Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
CControls
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Procesor atmela AT90PWM3. Ile ma kanałów PWM?

251mz 05 Maj 2007 17:10 1666 2
  • #1 05 Maj 2007 17:10
    251mz
    Poziom 18  

mam problem , bo patrze teraz procka atmela AT90PWM3
    na stronie atmela i w ksiazce mojej od avr jest napisane ze ma 10 kanałów pwm, w nocie aplikacyjnej ze strony atmela jest napisane ze ma juz tylko 6 kanałów pwm zoptymalizowanych do pracy pół mostka mocy.
    a jak patrze w dataszita to nic nie pisze o ilosci kanałów pwm , ale patrze na pinout i tam widac tylko wyjscia z 4 kanałów pwm 2 od licznika 0 i 2 od licznika 1 . i badz tu madry pisz wiersze........

to pisza na stronie atmela o procku:
    Specially designed for Lamp ballast and Motor Control applications, the AT90PWM3 AVR microcontroller features 8 Kbytes Flash memory, 10-channel advanced PWM, 11-channel 8-bit ADC, a 10-bit DAC, two or three 12-bit High Speed PSC (Power Stage Controllers) with 4-bit Resolution Enhancement and DALI protocol support.

to pisza w przykladowej aplikacji
    • 8-bit AVR advanced RISC architecture microcontroller (core similar to the ATmega 88)
    • 8K Bytes of In-System-Programmable Flash memory
    • 512 Bytes of static RAM to store variables and lookup tables dedicated to the
    application program
    • 512 bytes of EEPROM to store configuration data and look-up tables
    • one 8-bit timer and one 16-bit timer
    • 6 PWM channels optimized for Half-Bridge Power Control
    • an 11-channel 10-bit ADC and a 10-bit DAC
    • 3 on-chip comparators
    • a programmable watchdog timer with an internal oscillator

a w nocie kat.
    http://atmel.com/dyn/resources/prod_documents/doc4317.pdf
    spojzcie na pinout , sa tylko 4 wyjscia pwm
    czy to jest ich blad ze sa tylko 4 a pisali ze 10 czy to ja czegos nie wiem
    prosze o rozjasnienie i pomoc......

0 2
  • CControls
  • #2 06 Maj 2007 00:14
    przemek20
    Poziom 20  

Witam.
    Wystarczy przeczytac pdfa zeby sie wszystkiego dowiedzieć:
    Wyjścia PWM to OC0A OC0B OC1A OC1B - zwykłe wyjscia liczników oraz dodakowe 6 wyjść PSC out po 2 dla każdego PSC 0,1 i 2. Wszystkich możliwych wyjść PWM jest razem 10 ale tylko 6 wyjść PSC. Nie ma tu żadnych niejasności moim zdaniem.
    Pozdrawiam.

0
  • CControls
  • #3 06 Maj 2007 14:42
    251mz
    Poziom 18  

ahaaa troche zle to ujeli.. ale teraz patrze to to PSC to jest Power Stage Controller
    a ze procek jest specjalnie do sterowania układami mocy to ma te specjalne rejestry,
    dziekuje bardzo za zainteresowanie.
    przyzwyczajony byłem ze PWM jest zwiazany z układami licznikowymi a informacji na temat jego w tym procku szukalem wlasnie w działach zwiazanych z Timerami
    jeszcze raz dzieki ,

0