Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spliter nie działa POMOCY

nedx 04 Maj 2007 13:56 5182 10
  • #1 04 Maj 2007 13:56
    nedx
    Poziom 9  

Witam
    Mam spliter zbudowany na ATMEL-u zakupiony od Vicama a do niego są podłączone dwa dekodery Fergusona. Od kilku dni nie działa mi cyfra. (karta legalna) Na spliterze świeci pomarańczowa dioda, a jak włoże karte, to świeci ta sama pomarańczowa dioda tylko słabiej. Spliter nie wysyła kluczy do dekodera. Sprawdzałem już na innym kablu ale dalej jest tak samo!
    Czy ktoś wie co może być nie tak?

W styczniu skończyła mi się gwarancja

• #2 04 Maj 2007 14:09
    geco
    Poziom 24  

Sprawdz najpierw uprawnienia czy ma karta a najlepiej wsadz karte do tunera czy dziala.

• #3 04 Maj 2007 17:35
    meloch
    Poziom 29  

To nie wina splitera ale karty, która nie dostała nowych uprawnień. Tak jak pisze geco - włóż kartę do tunera i czekaj, aż uzyskasz odbiór. Potem karta do splittera. Możesz aktywować kartę poprzez BOK (internet lub telefon).

• #4 05 Maj 2007 10:17
    nedx
    Poziom 9  

To zrobiłem odrazu. Od tygodnia oglądam cyfre na jednym dekoderze. A tak wogóle to ten spliter przepuszcza uprawnienia bo używałem go od roku. Mam drugi, taki co faktycznie co miesiąc trzeba dzwonić do BOKu.

Wymieniłem stabilizator napięcia i teraz działa bez przerwy.

Ale mam jeszcze pytzeni do użytkowników.
    Mam ferdka 6318 z najnowszym softem DVBExtreme. Spliter działa spox, ale czy jak go odłączę na troszkę dłużej niż przekaz kluczy to czy za drugim razem po podłączeniu go łapie wam klucze (niezależnie od tego na którym kanale CYFRY)? Mój się zawiesza i muszę ponownie włączyć dekoder do prądu i wtedy łapie.

• #5 06 Maj 2007 14:34
    meloch
    Poziom 29  

Jeśli karta ma uprawnienia, to faktycznie coś ze splitterem, ale żadnych konkretnych zmian systemowych ostatnio nie było. Może więc usterka sprzętowa?

• #6 06 Maj 2007 16:53
    ul1002

Poziom 33  

Co znaczy że się zawiesza ? nie reaguje na pilota ? bywa że tuner nie załapie "kluczy" ale wyciągnięcie kary i włożenie pomaga, rozumiem że sam splitter działa prawidłowo i inne tunery na nim także .

• #7 06 Maj 2007 21:41
    meloch
    Poziom 29  

nedx napisał:
    Mam ferdka 6318 z najnowszym softem DVBExtreme. Spliter działa spox, ale czy jak go odłączę na troszkę dłużej niż przekaz kluczy to czy za drugim razem po podłączeniu go łapie wam klucze (niezależnie od tego na którym kanale CYFRY)? Mój się zawiesza i muszę ponownie włączyć dekoder do prądu i wtedy łapie.

Jeśli masz na myśli programy cyfry, to dekoder nie łapie żadnych kluczy. Mylisz pojęcia, klucze są w karcie.

• #8 07 Maj 2007 12:12
    nedx
    Poziom 9  

Łapanie za słówka!! Chodzi mi o przesłanie kluczy z karty do dekodera. Czy jak wyjmujecie karte to i dekoder nie dostanie klucza (po 7 sek) to czy po włożeniu jej ponownie macie czarny obraz? Ja tak mam, że jak odłącze spliter to już mi nie zaskoczy obraz i muszę wyłączać dekoder, jeślibytobyła sama karta to tego problemu nie ma.

• #9 07 Maj 2007 13:56
    ul1002

Poziom 33  

Sprawdź na oryginalnym sofcie, ja klientom nie modyfikuje softu i załapuje bez problemów, możliwe że należy dać zasilacz stabilizowany jakiś lepszy (nie wiem jaki masz teraz) .

• #10 07 Maj 2007 20:15
    cardsplitter
    Poziom 12  

na dekoderach fergusona na softach edukacyjnych czesto zdarzaja sie zawieszenia softu po wysunieciu i wlozeniu karty cardsplittera , obraz sie mrozi i pomaga wylaczenie z sieci i reset dekodera

• #11 07 Maj 2007 23:56
    nedx
    Poziom 9  

Póki co działa po wymianie tego stabilizatora napięcia, chociaż i tak bardzo się grzeje. Sprawdzałem dzisiaj w trzech innych fergusonach (z oryginalnym softem) - po wyjęciu karty na dłużej niż 10sek i włożeniu jej z powrotem (czyli odłączeniu od splitera) dekoder nie dostaje kluczy (splitter nie wysyła kluczy). Trzeba restartować dekoder.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME