Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie zaciski do łączenia przewodów zamiast konektorków?

03 May 2007 16:07 2631 10
  • Level 22  
    Witam !

Mam nastepujacy problem ?

Opisze swoimi slowami mianowicie mam trzy pojedyncze przewody i nie chce ich przecinac tylko w srodkowej czesci tego przewodu "dolozyc" osobny przewod.

Mozna by bylo troszke sciac izolacji i dolutowac ten osobny przewod ale .....

Slyszalem ze jest mozliwosc zalozenia specjalnego zacisku ktory powoduje ze nie trzeba ciac przewodu a polaczy ten osobny z tym calym przewodem ?

Moze ktos wie o jakie zaciski chodzi i moze podal by linka jak to wyglada i gdzie to mozna kupic ?

Tu sa http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=187885543 te niebieskie zlaczki ale czy to sa te tego nie wiem ?
    W opisie tych zlaczek wyczytalem
    Quote:
    Dzięki specjalnym złączom umożliwiającym natychmiastowe i pewne połączenie
    2 przewodów bez ich obcinania, lutowania itp (niebieskie elementy widoczne na zdjęciu - 8 sztuk

Pozdr Andrzej
  • Level 16  
    Witam.

Tak sa takie zaciski które po zaciśnięciu przebijają izolacje. Wykorzystywane są np. w lampach oświetleniowych do oczek wodnych. Takie coś napewno dostaniesz w dobrym sklepie elektronicznym.
  • Level 11  
    Witam.z końcówkami nie będziesz miał żadnego problemu,tylko kwestia przekroju (ten który chcesz odizolować musisz złożyć podwójnie.Gorzej jest z zaprasowaniem tych końcówek ,bo musisz mieć specjalne kleszcze .Można zalutować ,wcześniej nasunąć termo-kurczliwą koszulkę.
  • Level 19  
    Witam - tak jak kolega wyżej napisał - pytaj w dobrym sklepie. Dodam tylko że te zaciski które podałeś w linku wołają o pomste do nieba - jakość połączenia jest taka sama jakbyś bez zdejmowania izolacji dowiązał kabelek na supełek - trzymać się trzyma, ale tylko się trzyma :D
  • Level 22  
    Czyli te co podalem w linku sa do "kitu" a jak poznac i po czym ze sa to dobre zaciski ?
    Chyba odpowiadaly by mi takie co "przebija izolacje" i to sa chyba te co podalem link ale skoro one tylko trzymaja sie bo trzymaja to hmmm.
  • Level 19  
    Te które podałeś w linku istotnie mają za zadanie przebić izolacje i bardzo pewnie by chciały :D Niestety jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia - wkładki nacinające jak i sam plastik który zdąży pęknąć nim weźmiesz zaciskarkę do ręki. Musisz dobrać łączniki po przekroju kabli które chcesz łączyć - i kup to w sklepie - unikaj allegro - zwróć uwagę na plastik. Osobiście unikam takich rozwiązań - łączę zawsze zdejmując izolację, dolutowuję kabel i całość do koszulki termokurczliwej i przynajmniej wtedy jest pewność. Pozdrawiam
  • Level 22  
    Dzieki za wyczerpujace odpowiedzi.
  • Level 22  
    Wlasnie o takie mnie sie rozchodzi, w moim przypadku pasowaly by czerwone bo one sa do przekroju do 1,5 mm , kupilbym kilkanascie i sprobowal pozaciskac i sprawdzilbym tym samym jakosc takiego zlaczenia.

Tylko gdzie moglbym je kupic, moze podalbys linka tej strony co jest ten wlasnie katalog ?

Andrzej
  • Level 22  
    Dzieki.

P.S
    Dalem pkt "pomogl".