Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie zaciski do łączenia przewodów zamiast konektorków?

Andrzej Gdz 03 Maj 2007 16:07 2358 10
  • #1 03 Maj 2007 16:07
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Witam !

Mam nastepujacy problem ?

Opisze swoimi slowami mianowicie mam trzy pojedyncze przewody i nie chce ich przecinac tylko w srodkowej czesci tego przewodu "dolozyc" osobny przewod.

Mozna by bylo troszke sciac izolacji i dolutowac ten osobny przewod ale .....

Slyszalem ze jest mozliwosc zalozenia specjalnego zacisku ktory powoduje ze nie trzeba ciac przewodu a polaczy ten osobny z tym calym przewodem ?

Moze ktos wie o jakie zaciski chodzi i moze podal by linka jak to wyglada i gdzie to mozna kupic ?

Tu sa http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=187885543 te niebieskie zlaczki ale czy to sa te tego nie wiem ?
    W opisie tych zlaczek wyczytalem

Cytat:
    Dzięki specjalnym złączom umożliwiającym natychmiastowe i pewne połączenie
    2 przewodów bez ich obcinania, lutowania itp (niebieskie elementy widoczne na zdjęciu - 8 sztuk

Pozdr Andrzej

0 10
  • #2 03 Maj 2007 16:24
    adampyndzel
    Poziom 16  

Witam.

Tak sa takie zaciski które po zaciśnięciu przebijają izolacje. Wykorzystywane są np. w lampach oświetleniowych do oczek wodnych. Takie coś napewno dostaniesz w dobrym sklepie elektronicznym.

0
  • #3 03 Maj 2007 16:31
    antoni_40
    Poziom 10  

Witam.z końcówkami nie będziesz miał żadnego problemu,tylko kwestia przekroju (ten który chcesz odizolować musisz złożyć podwójnie.Gorzej jest z zaprasowaniem tych końcówek ,bo musisz mieć specjalne kleszcze .Można zalutować ,wcześniej nasunąć termo-kurczliwą koszulkę.

0
  • #4 03 Maj 2007 16:32
    bibul
    Poziom 19  

Witam - tak jak kolega wyżej napisał - pytaj w dobrym sklepie. Dodam tylko że te zaciski które podałeś w linku wołają o pomste do nieba - jakość połączenia jest taka sama jakbyś bez zdejmowania izolacji dowiązał kabelek na supełek - trzymać się trzyma, ale tylko się trzyma :D

0
  • #5 03 Maj 2007 16:43
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Czyli te co podalem w linku sa do "kitu" a jak poznac i po czym ze sa to dobre zaciski ?
    Chyba odpowiadaly by mi takie co "przebija izolacje" i to sa chyba te co podalem link ale skoro one tylko trzymaja sie bo trzymaja to hmmm.

0
  • #6 03 Maj 2007 17:03
    bibul
    Poziom 19  

Te które podałeś w linku istotnie mają za zadanie przebić izolacje i bardzo pewnie by chciały :D Niestety jakość ich wykonania pozostawia wiele do życzenia - wkładki nacinające jak i sam plastik który zdąży pęknąć nim weźmiesz zaciskarkę do ręki. Musisz dobrać łączniki po przekroju kabli które chcesz łączyć - i kup to w sklepie - unikaj allegro - zwróć uwagę na plastik. Osobiście unikam takich rozwiązań - łączę zawsze zdejmując izolację, dolutowuję kabel i całość do koszulki termokurczliwej i przynajmniej wtedy jest pewność. Pozdrawiam

0
  • #7 03 Maj 2007 17:14
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Dzieki za wyczerpujace odpowiedzi.

0
  • #9 03 Maj 2007 21:57
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Wlasnie o takie mnie sie rozchodzi, w moim przypadku pasowaly by czerwone bo one sa do przekroju do 1,5 mm , kupilbym kilkanascie i sprobowal pozaciskac i sprawdzilbym tym samym jakosc takiego zlaczenia.

Tylko gdzie moglbym je kupic, moze podalbys linka tej strony co jest ten wlasnie katalog ?

Andrzej

0
  • #11 03 Maj 2007 22:18
    Andrzej Gdz
    Poziom 22  

Dzieki.

P.S
    Dalem pkt "pomogl".

0