Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Elemis Westa TC401-powielacz

krypczykd 04 Maj 2007 18:58 2459 8
  • #1 04 Maj 2007 18:58
    krypczykd
    Poziom 13  

Witam wszystkich. Mam problemik z powielaczem a dokładnie z uzyskaniem prawidłowej ostrości. Uszkodzeniu uległ powielacz TPN 32. W sklepie sprzedającym tylko trafa i trafopowielacze gość powiedział że TPN 32 jest już nieprodukowany i że śmiało mogę włożyć TPN 31. Więc tak zrobiłem, ale obraz nie jest wyraźny a nadodatek przeskakuje iskra w iskrowniku co już mi doprowadziło do tego że musiałem poustawiać na nowo opcje. Prawdopodobnie TPN 31 daje wyższe napięcie na focus niż TPN 32. Czy jest jakaś przeróbka żeby mogło to działać prawidłowo na tym TPN31??

0 8
  • #2 04 Maj 2007 19:04
    kudłatyrtv
    Poziom 24  

do potencometra nowego tpn /w szereg dołóż potecj. od starego tpn-a-powinno pomóc
    iskrownik wymień na nowy/albo go wytnij-takiej weście niewiele może już zaszkodzić
    pozdr

0
  • #4 04 Maj 2007 19:12
    Tady1
    Poziom 25  

Zamiast TPN32 można dać TPN30 plus stary rezystor regulowany 33Mom ze starego TPN32 w szereg. Wtedy wyregulujesz prawidłowo.
    TPN31 da na pewno zbyt duże napięcie Focus, a z dodatkowym rezystorem jeszcze większe :!:
    Pozdro! :D

0
  • #5 04 Maj 2007 20:07
    Zdzisław Osmulski
    Poziom 30  

W cybortechu mają TPN32-35zl.Możesz ewentualnie postarać się o taki regulator ostrości jaki był montowany na PK w Elektronach 380/82 itp. i ewentualnie wykorzystać tamto rozwiązanie.

0
  • Pomocny post
    #6 04 Maj 2007 22:36
    LeDy
    Poziom 43  

Z danych TPN-ów podanych w poście przez pankracy 2 wynika, że dolne Focus dla 31 to górne dla 32 i nie musi pasować. Daj potencjometr na wyjściu przewodu Fokus idącego na PK, jaki np. był w Elektronach lub z dwóch od TPN-ów zrób dzielnik regulowany napięcia-pobieranie napięcia z ich wspólnego połączenia, oczywiście z dolnym od masy na max. wartość ( ewentualnie jak nie zmniejszy nie poprawi ostrości górny to korekta dolnym i wtedy zjedziesz na ile będzie potrzeba.( masz regulacje wtedy trzema potencjometrami od max. wartości w dół)

0
  • #7 04 Maj 2007 22:37
    radekrpisz
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam
    Czy mnie przyćmiło. Westa raczej zawsze miała TPN-31. Ostatnio podobny przypadek (iskrownik)- niestabilna praca przetwornicy. Co do focusa sprzwdź podstawkę kineskopu i samo połączenie na p.k.

Czy po wyjęciu z podstawki wtyczki focusa ostrość sie zmienia?

No tak zmęczenie po pracy...

0
  • #8 04 Maj 2007 22:42
    LeDy
    Poziom 43  

RADEKRPISZ napisał:
    Witam
    Czy mnie przyćmiło. Westa raczej zawsze miała TPN-31..
    Niestety przyćmiło. Tam jest TPN 32B

0
  • #9 05 Maj 2007 12:15
    krypczykd
    Poziom 13  

Witam. Dziękuję Wszystkim za porady. Napewno się jeszcze przydadzą. Udało mi się dziś zdobyć TPN 32 i wszystko gra!

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo