Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer Fiat Punto 2 - jak podłaczyć

pszwarc 04 Maj 2007 23:03 11306 12
  • #1 04 Maj 2007 23:03
    pszwarc
    Poziom 10  

Witam!

Mam problem. Zakupiłem oryginalny subwoofer montowany w niektórych wersjach fiata punto 2. Jako ze posiadam model w najbiedniejszej wersji :( chciałem sobie doposazyć autko. I stąd pytanie..czy ktoś zna rozpiske pinów w kostce subwofera..gdzie co podłaczyć zby niczego nie spalić?
    Ewentualnie czy ktoś posiada schemat elektryczny podłaczeń sprzeu audio tego auta..z rozpiską kolorów zasilania suba + sygnału?

Z góry dziękuje za odpowiedzi, Pozdrawiam!!!

0 12
  • #2 04 Maj 2007 23:19
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

opisz kolory zrob zdjecie kostki suba :) jesli nikt nie mial z tad z tym stycznosci to bynajmniej jakis elektryk ci powie co i jak

2
  • #3 05 Maj 2007 11:09
    pszwarc
    Poziom 10  

W kostce mam resztki przewodów z wycietej instalacji.

4 juz rozszyfrowałem...to podłączenia do tylnych głośników.
    Reszta ma takie kolory.
    Biało-czerwony (chyba plus z akumulatora)
    Czarny (najprawdopodobniej masa)
    Szary (nic nie przychodzi mi do głowy)

Wszystkie te oznaczenia kolorów moga w sumie odbiegać od utartych schematów (czerwony +, czarny -) bo to fragment instalacji samochodowej..tak mi sie przynajmniej wydaje. Może ktoś ma coś takiego w aucie i mógłby zerknać co i jak.

Pozdrawiam

0
  • #4 05 Maj 2007 16:38
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

Czerwono bialy+ i czarny - to na bank a po podlaczeniu tych przewodow sprawdzil bym probowka na szarym przewodzie czy nie pojawia sie napiecie przypadkiem bo moze to byc jakis np dziwny przewod wzbudzenia :)

0
  • #5 05 Maj 2007 16:42
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Ja obstawiałbym tak:
    czerwony z białym - zasilanie
    czarny - masa
    szary - wzbudzenie (z REMOTE/EL ANT.)
    żółte i niebieskie - wejście sygnałów audio z pary głośników.
    Ale wszystko sie wyjaśni jak rozbierzesz ten sub. Czasem na płytce są odpowiednie oznaczenia. I można dojść po elementach.

1
  • #6 05 Maj 2007 21:15
    pszwarc
    Poziom 10  

Dziś rozkręciłem suba. Oznaczen nie było ale po elementach dało sie domyslić co i jak.

A więc tak:

dwa pomarańczowe (z zielonym paskiem +, z czarnym -) sygnał głośnik lewy
    dwa niebieskie (z zielonym paskiem +, z czerwonym -) sygnal głośnik prawy

czerwony z białym- plus z akumulatora
    czarny - masa - może byc z karoserii (na tylniej belce bagaznika jest śruba pod którą mozna sie podłączyć)
    Szary - sygnał wyzwalający, po uruchomieniu radia załącza sie subwoofer

Czyli od radia ciągniemy kabelek i łączymy z szarym w kostce. Zasilanie bierzemy ze skrzynki bezpieczników..czerwony kabel wchodzący od przodu do body komputera (skrzynki bezpieczników) o przekroju 6mm (najgrubszy) i łączymy z czerwono białym w kostce.
    Mase jak wspominałem z karoserii. A sygnały z lewego i prawego tylniego głosnika.

Jak bede miał aparat to zrobie fotke i opisze piny, dla tych którzy nie mają kostki, tylko sam subwoofer. Wtedy można konektorkami zaizolowanymi termokurczkami sie wpiąć do suba.

Wszystkim dziękuje za pomoc i wsparcie moralne :)

Special thanks for TYMAS

PS. ten fabryczny subwoofer w Punto nawet wymiata :))

0
  • #7 05 Maj 2007 22:29
    B_A_R_T_E_K_120
    Poziom 25  

a ja ci powiem cos takiego :) szary z suba podchodzi do bialo niebieskiego lub niebieskiego w radiu :) co ty na to :) niebieski w radiu lub bialo niebieski to wbudzenie antenowe czyli + po wloczeniu samego radia :) szary w subie to samo co wlaczanie elektrycznej anteny czyli wzbudzenie

1
  • #8 11 Cze 2007 10:12
    D.o.m.a.n
    Poziom 11  

Ja tez wlasnie przymierzam sie do podlaczenia tego subwoofera. Troche sie tylko zdziwilem, ze suba podlacza sie pod kostke ISO do radia (a wiec sygnal pod wzmacniaczem radia) a nie pod wyjscia sygnalowe.

Czy wzmacniaczowi radia nic nie grozi po takim podlaczeniu?

0
  • #9 11 Cze 2007 11:47
    pszwarc
    Poziom 10  

Tak jest...sygnał bierzesz z tylnego Lewego i Prawego kanału. U mnie działa bez problemu, z radiem sie nic nie dzieje.
    Jak próbowałem podłączyć suba pod wyjście sub w radiu to grało bardzo cicho. Wnioskuje wiec ze sygnał musi być już wzmocniony zanim trafi na wewnętrzny wzmacniacz suba.

0
  • #10 14 Wrz 2007 15:33
    Hydrant
    Poziom 9  

Widze, ze Panowie zaznajomieni z elektryka audio w punto2. Mialbym do Was pytanie co do wlasnie tego subwoofera. Mam taki plan aby fabryczny wywalic. Do bagaznika wzmacniacz i do tego inny subwoofer wiekszej mocy. Ale chodzi o to czy moglbym wykorzystac szary kabel z kostki oryginalnego suba fiata i podlaczyc go do kupionego wzmacniacza aby wzmacniacz byl uruchamiany automatycznie jak wlacze radio? Acha i jeszcze jedno. sub oryginalny jest aktywny tzn. ma wzmacniacz i moje pytanie skad brane jest zasilanie do niego? Czy jest to bezposrednio z akumulatora i moglbym ten kabel wykorzystac do podpiecia nowego wzmacniacza (60A poboru w szczycie) czy musze ciagnac przez cale auto nowy kabel? Jesli jest bezposrednio a aku to bym go wykorzystal na wzmacniacz. Chodzi o czerwonego plusa.

0
  • #11 14 Wrz 2007 18:18
    rafcio363
    Poziom 30  

Remote jak najbardziej mozesz wykorzystać ale kable zasilające musisz pociągnąć,tamte napewno bedą za cienkie.

0
  • #12 15 Wrz 2007 08:58
    pszwarc
    Poziom 10  

Szary - remote jak najbardziej! Zasilanie jak napisal kolega wyzej, to z akumulatora i przewodem o dość dużym przekroju

0
  • #13 20 Kwi 2010 23:05
    kokos_bp
    Poziom 17  

A czy sub podejdziepod punto z pasami 3punktowymi piątego pasażera?

-1