Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

nie mogę ukończyć reinstalacji Windows XP

jaros1 05 Maj 2007 18:30 2921 8
  • #1 05 Maj 2007 18:30
    jaros1
    Poziom 11  

Witam szanowne grono specjalistów software- owych.
    Mam problem z reinstalacją systemu Windows XP. Chodzi o wykonanie aktualizacji systemu z płyty instalacyjnej. Posiadam płytę Windows XP (oryginał) ale z niej nie da się zrobić aktualizacji ponieważ doinstalowałem swego czasu SP1 i SP2. Ściągnąłem i wypaliłem płytę z Windows XP + SP2.
    Po zapuszczeniu instalki/aktualizacji doszło do 81% kopiowania i pokazał się ekran: "nie można skopiować pliku MSRD3x40.dll - pomiń lub zakończ". Dałem pomiń i tu zaczął się mój dramat. Instalka doszła do "34 min do końca" i tak zostało. Po okresie cierpliwości zrestartowałem fizycznie komputer i system już nie wstał. Za pomocą Konsoli Odzyskiwania udało mi się częściowo przywrócić funkcje życiowe kompa ale nie do końca. System wstaje lecz wiele funkcji jest niedostępnych. Żeby nie przedłużać - co mogę uczynić aby instalacja szczęśliwie dobiegła końca i wykonała pełną aktualizację XP ? Pomijam błędy na ściągniętej płycie ponieważ ściągnąłem drugą z innego źródła i to samo się dzieje.
    Za porady typu: format :c - z góry dziękuję :D

0 8
  • #2 05 Maj 2007 19:04
    neoone
    Poziom 11  

Jakiego programu używałeś do scalana WinXP z SP2 ?
    A może wywaliłeś kilka rzeczy za dużo z instalki na pomocą np. WinLite ?

0
  • #3 05 Maj 2007 21:37
    jaros1
    Poziom 11  

neoone napisał:
    Jakiego programu używałeś do scalana WinXP z SP2 ?
    A może wywaliłeś kilka rzeczy za dużo z instalki na pomocą np. WinLite ?

Nie scalałem sam - ściągnąłem gotowy obraz płyty z sieci i wypaliłem.

Teraz i tak się nie dowiem co wyleciało ale chodzi o to jak uzupełnić system o te braki. Nie działa między innymi aktualizacja sterowników a coś się sypnęło bo nie wykrywa np. pendriva ani aparatu cyfrowego. Nie mogę wejść w zakładkę "dodaj składniki Windows" -wyskakuje problem pliku netoc.inf, ale nie wiem czemu bo plik istnieje w "C:\WINDOWS\ServicePackFiles\i386".

0
  • #4 05 Maj 2007 21:48
    arktik1
    Poziom 27  

Pierwsza sprawa takie scalanie żatko sie udaje.
    Lepiej instalować WINDOWS z oryginału i doinstalować sobie SP2.
    A moim zdaniem to wyleciał jakiś plik przy wypalaniu płyty.

[_P_]

0
  • #5 05 Maj 2007 22:01
    jaros1
    Poziom 11  

Tyle że z oryginału się nie da bo pisze że na kompie jest nowsza wersja Windows. Jak pisałem wcześniej- miałem dwie różne płyty więc mało prawdopodobne aby wyleciał ten sam plik.
    Myślę że trzeba coś odinstalować aby nałożyć oryginał tylko co ? SP2 ? czy tylko i czy na pewno ?
    Dlaczego akurat tego pliku nie może skopiować ?

Interpunkcja!
    [_P_]

0
  • #7 05 Maj 2007 23:01
    jaros1
    Poziom 11  

Te płytki które posiadam są już zintegrowane z SP2. Znalazłem na nich takie info :

Cytat:
    To wydanie systemu Windows XP obejmuje dodatek Service Pack 2 (SP2) dla systemu Windows XP. W przypadku odinstalowania tego wydania systemu Windows XP dodatek SP2 zostanie również automatycznie odinstalowany. Na komputerze zostanie przywrócony system operacyjny, który był używany przed zainstalowaniem systemu Windows XP, lub nie będzie na nim żadnego systemu operacyjnego. Nie można odinstalować samego dodatku SP2.

Wygląda na to że mam pozamiatane i tylko format :cry:

0
  • #8 06 Maj 2007 00:32
    arktik1
    Poziom 27  

Myślę że tak ,format to format.
    Ja też nie kombinuje tylko zgrywam co potrzebne i format.
    Z praktyki wiem że jak postawisz system na nowo to jest ok. A wszystkie naprawy to nie wiele dają.
    Zainstaluj normalny XP, doinstaluj SP2 i załatwione.
    aaa i sory za ten ŻATKO.

0
  • #9 06 Maj 2007 14:47
    neoone
    Poziom 11  

..... i jak będziesz nagrywał płytkę z win to koniecznie zmniejsz prędkość i włącz weryfikacje zapisanych danych.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo