Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV projekcyjny Sony KDF E50A11E - jak zdjąć przedni panel?

Patrick Bateman 04 Maj 2007 16:18 1681 5
  • #1 04 Maj 2007 16:18
    Patrick Bateman
    Poziom 10  

Musze wyczyscic z kurzu lustro oraz komore rzutnika w wymienionym telewizorku. Na panelu czolowym na ktory rzutowany jest obraz widac na jasnym tle ciemne skupiska kurzu ktory zbiera sie na lustrze.
    Rozkrecilem TV i udalo mi sie zerknac do komory rzutnika z lustrem (odginajac delikatnie ramke przednia z panelem, gdzie z niewiadomych powodow znajduje sie duzo kurzu) lecz nie daje rady zdjac tej ramki, ktora trzyma sie teoretycznie na cztery zatrzaski widoczne od spodu TV.
    Sprawdzilem wszystko i odkrecilem wszystkie powiazane z ramka srubki.
    Czy sa jeszcze jakies elementy dodatkowe, ktore trzymaja ta ramkę ?

Jesli ktos posiada doswiadczenie w rozbieranu takiego TV lub instrukcje serwisowa to bardzo prosze o odpowiedz.

Pozdrawiam,

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Maj 2007 18:19
    beatom
    Poziom 32  

Zdejmuje sie tylna pokrywe, do ktorej jest przymocowane lustro.

0
  • #3 04 Maj 2007 20:25
    Patrick Bateman
    Poziom 10  

Dziekuje ze szybka odpowiedz.

Na poczatku takze myslalem, ze zdejmuje sie tylnia pokrywe z lustrem.
    Lecz jak zerknalem do srodka przez uchylona przednia ramke to wyraznie widac, ze od wewnatrz do tej pokrywy/komory z lustrem przykrecona na dole jest optyka rzutnika. Ta pokrywa nie chce zejsc ...ale sprawdze jeszcze raz.

Pozdrawiam,

Dodano po 1 [godziny] 29 [minuty]:

Nie idzie ta pokrywa, odkrecilem wszystkie widoczne mocowania. Jestem w kropce.

Pozdro,

0
  • #4 04 Maj 2007 20:39
    beatom
    Poziom 32  

Hmm... tego modelu nie rozbieralem ale zawsze zdejmuje sie tylnia pokrywe do ktorej przymocowane jest lustro. Soczewki w zaden sposob nie powinny sie trzymac tej czesci telewizora. Czasami pokrywa ma " lapki " wskakujace w w wyciecie na wewnetrznej stronie obudowy. Trzeba tylnia czesc lekko zgniesc/przygniesc aby wyskoczyly.
    Popatrze jeszcze w domu czy przypadkiem nie mam service manual do tego modelu.

0
  • #5 04 Maj 2007 20:44
    Patrick Bateman
    Poziom 10  

Wielkie dzieki za pomoc. Na dzisiaj mam juz dosyc grzebania w tym pudle.
    Zostawiam robote na juro bo sie troche zdenerwowalem.
    Bede probowal tak jak mi napisales.

Pozdrawiam,

0
  • #6 05 Maj 2007 03:00
    beatom
    Poziom 32  

Manuala do tego modelu nie posiadam ale sprobuj jeszcze zdjac grilla - moze tam cos trzyma.

0
  Szukaj w 5mln produktów