Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaryjność Tv LCD

wojtasel_1954 04 Maj 2007 14:41 5282 10
  • #1 04 Maj 2007 14:41
    wojtasel_1954
    Poziom 9  

Co myslicie moi drodzy o awaryjności telewizorów LCD i czy warto kupować takie telewizory w granicach cenowych do 2000zł? Mam dylemat z kupieniem dobrego ale niedrogiego telewizora CRT do 1600zł, stwierdziłem ile osób tyle opinii, moze ktoś zorientowany dobrze coś podpowie, z góry dzieki.PZDR

• #2 04 Maj 2007 15:00
    nubernabis
    Poziom 14  

Nie polecam kupować telewizora LCD do 2000 zł bardzo słaby kąt widzenia brak ostrości oraz bardzo szybko wypalają się matryce ( po około 2 latach) Moim zdaniem lepiej kupić CRT

• #3 04 Maj 2007 15:04
    Pablo1964
    Moderator

To wypalanie się matryc to jakaś nowa teoria? Tam się nie ma co wypalić. Natomiast jakość obrazu jest taka jaką widać. Jeżeli przy podłączeniu sygnału analogowej tv (np. kablówka lub sygnał tv naziemnej) obraz Ci się podoba, to można brać.

• #4 04 Maj 2007 15:05
    nubernabis
    Poziom 14  

wiem z własnego doświadczenia że są bardzo awaryjne.

• #5 08 Kwi 2008 19:33
    xjozef
    Poziom 10  

Po 2,5 rocznym użytkowaniu padł mój tv firmy LG. He, he śmiać mi się chce jak odmierzyli czas dla użytkownika - tak aby minął okres gwarancji.
    Wracając do tematu: czekam na decyzję serwisu LG co "padło".
    Gdy będzie decyzja wrzucę fotki jako załącznik aby pokazać usterkę i opisze to.
    pozdro

ps. zastanawiam się co teraz kupić do 3 tys pln ? (jeśli okaże się, że naprawa jest nie opłacalna)

• #6 11 Kwi 2008 21:27
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

Pablo1964 napisał:
    To wypalanie się matryc to jakaś nowa teoria?

:)

To może poszukać poczciwego radzieckiego RUBINa, dobre odwzorowanie barw, "słuszna" waga, jak kineskop wysiądzie to "strzelą" do niego i znów dekadę będzie grał...

• #7 11 Kwi 2008 22:45
    Kosiarz*
    Poziom 15  

nubernabis napisał:
    Nie polecam kupować telewizora LCD do 2000 zł bardzo słaby kąt widzenia brak ostrości oraz bardzo szybko wypalają się matryce ( po około 2 latach) Moim zdaniem lepiej kupić CRT

Jak już to lampy odpowiedzialne za podświetlenie matrycy stracą na jakości, ale nie ona sama.

• #8 11 Kwi 2008 22:52
    izbic
    Poziom 28  

Ludzie prawda jest taka, że "taniego mięsa to i psy nie chcą jeść"....moim zdaniem to normalne, że TV 32'', który kosztuje 1600zł pada po 2 latach...kupmy powiedzmy Sonego LCD za 3-4 k. zł to pocieszymy sie nim pewnie o wiele dłużej...tylko w tej cenie można mieć już kiepską bo kiepską, ale plazmę.

• #9 11 Kwi 2008 22:56
    Kosiarz*
    Poziom 15  

Tyle że plazma również nie jest bez wad. I tu ze statycznym obrazem już trzeba uważać... chyba że coś się ostatnio zmieniło. Pobór energii też jest nieciekawy. Ogólna żywotność też jest niższa.

• #10 11 Kwi 2008 22:59
    izbic
    Poziom 28  

Teraz, jest masa zabezpieczeń przed statycznym obrazem np. statyczny obraz (np.logo programu) jest co jakiś czas przesuwany automatycznie o jeden piksel...z plazmą trzeba sie obchodzić ostrożnie i dbac o kilka zasad, np. nie przenosić jej w poziomie...

• #11 13 Kwi 2008 20:47
    MEDIASHOP
    Poziom 18  

Plazma ma swoje zalety, ale jest drozsza w produkcji, wiec przy dzisiejszych rozmiarach tv LCD raczej wiekszosc osob wybiera ten drugi.

Minusem plazmy jest mniejsza zywotnosc i spory pobor pradu.

Plusem - lepsza jakosc obrazu, ale ta zalezy glownie od zrodla ...

Jezeli chodzi o firmy - na forum kazdy chwali swoje :)

Ja osobiscie optuję za Sony, Panasonic, Toshiba... Sharp jako firma mnie nie przekonuje, byc moze jeszcze Samsung.

W firmie jest LCD 42" Easytouch - marka raczej bardziej kojarzona na rynku z myszkami do komputera, klawiaturami, głośnikami, czy innym sprzętem z dziedziny IT, ale gdyby zakryć znaczek na froncie panela moznaby pomylic z bardziej markowym produktem.
    Ponieważ tv jets zbyt krotko 'eksploatowany' nie mozna niczego powiedziec na temat awaryjnosci.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME