowej registracji.
    Kolory przy krawędzi trailing edge są OK, nierozjeżdżają się co świadczy o tym, że prędkość fusera jest dobrze wyregulowana.
    Będę dzisiaj u klienta - sprawdzę wszystkie pomysły i odezwę się.

------------------------------------------------

WITAM,
    Przeprowadziłem dzisiaj regulację grzejnika z Menu Uzytkownika jak proponuje kubuś1- efekt rozjeżdżania kolorów na początku kartki nie ustąpił.
    Przeprowadziłem regulacje które proponuje virtualmen - kody 01 [Lead Edge Reg.]-6 [TH [K]] i 7 [TH [FC]] - zmianie uległo położenie obrazu na kartce (registracja), kolory nadal są rozjechane.
    Nie mam pomysłów co dalej !
  • Poziom 15  
    U mnie problem z rozjeżdzaniem powodował zespół czyszczący pasa transerowego, obejrzyj go a po założeniu z powrotem zastosuj 5-993-2. Jednak nie od rzeczy będzie wyregulować jeszcze raz prędkość zesp. utrwalania. Być może jest to efekt błędu jakiego dopuścił się ktoś mimowolnie, podczas instalacji pieca. W regulacji użytkownika są 2 tryby regulacji tego zespołu.
  • Poziom 16  
    Transfer ma problem, kosztuje 2.400 netto i działa a jeszcze zobacz zębatki cztery duże z tyłu jak mają luzy między sobą to lipa
  • Poziom 11  
    OK. W sobotę będę u klienta i obejrzę dokładnie zespół pasa transferowego.
    Kiedy generalnie dokonuje się wymiany pasa transferowego?
    Zastanawiający jest fakt, że maszyna nie reaguje na ustawienia kodami i to tylko w przypadku wydruku wysokiej rozdzielczości (1200dpi, papier gruby).

Jestem otwarty na dalsze pomysły, bo moje się już wyczerpały...
  • Poziom 16  
    raz wymieniłem po 120K a jeden zrobił 250K ale mam informację że nawet po 70K trzeba było wymienić
  • Poziom 15  
    Zasadniczo jest on przewidziany na 1 milion kartek, ale ja cały zespół transeru wymieniałem po 90 000 z uwagi na przesunięcia kolorów ale nieregularne.