Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka PSC 1215. Drukarka się nie wyłącza.

04 Maj 2007 20:03 1751 6
  • Poziom 10  
    Po zakupie regenerowanego kardridża color coś się porobiło dziwnego.
    Drukarka się nie wyłącza, miga dioda "sprawdź pojemnik z tuszem" i wyświetle się "E".
    Odinstalowałem już i ponownie zainstalowałem drukarkę ale to nic nie pomaga. Włożyłem stare pojemniki i też bez zmian. Nawet nie można wydrukować strony testowej a po ponownym włożeniu pojawia się "problem z pojemnikiem z tuszem"

Proszę o pomoc.
  • Poziom 10  
    Nie bardzo wiem jak to zrobić.

Dodano po 2 [minuty]:

Przed założenie coloru drukowałem tylko czarnym i wszystko było dobrze a teraz drukarka widzi tylko czarny ale nie drukuje

Dodano po 33 [minuty]:

Zresetowałem kardridże i nic sie nie zmieniło.
    Czy można coś jeszcze z tym zrobić ażeby nie kupować nowych.
  • Poziom 23  
    Przeczyść styki w kardridżu i karetce.

Jeśli to nie pomaga to może znaczyć że kardridż jest elektronicznie uszkodzony - w takim wypadku reklamuj zamiennik i się nie pieść za bardzo bo płacisz za sprawny.

Jak masz wątpliwości to sprawdź drukarkę na innych tuszach lub tusze na innej drukarce.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Wszystko przeczyściłem i nic się nie zmieniło. Założyłem oryginalne kardridże z tej drukarki tyle, że napełniłem je i nawet się nie daje normalnie wyłączyć, muszę wyłączać przewodem z sieci.
    Przypuszczam, że w tym układzie chyba ma winę sama drukarka. Jestem skłonny kupić oryginały ale boje się, że to będzie wyrzucenie kasy.
    Dzięki za pomoc.
  • Poziom 23  
    Cytat:
    nawet się nie daje normalnie wyłączyć

Wyjmij kardridże i zobacz czy tak samo nie można wyłączyć.
    Czasem uszkodzony elektronicznie kardridż blokuje drukarkę.
    Jak masz stare i sprawne elektronicznie pojemniki to spróbuj na nich-mogą być zaschniete.

Jeśli w drukarce miało by być coś uszkodzone to najprawdopodobniej na lini płyta główna=>taśma->elektronika karetki.

Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    Niestety po wyjęciu kardridży nic się nie zmienia. Cały czas jest tak jakby były założone i coś blokowało, chyba że już jest to zakodowane w pamięci drukarki.

Dodano po 2 [minuty]:

Kardridże już zresetowałem i na moment na kolorowym pokazało się, że jest pełen i za chwile znowusz wyskoczyło "błąd z kolorem i z czarnym"