Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirlpool ADG 3556 IXM-czym zastąpić aqua stop?

05 Maj 2007 11:36 4337 2
  • Poziom 17  
    Zmywarka do zabudowy,po włączeniu na program pare sekund świeci przycisk start potem zaczyna mrugać 6 razy, dodatkowo migają wszystkie diody obok.Po rozkręceniu płytki sterownika zauważyłem wystrzelony triak który steruje zaworem w wężu doprowadzającym wodę.Po wymiania triaka nic się nie zmieniło, sprawdzanie zaworu aqua stopu pokazuje brak przejścia czyli przerwę cewki.I problem jest taki że w sklepie powiedzieli mi że wąż taki kosztuje troche ponad 100zł i trzeba czekać.A co myślicie gdybym dał zawór od innej pralki i gdzieś go w środku przymocował?W sumie myślę że to będzie to samo , tylko boję się czy nie będzie jakieś złe odciążenie dla triaka i w niedługim czasie znowu nie spali się.Proszę o jakieś porady bo w końcu może się to kiedyś komuś innemu też przydać.Pozdrawiam.

Dodano po 55 [minuty]:

Zauważyłem jeszcze spalony rezystor chyba 1K i taki założyłem, pojawiło się napięcie 90V po podpięciu do zaworu z innej pralki który jet na 230V napięcie zanika.Czyżby było za duże obciążenie cewki? Czyli na to wychodzi że orginalny zawór byłby na 90 V? nie bardzo mi się wierzy no ale wszystko możliwe.Chyba że opór był inny , ale potrząc po dwóch innych triakach które mają takie same opory nie sądzę żeby był inny.Może ktoś coś podpowie.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 22  
    Cześć!
    Oczywiście najlepiej było by na oryginalnych częściach, ale to kosztuje sporo, zakładałem kiedyś zawór z aquastopem od zmywarki Mastercoka pasuje jak ulał i o 3x tańszy.

Natomiast jeżeli chodzi o elektro zawór od prali pod względem elektrycznym spasuje bo w zmywarce wszystkie elementy są na 230V. Zamontować go możesz na końcu węza odcinając starą końcówkę no i jeszcze jakaś nypel do kranu bo masz inny gwint na nowym zaworze.

Sprawdza jeszcze dokładnie moduł bo 90V to za mało.
  • Poziom 17  
    Zmywarka zrobiona jakiś czas temu i nadal pracuje.Uszkodzony był triak na module, uszkodzenie jego spowodowane było zwarciem elektrozaworu.Zawór został zastąpiony zwykłym elektrozaworem z polara i przymocowany do obudowy pralki ,znacznie tańszyh koszt.Temat zamykam.