Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DRO - zabezpieczenie linii telefonicznej

12 Paź 2003 21:44 2538 5
  • Poziom 24  
    Witam!
    Mam pytanko, czy ktoś z Was spotkał w handlu urządzenia zwane D.R.O. czyli zabezpieczenie linii telefonicznej? Chcialbym cos takiego zakupic/zrobic, jednakże potrzebowalbym paru informacji na temat zasady działania takowego. Tzn, czy to polega na badaniu stanu linii, wprowadzaniu jakiegos kodu dustepu czy co...

prosze o jakiekolwiek dane.
  • Poziom 27  
    W handlu są dostępne urządzenia . Ich zasada poleda na tym iż badają stan linii telef. W stanie gdy nikt nie rozmawia napięcie wynosi ok 50 V i po podniesieniu słuchawki spoada do ok 6-7 v . Urządzenie jest włączone przed telefon w domu i po prostu bada stan linii telef .
  • Użytkownik usunął konto  

• Specjalista od telefonów
    Zgadza się odnośnie przepięć wynikających z wyładowań atmosferycznych ale często dochodzi do uszkodzenia aparatu poprzez pomiar linii teletechnicznej miernikiem ze strony operatora.
    Sprawdzałem na własne oczy TP SA posiada na swoim wyposażeniu mierniki które mogą wysłać w badaną linię nawet 1000V w impulsie.
    I co? Po telefonie prawda. Dlatego obstaje przy zabezpieczeniach ale tanich. To się opłaca.

prosze pisac to co sprawdziłes!! osobiscie !!
    ja nie słyszałem,nie widziałem aby przyrządy TPSA spaliły aparat abonentowi!!!

a osobiscie testuje linie i aparaty
    pomysl co piszesz!!!!!!!
    PICIA